Recenzujemy staniki, bo wiemy, że dobrze dobrane czynią cuda!

Biustonosz po wykarmieniu dziecka

• Olga90
    Olga90 · 15-02-13 18:08 · do góry^

Witam,
    Jestem nowa na tym forum, trafiłam przypadkiem i postanowiłam zagościć na dłużej. :)
    Widzę, że można liczyć na Waszą pomoc i dobrą radę, dlatego też postanowiłam napisać.
    Mój problem, jak problem wielu kobiet, które przestały karmić dzieciątko, to niezbyt kuszący wygląd biustu. Przed ciążą może i nie był największy, ale przynajmniej jędrny i podniesiony, a teraz? A teraz postanowiłam uświadomić się stanikowo z nadzieją na to, że coś można odrobinę poprawić. Wychodzi na to, że mam rozmiar 75E (a nie 80D - sic!) i obecnie poszukuję biustonosza, który dobrze podtrzyma mój biust na miejscu. Nie chcę "galeretkowatej" konsystencji w górnej części stanika, a jak na razie jest to widoczne w każdym biustonoszu, który posiadam. Czego szukać? Na jakie modele zwracać uwagę - plunge, half cup, full cup? Pomocy! Gubię się w tym strasznie.

Odpowiedz»
  • Pierz
    Pierz · 15-02-13 20:24 · do góry^

Może spróbuj na początek fullcupów albo bardziej zabudowanych balkonetek?

Odpowiedz»
  • rudazouza
    rudazouza · 15-02-13 21:26 · do góry^

Ja bym polecała Andorrę firmy Panache w wersji full cup. Ma elastyczne brzegi misek, bardzo dobrze trzyma biust, jest wygodna i ładna.

Odpowiedz»
  • genia
    genia · 15-02-13 22:09 · do góry^
    Odpowiedz»
  • qca
    qca · 16-02-13 01:56 · do góry^

Kup dobry stanik
    Nie wierz w to, że mięśnie "się rozleniwiają", jeśli kobieta długo nosi biustonosz. Przeciwnie, to nienoszenie stanika, zwłaszcza przy wysiłku fizycznym, sprawia, że więzadła podtrzymujące piersi rozciągają się i biust nabiera charakterystycznego "afrykańskiego" kształtu. Twoje piersi w okresie laktacji mogły stać się bardziej wrażliwe, dlatego unikaj staników, które mogą je niepotrzebnie podrażnić. Może to spowodować materiał, z jakiego zostały wykonane (zwłaszcza sztuczna koronka) lub fason.
    Jeśli Twoje piersi są teraz większe i mają tendencję do lekkiego opadania, nie wciskaj ich w stanik typu "push up" (sztucznie podnoszący biust), bo już po kilku godzinach poczujesz ból. Z tego samego powodu zrezygnuj z zakupu biustonosza, jeśli przy mierzeniu poczujesz, że spłaszcza brodawki.
    Jeżeli Twój biust mocno się powiększył w czasie ciąży i karmienia, a teraz gwałtownie stracił krągłość, spraw sobie dopasowany (co nie znaczy ciasny) biustonosz. Najlepiej taki, który ma szerokie, regulowane ramiączka i wyprofilowane miseczki, które są dodatkowo wzmocnione skośnymi taśmami przy dekolcie. Bardzo ważne jest, by kształt miseczki odpowiadał naturalnemu ułożeniu Twoich piersi. Jeśli piersi bardzo się "wyciągnęły" lub twardnieją i bolą na kilka dni przed miesiączką, możesz wkładać stanik także na noc. Do spania najlepszy będzie bawełniany, bez usztywniających wkładek – przy większych piersiach, a dla drobniejszych – sportowy top z lycry (pod warunkiem, że nie jesteś na nią uczulona).

Odpowiedz»
  • sissicone
    sissicone · 16-02-13 10:47 · do góry^

Wiecie, ja po karmieniu zmieniłam rozmiar z 65G na 65FF (przeważnie - wiadomo - zależy od fasonu). Ale dalej noszę tak jak wcześniej - głównie balkonetki. Nigdy nie przepadałam za fullcupami i jakos teraz też nie za bardzo mnie do nich ciągnie. No i od czasu karmienia nabrałam zwyczaju spania w staniku, a wcześniej byłam zagorzałą przeciwniczką tego procederu, hehe.
    Ostatnio mój ulubiony stanik to Masquerade Rhea - podoba mi się jak podnosi biust i jaki nadaje mu kształt:)

Satyna rules ;)

Odpowiedz»
  • Olga90
    Olga90 · 17-02-13 13:19 · do góry^

Te 75E wyszło mi w numeracji polskiej.
    Dziękuję za podesłanie linków :) Balkonetki są ładniejsze niż full cupy, ale czy potrafią podtrzymać biust nie pozostawiając w górnej części tej przeklętej "galarety", której tak się wstydzę?

Odpowiedz»
  • Olga90
    Olga90 · 17-02-13 13:27 · do góry^

No właśnie mój biust bardzo stracił na krągłości, nie należy też do tych jędrniejszych. Niestety.
    Noszę biustonosz praktycznie non stop, jedynie do kąpieli ściągam. Raz dlatego, że boję się, że opadnie mi jeszcze bardziej, a dwa - po prostu nie umiem na siebie patrzeć bez stanika.
    Jestem zaskoczona, że moje piersi tak się zniszczyły przez tę ciążę i karmienie, bo nie urosły mi jakoś super dużo w porównaniu z tym jak było wcześniej. :(
    Czy noszenie odpowiedniej bielizny przywróci mi ładny wygląd biustu, czy tylko operacja jest w stanie pomóc? Mam 22 lata i nie chcę tak wyglądać...

Odpowiedz»
  • mintle
    mintle · 17-02-13 13:41 · do góry^

jasmine panache tez jest swietna - dobrze zbiera z bokow, jest przewygodna i ma elastyczna koronke ktora dopasuje sie do biustu (i jest w stanie zbuforowac ewentualny zly strzal rozmiarowy lub dostosowac sie do odrobine zmieniajacych sie wymiarow). jasmine mam i polecam, podobnie pisza o andorze full cup ale tutaj osobiscie nie sprawdzalam. powodzenia :)

Odpowiedz»
  • borelioza
    borelioza · 17-02-13 16:13 · do góry^

Zajrzyj sobie tu:
    http://www.maheda.eu/
    kategoria "naprawa piersi" - myślę, że to dość optymistyczne.
    Zresztą całą stronę warto przejrzeć.

Odpowiedz»
  • genia
    genia · 17-02-13 21:17 · do góry^

Masaż jest ważny, po kąpieli dobrze jest masować piersi np. przy pomocy oliwki lub balsamu. POza tym na piersi dobrze robi pływanie. I opłukiwanie zimna wodą:) I tak, dobrze dobrany biustonosz poprawi Ci kształ piersi, nie martw się. Jeśli chcesz, możesz wpisać tu wymiary, ja czy inne forumowiczki sprawdzą, jaki rozmiar brytyjskich staników/effuniaków byłby odpowiedni.
    Full cup może jest mniej ładny, ale mega wygodny i najlepiej (nie licząc sportowych) trzyma biust. W dobrze dobranej balkonetce nie powinnaś mieć żadnej galarety.

Odpowiedz»
  • genia
    genia · 17-02-13 21:20 · do góry^

Jakby co to te wymiary to ciasno na wydechu pod biustem, luźno pod biustem, w miękkim staniku w biuście, bez stanika w pochyleniu (w zwisie) pomijając brodaki piersiowe:)

Odpowiedz»
  • lalinn
    lalinn · 09-10-18 16:43 · do góry^

Z tego co kojarzę, są specjalne ćwiczenia na ujędrnianie biustu, wydaje mi się, że sam stanik tu nie pomoże. Jesteś młoda, więc jeżeli będziesz je wykopywać regularnie, to pierwsze efekty powinny pojawić się dość szybko. Dobry stanik tez jest tu istotny, ważne, aby był wygodny, ale jednocześnie odpowiednio podtrzymywał biust. Ja bym wybrała full cup, ale ja po prostu lubię wygodne staniki. Możesz zobaczyć [url=https://www.gaia.com.pl/biustonosz/full-cup.html]w sklepie internetowym gaia.com.pl[/url]. Natomiast tak jak już ktoś wyżej wspomniał, wszelkiego rodzaju pushupy omijałabym szerokim łukiem.

Odpowiedz»