Recenzujemy staniki, bo wiemy, że dobrze dobrane czynią cuda!

Dobór stanika - 65F?

• Agnesja
    Agnesja · 29-11-17 17:48 · do góry^

Zacznę od podania moich wymiarów: pod biustem 70cm, ściskając mocno może nawet 68cm. W biuście bez stanika 85cm, w staniku 88-89cm. Mierzyłam stojąc prosto.

Mam też problem z asymetrią, lewa pierś jest troszkę większa.
    Mam stanik 65F Nipplex, który wydawał mi się dobry, ale teraz myślę że fiszbiny trochę nachodzą na pierś, szczególnie na tą większą. Ale przecież teoretycznie powinien być to dobry rozmiar? I wydaje mi się że jest dobry na mniejszą pierś, choć jakby nie podtrzymuje ich ku górze, tak jak powinien. Jak więc dobrać miseczkę przy asymetrii? A może po prostu ta firma ma zaniżoną rozmiarówkę?
    Kupiłam też biustonosz 70DD, który ma ciasny obwód, wydaje mi się że jest dobry, ale miseczki na górze trochę odstają, jakby się falują... Możliwe że to wina modelu? I czy przypadkiem 65F i 70DD nie mają takiej samej miseczki?
    Nie wiem czy są jakiekolwiek inne opcje wśród rozmiarów... Napiszcie proszę co myślicie

Odpowiedz»
  • hochigan_
    hochigan_ · 29-11-17 18:13 · do góry^

Przy asymetrii dobiera sie raczej na wieksza piers, a mniejsza koryguje sie wkladkami (jesli stanik nie ma kieszonek, to po prostu mozna je wlozyc w miseczke).

Troche malo napisalas o kondycji Twojego biustu, a to moze byc bardzo istotne. Jak wrzucam Twoje wymiary w kalkulatory na na przyklad nosze biustonosze albo mybra, to mi wychodzi 65DD, a nie 65F. Dlatego troche mnie dziwi ten rozmiar, zwlaszcza, ze mam podobne wymiary do Twoich (70\85) i rozmiar 70B lub C, ale ja jestem podtabelkowa, wiec musze brac na to poprawke.

Chcialam tez zapytac, czy masz jedrny biust, bo jak tak, to nie ma potrzeby mierzyc go w staniku.

A co do kupionego stanika, to najlepiej by bylo, jakbys podala model, albo chociaz napisala jaki to rodzaj stanika. Jeszcze wiecej by dalo zdjecie, ale rozumiem, ze nie kazdy ma ochote je wstawiac. Bo tak to trudno cos doradzic, moze poza tym, ze nigdy nie bedziesz miec identycznego rozmiaru w roznych biustonoszach. W jednej marce bedzie Ci pasowalo powiedzmy 70D, ale jakas tam linia tej samej marki bedzie wypadac troche inaczej i tam juz bedziesz musiala wziac np 65E itd.

Odpowiedz»
  • Margarita01
    Margarita01 · 29-11-17 18:49 · do góry^

Ja nie mam asymetrii, ale przy wymiarach 68 cm (ciasno) pod biustem i 89 cm w biuście mam rozmiar 65F. Większość firm ma rozmiar 65F na 87-89 cm w biuście. Może powinnaś spróbować 65E? Według większości tabel, 65E pasuje na 85-87 cm w biuście. Pytałaś o 70DD i 65F, o ile się nie mylę, to 65F=70E. Tak jak napisała moja poprzedniczka, wszystko zależy od kondycji biustu, jego kształtu itd. Czasami dany model nam nie pasuje, np. odstaje, bo jest niekompatybilny z naszym biustem.
    Spróbuj na początek określić swój biust:
    - Kształt - stożek, kropla, może okrągły?
    - Czy biust jest pełny czy nie?
    - Czy piersi są szeroko rozstawione czy blisko osadzone?
    - Czy mają szeroką czy wąską podstawę?
    Stanik, który leży dobrze na pełnym biuście, może wyglądać kiepsko na niepełnym.
    Nie każdy model będzie pasował dla stożków, kropli itd. Jeśli masz piersi o szerokiej podstawie, to wąskie fiszbiny się nie sprawdzą, itp.
    Nie zniechęcaj się do poszukiwań i rozmiarów, bo rozmiar rozmiarowi nierówny. Są marki małomiskowe, są dużomiskowe. Naprawdę czasami z rozmiarami jest loteria.
    I tak jak pisała hochigan_, przy asymetrii dobiera się stanik na większą pierś, a mniejszą koryguje się wkładkami.

Odpowiedz»
  • WelshCorgiPembroke
    WelshCorgiPembroke · 29-11-17 23:37 · do góry^

hochigan_ - asymetria zaniża pomiary, wiem to po sobie. Dlatego też w moim wypadku mierzenie się dawało średnie wyniki, a od dłuższego czasu w ogóle nie uruchamiałam miary, bo nie widzę w tym sensu. Po prostu przymierzam.
    Z rozmiarami to trzeba trochę chyba uściślić, żeby odpowiedzieć. Jeśli masz Nipplex w 65F, to jest to europejskie 65F, a 70DD pewnie brytyjskie. W dużym uproszczeniu powinien być to mniej więcej ten sam rozmiar miseczki.

Odpowiedz»
  • Agnesja
    Agnesja · 30-11-17 19:27 · do góry^

Dodałam chyba ze dwa posty i teraz ich nie widzę. Czy to jakiś błąd?

Odpowiedz»
  • Margarita01
    Margarita01 · 30-11-17 20:24 · do góry^

Agnesja, skoro nie widzimy tych postów, to znaczy, że się nie dodały :-(

Odpowiedz»
  • hochigan_
    hochigan_ · 30-11-17 20:35 · do góry^

Jesli pisalas w tym watku i ich nie ma, to sie nie dodaly. Jesli w innym watku, to moglo zginac wsrod spamu.

Odpowiedz»