Recenzujemy staniki, bo wiemy, że dobrze dobrane czynią cuda!

Biustonosz idealny?

• agamieszka
    agamieszka · 17-08-16 11:00 · do góry^

Hej:) Potrzebuję porady w kwestii rozmiaru oraz kroju biustonosza, który wreszcie ogarnie mój biust :)

w biuście normalnie - 87
    w biuście w zwisie - 90
    pod biustem luźno - 71/72
    pod biustem ścisło (bardzo) - 69/70

Problem z moim biustem jest taki, że jest on jakby szeroko rozstawiony, niezbyt pełny w jego górnej części (kropla?). Nie jest też jakoś bardzo twardy, sprężysty, dodatkowo moją zmorą jest niewielka, jednak zauważalna asymetria. Przy doborze kroju zależałoby i na zebraniu biustu do środka i uformowaniu bardziej pełnego kształtu. Moje obecne staniki to przeważnie 75C, miska na jednej piersi jest ciut duża w górnej części-odrobinę odstaje, ale lepsze to niż odcinanie na większej piersi. Jeśli chodzi o obwód to wiem, że jest on za duży, ale jakoś ciężko mi sobie wyobrazić, że muszę się "ścisnąć" bardziej :) "Rozlewający" się biust to mój kompleks, bardzo podobają mi się staniki soft, jednak mam sporo obaw czy one poradzą sobie z uciekającym i takim niepełnym biustem ...

Dziewczyny serdecznie proszę o jakieś sugestie czego szukać w sklepowych zakamarkach.

Odpowiedz»
  • tyka
    tyka · 19-08-16 07:16 · do góry^

Jeśli chodzi o rozmiar to celowałabym docelowo w 65DD/E :-). Jesli miseczka C w obwodzie 75 po starannym wygarnieciu wszystkiego spod pach jest dobra na większą pierś to wardziej spodziewałabym się miseczki DD. Dużo jednak zależy od kształtu biustu, wiec pamiętaj, że trzeba mierzyć :-). Możesz też spróbować ścisłych 70 (ja sama z wymiarami 67/88 noszę 65DD, wiec zaniżam tylko o 2 cm-to kwestia indywidualnej ściśliwości; dodatkowo producenci robią coraz ściślejsze obwody i potrzeba zanizania obwodu nawet o 15 cm przy większych biustach to przeszłość ) z odpowiednio przeliczona miseczka jeśli będzie Ci ciasno w 65. Proponowałabym jednak spróbować 65 przed podjęciem decyzji. Trzeba też pamiętać, że nieprzyzwyczajone ciało może odczuwać przez kilka dni ciasnote obwodu w dobrym rozmiarze i o ile nie jest to ból, znaczny dyskomfort i biustonosz nie zostawia śladów na ciele, które długo schodzą (bo lekkie odbicie się stanika to nic zlego-jak przy skarpetkach :-P ) to powinno się to zmienić.

Odpowiedz»
  • tyka
    tyka · 19-08-16 07:25 · do góry^

Jeśli zaś chodzi o kroje to każdy biustonosz w dobrym rozmiarze i dobrej konstrukcji sprawi, że biust będzie zebrany, podniesiony i nie będzie problemów z okiełznaniem go :-). Jeśli faktycznie kształt Twoich piersi to kropla to możesz nosić w zasadzie każdy fason stanika (tzn może Ci coś nie pasować, ale w teorii nie ma przeciwskazań; trzeba też pamiętać, że brafitting nie jest auka ścisłą i to, że na przykład powszechnie wiadomo, że stożki nie dogadują się z balkonetkami nie oznacza, że właścicielka takiego biustu nie znajdzie balkonetki, która będzie na Nią pasować :-) ). Jeśli zależy Ci na maksymalnym zbliżeniu piersi do siebie to spróbuj plandży z tym, że jeśli biust bardzo stracił na jędrności może wystąpić problem z wylewaniem się środkiem z powodu niskiego mostka.
    Softów się nie bój :-) wręcz przeciwnie - do zamaskowania asymetrii posłuży Ci miękka balkonetka z elastyczna koronką :-)

Odpowiedz»
  • agamieszka
    agamieszka · 19-08-16 11:58 · do góry^

Dzięki wielkie za odpowiedź:) Jestem na etapie uświadamiania się w kwestii dobrych staników, więc każda rada cenna niezmiernie. W Rzeszowie nie ma już większości sklepów rekomendowanych na stanikowej mapie, więc myślałam o jakimś zakupie internetowym, który nie spowoduje, że portfel zapłacze :) Miałam balkonetki z sieciówek i byłoby całkiem ok, gdyby nie to, że fiszbiny były przeważnie zbyt wąskie. Jeśli chodzi o plandże to przy niektórych, bardzo wykrojonych rzeczywiście biust w dolnej części uciekał.

Odpowiedz»
  • tyka
    tyka · 19-08-16 13:52 · do góry^

Ooo... Jeśli jesteś z Rzeszowa to co nieco wiem, bo tam studiuje :-) Podsyłam do Paryżanki - dodałam do staników mapy :-)

Odpowiedz»
  • agamieszka
    agamieszka · 19-08-16 13:54 · do góry^

To już wiem, gdzie się kierować na spacerze ;)

Odpowiedz»
  • tyka
    tyka · 19-08-16 13:58 · do góry^

A jeśli masz problem z wąskimi fiszbinami to polecam spróbować panache - są szersze. To problem wielu małobiuściastych (nie wiem, czy się do nich zaliczasz - ja z podobnym wielkosciowo biustem myślę o sobie jak o mało - średnio;drobna jestem i generalnie to sprawa indywidualna). Nie wiem, czy ta rada Ci się przyda, ale na mnie najlepiej leżą staniki które chwała właśnie małobiuściaste- z tym, że w moim przypadku to kwestia głównie zabudowania - szukam najniższych modeli i jestem niekompatybilna z balkonetkami.

Odpowiedz»
  • tyka
    tyka · 19-08-16 13:59 · do góry^

*chwalą

Odpowiedz»
  • tyka
    tyka · 19-08-16 15:29 · do góry^

Daj znać, czy udało się coś znaleźć :-)

Odpowiedz»
  • agamieszka
    agamieszka · 19-08-16 16:13 · do góry^

Jak tylko coś uda mi się znaleźć to się pochwalę:)

Odpowiedz»
  • Pankenuna
    Pankenuna · 19-08-16 19:09 · do góry^

Obowiązkowo zrób wrzutkę do szuflady!

Odpowiedz»
  • tyka
    tyka · 30-08-16 21:06 · do góry^

I jak? Zmierzyłaś?

Odpowiedz»
  • tyka
    tyka · 30-08-16 21:07 · do góry^

Coś fajnego* (ucieło mi komentarz) A może wręcz przeciwnie? Może coś jeszcze doradzimy na podstawie tego co pasuje, a co nie...

Odpowiedz»
  • agamieszka
    agamieszka · 30-08-16 22:14 · do góry^

wstyd się przyznać, ale jeszcze nie byłam, mam małe zamieszanie wokół siebie i po prostu nie mam czasu ;/ Ciągle przekładam pójście na zakupy. Jak tylko coś zmierzę i kupię lub nie to się zgłoszę Dziewczyny. Z pomocy zapewne skorzystam nie raz :)

Odpowiedz»
  • Anydalla
    Anydalla · 30-08-16 23:07 · do góry^

Zajrzyj do mojej szuflady, miałam praktycznie takie same rozmiary (między 68/88-70/90) i to się kwalifikowało na brytyjskie 65E - 70DD (czasem +/- 1 miska zależnie od modelu) = polskie 65f - 70e.

Może te za wąskie fiszbiny i rzekomo szeroko rozstawiony biust to tylko symptom noszenia za małej miski, która nie obejmuje biustu i nie zbiera spod pach.
    Szeroko rozstawiony biust to NIE są piersi o szerokiej podstawie i sięgające do połowy pachy, tylko piersi o daleko od siebie położonych podstawach - na środku między piersiami mieszczą się więcej niż 2 palce na płasko na klatce, a po założeniu stanika na piersiach szeroko rozstawionych przy fiszbinie zostają szpary na palec (między fiszbiną a początkiem piersi).

Do połowy pachy sięga przeciętnie kobieca pierś normalnie rozstawiona, nie szeroko.

65DD będzie miało taką samą miskę jak 75C... IMO raczej będzie za małe, tzn. "za wąskie fiszbiny" pozostaną.

http://olx.pl/oferty/uzytkownik/agT/
    anydalla małpa gmail kropka com

Odpowiedz»