Recenzujemy staniki, bo wiemy, że dobrze dobrane czynią cuda!

Ładny stanik bez fiszbin

• minimka
    minimka · 07-10-12 14:23 · do góry^

Ostatnio szukam czegoś do chodzenia po domu. Niestety należę do tych osób, które w domowych pieleszach szybko pozbywają się biustonosza - kiedy siedzę na kanapie czy przy biurku, fiszbiny zaczynają mi się po prostu wbijać w fałdkę pod biustem i jest mi niewygodnie.

Ostatnio zaczęłam zauważać, że mój biust zrobił się nieco mniej "samonośny". Troszkę schudłam, no i niestety grawitacja robi swoje. Dlatego chciałabym mieć stanik bez fiszbin do noszenia po domu. Kiedy szukam takowego na allegro wyskakują mi albo koszmarki w styku doreen, albo staniki z wyjętymi fiszbinami albo w rozmiarze it.2.

Orientujecie się może gdzie znaleźć coś bez fiszbin co nie straszy?

kontakt - 3mkm3(maupa)gazeta.pl

Odpowiedz»
  • missalchemist
    missalchemist · 07-10-12 14:32 · do góry^

Najładniejsze staniki bez fiszbin, jakie widziałam, to karmniki Cake Lingerie ;) Ale to dosyć duży wydatek.

Na wiosnę będzie bezfiszbinowy Gossard Superboost Lace. Niestety, katalog nie podaje dokładnego miesiąca wejścia.

Madzioreck na Lobby podawała, że fajne staniki bezfiszbinowe, takie topy, ma F&F w Tesco, w nawet sensownej rozmiarówce.

Odpowiedz»
  • minimka
    minimka · 07-10-12 14:41 · do góry^

No ja nie mam jakichś wygórowanych wymagań rozmiarówkowych - wystarczy 75C albo 70D.

Szukam poza takimi typowo "codziennymi" jeszcze czegoś w rodzaju bezfiszbinowego kusidełka.

Odpowiedz»
  • MarikoGG
    MarikoGG · 07-10-12 14:46 · do góry^

Panache Sophie jest fajny - tylko ciążowy, a nie karmnik, skoro nie potrzebujesz ramiączek odpinanych na klik. Ja mam 75DD, kremowo-brzoskwiniowy i gdyby nie to, że jest za mały w miskach, to byłby idealny ;)

Odpowiedz»
  • msselfdestruct
    msselfdestruct · 07-10-12 19:07 · do góry^

Podepnę się pod wątek, bo też od dawna szukam fajnego bezfiszbinowca, czegoś w typie bralette/triangle bra. Tylko problem z nimi jest taki, że zwykle albo miska jest wykonczona wbijającą się gumką, albo jak już miska spoko to obwód zrobiony z rozciągliwego sznurka szerokości pół centymetra – nijak się to na ciele nie trzyma.
    Przykładowo ten: http://www.atlantic.pl/produkty/kategoria/58-miekki/2785-biustonosze.html
    bardzo fajne miseczki z lekko elastycznej dzianyny, wykończone niewbijającą się koronką, sensownej szerokości z boku, ale wąziutki paseczek obwodu jechał radośnie do góry ciągnąc za sobą skórę. No i nie kupiłam, bo i tak bym nie nosiła.

Szukam czegoś w typie: http://balkonetka.pl/katalog/bra/calvin-klein-nie-wiem – patrzę regularnie po tikejmaksach, outletach intimissimi i calvina kleina i wciąż nie znajduję. Na ebayu czy innym asosie bym pewnie prędzej trafiła, ale jako że jeszcze żaden dobrze nie leżał to wolałabym stacjonarnie – takie cudo jest raczej nieodsprzedawalne.

Odpowiedz»
  • eichhornchen
    eichhornchen · 07-10-12 23:58 · do góry^

A bezszwowe Deco?

Oprócz tego na Ebay-u jest sporo bardzo starych kolekcji bezszwowców z Berlei. Nie miałam ich nigdy w ręku, ale na modelkach wyglądają na całkiem niezłe. Wczesniej obserwowałam kilka z zamiarem nabycia jako stanik do spania, ale jakoś nigdy nie kupiłam.

Jeśli kluczowe jest to, żeby było wygodniczkowo, a niekoniecznie bez fiszbin, to ja polecam miękką wersję Charnosa Trellis. U mnie jest to absolutnie najwygodniejszy stanik (bywa, że w nim śpię, a na pewno tylko w nim uwalam się na łóżko z książką), miękki, delikatny, fiszbiny absolutnie bezbolesne, koronki mięciutkie, ramiączka niewyczuwalne. Ponoć model Cherub też jest z takiej koronki, ale nie miałam go w ręku. Jakbyś chciała zanabyć, to pamiętaj, że miękusy od Charnosa są ścisłe i dużomiskowe (z reguły o jeden rozmiar).

Odpowiedz»
  • minimka
    minimka · 09-10-12 16:27 · do góry^

O, mi właśnie też chodziło o coś w stylu braletki, ładna jest ta z atlantica :)
    Mierzyłam kiedyś usztywnianą braletkę w M&S, ale obós strasznie się ciągnął, a miski były strasznie plaskate. Bezszwowe deco pewnie będzie bardzo fajne, ale niestety cenowo nie dla mnie na razie :(

Odpowiedz»
  • entalpia_666
    entalpia_666 · 09-10-12 17:48 · do góry^

Hm, nie widzę abyś miała w szufladzie panache, może coś masz, ale polecam np panache cleo georga, frejki przy leżeniu mnie uwierają a panachowe fiszbiny jakoś nie :)

Odpowiedz»
  • msselfdestruct
    msselfdestruct · 14-10-12 00:17 · do góry^
    Odpowiedz»
  • minimka
    minimka · 14-10-12 16:35 · do góry^

@msselfdestruct - własnie napisałam pod jednym z nich, że chyba czas przejść się do intimissimi ;)

Odpowiedz»
  • pooh
    pooh · 15-10-12 18:48 · do góry^

A ja natknęłam się dzisiaj na bezfiszbinowe, lekko usztywnione staniki w M&S. Wisiały na wyprzedażowym wieszaku, po 15,99zł za dwupak - zwykłe, bawełniane, w zestawie biały+szary :) były akurat 32a, 32b, 32c.

Wyszło to trochę inaczej, niż myślałem, ale zawsze wyszło. (Kubuś Puchatek)

Odpowiedz»
  • kkk001
    kkk001 · 08-06-18 14:33 · do góry^

Polecam zajrzeć tu https://www.gaia.com.pl/tessoro.html . Mają duży wybór takich biustonoszy,których poszukujesz

Odpowiedz»