Recenzujemy staniki, bo wiemy, że dobrze dobrane czynią cuda!

Ewa Michalak - jaki rozmiar?

• winyl
    winyl · 08-02-17 14:15 · do góry^

Cześć dziewczyny. Zostałam kompletnie oczarowana kilkoma modelami na stronie Ewy Michalak i już miałam klikać, ale naszły mnie wątpliwości rozmiarowe.
    Kilka miesięcy temu w końcu mi się udało znaleźć świetne brafitterki i został mi dobrany rozmiar 65F. Faktycznie staniki w tym rozmiarze w końcu mi pasują.
    Od czasu ostatniego zakupu (za każdym razem wszystko kontrolowane przez brafitterki) minęły może ze 2-3 miesiące i odrobinę w tym czasie schudłam, wydaje mi się, że biust na tym trochę 'ucierpiał', aczkolwiek nadal jestem jak najbardziej zadowolona ze staników, które mam, nadal uważam, że dobrze pasują.
    Jaki więc był mój szok, jak zobaczyłam w kalkulatorze u Ewy Michalak, że powinnam mieć u niej rozmiar 75 DD.
    Czy faktycznie jest taki przeskok w rozmiarówce? Czy jednak kierować się doświadczeniami sklepowymi (tzn. jeśli z tabelki nawet wychodzi 75DD to mierzę 65F i jest o wiele lepszy, 75 za luźne, DD za małe)

Jeśli by to mogło pomóc - panache sport mam 65F (EU) 30F (UK)
    cleo by panache longline mam 65F/30F
    freya 65H/30FF, ale przyznam, że nie jest on najlepszy
    freya longline taki zupełnie nieusztywniany 65I/30G
    wonderbra strapless 70H/32F, kupowany przed schudnięciem i teraz podjerzewam, że będzie za duży
    Najlepsze są aktualnie te 2 panache.

Wymiary takie na szybko, które podawałam do kalkulatora Ewy 76,80,100.

Wybaczcie długi post, ale bardzo mi zależy na zakupie i nie chciałabym się bawić w odsyłanie. Bardzo proszę o pomoc! ;)

Odpowiedz»
  • motherofcats
    motherofcats · 08-02-17 17:26 · do góry^

Na 76 pod biustem nosisz 65? :o

67/87/89

Odpowiedz»
  • motherofcats
    motherofcats · 08-02-17 17:27 · do góry^

Dodaj zdjęcia tych staników do szuflady, to dziewczyny ocenia czy dobre ;)

67/87/89

Odpowiedz»
  • winyl
    winyl · 08-02-17 21:08 · do góry^

Tak, może źle zmierzyłam, ale 70 zawsze są za duże.

Odpowiedz»
  • winyl
    winyl · 08-02-17 21:09 · do góry^

motherofcats, tak, może źle zmierzyłam, ale 70 zawsze są za luźne.

Odpowiedz»
  • winyl
    winyl · 08-02-17 21:12 · do góry^

Nie chcę, żeby ktoś oceniał na forum czy tamte są dobre, bo to sama wiem z doświadczenia i od brafitterki, natomiast chciałam się dowiedzieć jak wygląda porównanie rozmiarówki np. panache z Ewa Michalak. ;)

Odpowiedz»
  • martka00
    martka00 · 08-02-17 22:13 · do góry^

ja mam pod biustem 73cm i z panache oraz panache cleo nosze glownie 30, a z ewki 70, a 65 gdy wypadaja luzniejsze. Chociaz 70 sa dosc scisle wg mnie - porownywalne z panache

Odpowiedz»
  • tyka
    tyka · 08-02-17 22:58 · do góry^

Miseczki u Ewy Michalak często wypadają większe, obwody za to są bardzo ciasne (choć zależy to od modelu i indywidualnej ściśliwości - czasem trzeba zawyżać). Kalkulator podobno daje dobre rezultaty. Tak, czy inaczej trzeba mierzyć-jak zawsze :-)

Odpowiedz»
  • tyka
    tyka · 08-02-17 23:00 · do góry^

Z moich doświadczeń plunge są znacznie ściślejsze niż panache - 65 było porównywalne jak nie ciaśniejsze od 28. Ale serio. Trzeba mierzyć :-)

Odpowiedz»
  • tyka
    tyka · 08-02-17 23:03 · do góry^

Jeszcze się odniosę co do tego co mówiłaś, że DD zawsze było za małe. Zauważ, że 65F, 70E i 75DD mają takie same miseczki, wiec kalkulator wyliczył Ci taką samą miskę ze zmienionym obwodem :-)

Odpowiedz»
  • winyl
    winyl · 08-02-17 23:05 · do góry^

martka00 dzięki za taką wypowiedź, to mi już daje trochę lepszy obraz! ;)

Odpowiedz»
  • winyl
    winyl · 08-02-17 23:08 · do góry^

tyka, tak, racja, że miska wychodzi teoretycznie ta sama, po prostu trochę przeraża mnie obwód 75, bo taki to nawet w najgrubszych czasach był dla mnie za luźny, ale może to faktycznie kwestia rozmiarówki.
    Liczyłam na to, że ktoś może nosi 65F, bo to jednak bardzo popularny rozmiar i pomoże mi się odnieść do tego, jaki rozmiar u Ewy Michalak nosi. :)
    Ale z tych wypowiedzi i Twojego wniosku o tej samej wielkości miski, chyba zaryzykuję i faktycznie zamówię tak, jak mówi kalkulator.
    Wiecie, to tak jak dziewczyna nosi całe życie 75B i nagle się dowiaduje, że ma powiedzmy 60F to jej się ciężko przestawić ... mi teraz ciężko uwierzyć, że 65F zmieniło się w 75DD :P.
    Zaryzykuję!
    Dziękuję wszystkim za wypowiedzi, jakby ktoś miał coś jeszcze do powiedzienia to oczywiście chętnie wysłucham. :) A jak już zamówię i przymierzę to dam znać, może się komuś w przyszłości przyda.

Odpowiedz»
  • tyka
    tyka · 08-02-17 23:21 · do góry^

Polityką firmy Ewy jest szycie biustonoszy na realne wymiary. Nie wiem, czy słyszałaś o lobby, ale dawno temu (:-P) jak w Polsce były dosłownie 3 na krzyż sklepy z pełną rozmiarówką Ewa uczyła się szyć biustonosze i właśnie na tymże lobby toczyły się rozważania na temat tego, że zbytnie zaniżanie obwodu przekłamuje rozmiar i, że staniki leżałyby znacznie lepiej gdyby tego nie robić. I wtedy Ewa wymyśliła, że u Niej nie będzie się zaniżało obwodu tylko mając załóżmy 69 cm pod biustem będzie się kupowało 70. Konstrukcje są fajne i -o ile pasują - robią z biustem cuda, wiec chyba to założenie było słuszne :-)

Odpowiedz»
  • tyka
    tyka · 08-02-17 23:25 · do góry^

Zwróć też uwagę na to, że podaje się też wymiar luźno. Materiał obwodu jest bardzo stabilny i zbytnio się nie rozciąga, a jednak musimy jakoś oddychać ;-) W ten sposób osoby o takich samych wymiarach scisło mogą mieć różne rozmiary staników jeśli chodzi o obwód, bo właśnie zwraca się uwagę tez na wymiar luzem.
    Możesz też pooglądać szuflady dziewczyn i popatrzeć na jakie wymiary brały jakie obwody jeśli nie jesteś pewna co wybrać. Ja mierzyłam tylko jeden i bazuje w radach na opiniach kobiet z większym effuniakowym doświadczeniem, ale faktycznie może warto popatrzeć na te wrzutki :-)

Odpowiedz»
  • winyl
    winyl · 09-02-17 13:15 · do góry^

tyka, dziękuję za pomocne rady, fajnie, że jest takie miejsce jak to forum ❤️

Odpowiedz»
  • melisska
    melisska · 09-02-17 19:57 · do góry^

Wprawdzie moje wymiary różnią się od tych podanych przez Ciebie, ale noszę właśnie najczęściej rozmiar 30F w brytyjczykach np. Panache , Freya. Biustonosze Ewy Michalak pasują mi w rozmiarze 70E, tak mi też wylicza kalkulator na stronie sklepu Ewy i takie kupuję. Mam nadzieję, że trochę pomogłam :)

Odpowiedz»
  • vesela_krava
    vesela_krava · 19-02-17 10:44 · do góry^

Ja na 65 ciasno i 75 luzno nosze obwody 70, 65 z tych luzniejszych. Mialam nawet effuniaka z obwodem 75 i na ostatniej haftce dawal rade. Miske mam 65f/70e u Ewy ale nie wiem za bardzo jaki mam rozmiar w brytyjczykach, jedyny ktory mi zostal to Masquerade Antoinette 28FF ktora z przedluzka jest OK, wiec chyba wychodzi 30F.

Odpowiedz»
  • vesela_krava
    vesela_krava · 19-02-17 10:56 · do góry^

poprawka, 75 na wdechu :) luzno bedzie ok 70 cm.

Odpowiedz»
  • winyl
    winyl · 25-02-17 10:14 · do góry^

Update, biustonosz do mnie przyszedł, zamówiłam wg kalkulatora 75DD. Jak go zapinam na pierwszą haftkę (albo ostatnią, jak kto patrzy :P taką, która sprawia, że obwód jest najmniejszy :D) to jest dobry. :)Więc chyba następny zamówię 70E.
    Muszę przyznać, że biustonosz jest przepiękny, czuję, że to będzie moja nowa ulubiona marka. :P

Odpowiedz»
  • tyka
    tyka · 07-03-17 20:01 · do góry^

Przynajmniej wiesz w co celować :-)

Odpowiedz»
  • sonia7
    sonia7 · 30-06-17 20:03 · do góry^

Dokladnie tak (:

Odpowiedz»