Recenzujemy staniki, bo wiemy, że dobrze dobrane czynią cuda!

pomoc w doborze rozmiaru

• biegaczka
    biegaczka · 16-03-17 09:11 · do góry^

Witam, proszę o pomoc, od dłuższego czasu chciałabym zacząć nosić dobrze dobrane staniki, niestety przed pójściem do salonu braffiterskiego odrzucają mnie koszty... Aktualnie noszę biustonosze z sieciówek typu H&M rozmiaru 75d, np. cubusa mam taki model http://img.szafa.pl/ubrania/1/006749427/1312463698/kremowy-koronkowy-biustonosz-cubus-70b.jpg .
    w niektórych zaszywam obwód ręcznie, żeby był mniejszy...

Moje wymiary, mierząc w miękkim staniku:
    obwód biustu- 85 na wydechu, na wdechu- ok. 87cm
    obwód pod biustem- na wydechu 69cm

Kształt to kropla, pełne na dole, bardziej płaskie u góry.
    Chciałabym, żeby dekolt ładnie wyglądał w bluzce, a niestety w każdym staniku wyglądam jak płaska deska.
    No i jak zacząć od dobrania dobrego stanika? Nie mierząc nigdy prawidłowego rozmiaru nie mogę zamówić przez internet, zbyt duże ryzyko. Jakie marki polecacie, tak by dekolt był ładnie wyeksponowany, nie robił efektu deski, zalezy mi by ładnie zbierał piersi, tak żeby się nie rozchodziły.

Odpowiedz»
  • biegaczka
    biegaczka · 16-03-17 10:11 · do góry^

Aa dodam, że na każdym kalkulatorze rozmiaru wychodzi zupełnie inaczej, więc już sama się pogubiłam...
    Obwód niby 65, ale przymierzając 70 w reserved bardzo mnie uciskało, czy ta musi być?

Odpowiedz»
  • patsonka89
    patsonka89 · 16-03-17 10:20 · do góry^

Witaj. To ze w kazdym kalkulatorze wychodzi co innego mnie nie dziwi. Kazdy producent moze miec swoja wlasna rozmiarowke. Po drugie co do obwodu to reserved nie jest dobrym przykladem. Na Twoim miejscu poszlabym do sklepu z brafittingiem nawet tylko po to zeby pomierzyc, zorientowac sie w markach i rozmiarach. Nikt nikogo nie zmusza do kupowania a od czegos trzeba zaczac :)

Odpowiedz»
  • WelshCorgiPembroke
    WelshCorgiPembroke · 16-03-17 15:20 · do góry^

Ogólnie to warto jednak rozważyć zakupy internetowe, bo ryzyko jest tylko takie, że stracisz pieniądze na zwroty. Staniki zawsze można odesłać, kiedy nie pasują. Oczywiście te pieniądze na zwrot mają znaczenie i w domu nie masz nigdy profesjonalnej porady brafitterki. Z drugiej strony jest więcej czasu na zastanowienie, obejrzenie i nie ma żadnych nacisków, a niektóre sklepy oferują darmowe zwroty (np. w kontri paczkomatami jest za darmo). Nie warto od razu skreślać zakupów w sieci. Kwestia bardzo indywidualna, ale warto się przynajmniej zastanowić.
    A druga rzecz to to, że mam 2 czy 3 staniki sieciówkowe (z H&M) w rozmiarze 70 i jeden z nich jest ściślejszy niż niejedna 65, które potem kupiłam, a pozostałe dwa też niewiele odstają od nich, więc może to jest jakiś kierunek, w którym sieciówki idą? Też myślę, że nie ma co się tym sugerować, jeśli przymierza się do kupna marek typowo bieliźnianych.

Odpowiedz»
  • biegaczka
    biegaczka · 16-03-17 20:07 · do góry^

Hmm, czyli najlepiej sama dobrać rozmiar wg jakiegoś producenta i skorzystać z metody prób i błędów? Ja też zauważylam, że niektóre 75 z hm są węższe, nawet mierzyłam miarką to w jednym wychodziło ok. 67.

Odpowiedz»
  • WelshCorgiPembroke
    WelshCorgiPembroke · 16-03-17 20:19 · do góry^

Metodą prób i błędów wiele z nas nauczyło się dobierać sobie staniki właśnie :) Ale są osoby, które mimo wszystko wolą pójść do sklepu i zmierzyć tam, jak pisałam, bardzo indywidualna sprawa. Ja od siebie polecam jak najbardziej zakupy internetowe.
    Myślę, że warto faktycznie spróbować tak zrobić, że u jednego producenta dobierasz sobie rozmiar na początek, żeby się zorientować. Potem wiadomo już mniej więcej, czego szukamy, tylko właśnie szczególnie polscy producenci są trochę niestali w swoich rozmiarówkach. Niektóre marki trzymają rozmiarówkę, a w niektórych wszystko zależy od modelu. Z mojego doświadczenia mogę poradzić tyle, że jeżeli dopasujemy sobie jakiś stanik w danej marce, to warto zwracać uwagę na krój, w jakim on jest uszyty, zwykle jest taka informacja podana na stronie, na metce itd., bo w tym samym kroju zazwyczaj pasuje ten sam rozmiar, więc w przyszłości już mamy prawie pewność, co kupić i jak będzie leżało.

Odpowiedz»
  • myrtle0610
    myrtle0610 · 19-03-17 16:01 · do góry^

Ja proponowałabym zamówić kilka sąsiednich rozmiarów na początek, np. polskie 70E, 70F, 70G (jeśli jesteś raczej "koścista", w przeciwnym przypadku lepiej 65F, 65G, 65H), spokojnie zmierzyć w domu, dokładnie się pooglądać w lustrze, albo tutaj wrzucić fotki. A niepasujące potem oczywiście odesłać.

Odpowiedz»