Recenzujemy staniki, bo wiemy, że dobrze dobrane czynią cuda!

dobór biustonosza

• niuucha
    niuucha · 13-04-17 16:37 · do góry^

cześć, moje wymiary to 74cm pod biustem i 90cm w biuscie. na codzien nosze rozmiar 70c. problem jest taki, że bez biustonosza moje piersi wygladaja... zle. po pierwsze 'patrza' na boki i opadają, a po drugie niewazne czy w staniku czy bez mam wielkie wałki przy pachach, tak jakby piersi były rozdwojone. chcialam sie was spytac, czy te wałki to taka moja natura, czy dobry stanik sprawiłby, że wygladalo by to lepiej? moze polecicie mi jakies biustonosze? jestem nastolatką, nie stać mnie na jakieś wypasione staniki.. pozdrawiam :*

Odpowiedz»
  • motherofcats
    motherofcats · 13-04-17 17:07 · do góry^

Tez jestem nastolatka i nie stać mnie na wypasione staniki, wiec znam Twój ból :p ale powiem Ci jedno - nosisz zdecydowanie za mały rozmiar! Te "walki" pod pachami to prawdopodobnie Twoje piersi :( mam trochę mniej w biuscie a dawno wylewam się z 70c, pewnie jakbyś spróbowała większej miski to byłoby Ci wygodniej, zniknęłyby te walki, biust by ładniej wyglądał. Podasz swoje dokładne wymiary? Pod biustem luzno, ścisło, w biuscie w lekkim pochyleniu? Jeśli nie masz dobrego stanika to zmierz się bez, pomożemy Ci dobrać odpowiedni rozmiar :)

67/87/89

Odpowiedz»
  • motherofcats
    motherofcats · 13-04-17 17:11 · do góry^

Aha, ja też mam wrażenie ze pod pachą mam trochę skóry (pierś? ) potem dołek i normalnie pierś, podejrzewam ze to tez może być od noszenia zle dobranych biustonoszy, albo może taka budowa piersi. Ale zapewniam Cię ze w dobrze dobranym, większym biustonoszu jest duuuzo wygodniej! Ja jeszcze nie znalazłam mojego ideału, ale jestem na dobrej drodze.

67/87/89

Odpowiedz»
  • tyka
    tyka · 13-04-17 18:12 · do góry^

Tak, od noszenia dobrze dobranego biustonosza wygląd piersi może się poprawić :-) Może być tak, że podniesie się i zrobi okrągły, ale mmoże być tez tak, że zmiana nie będzie spektakularna. Pochyl się, lewą ręką podnieś lewą fiszbinę, a prawa dłonią wygarniającym ruchem włóż pierś spod pachy do miseczki (czasem trzeba sięgnąć głęboko-nawet na plecy ;-)) to samo zrób po drugiej stronie. Czy wałeczki zniknęły? Nad krawędzią miseczki pojawiło się wybrzuszenie? Jeśli tak to znaczy, że cała pierś nie mieści się w staniku i po jakimś czasie noszenia prawidłowego rozmiaru powinno być ich mniej :-) Ale pamiętajmy też, że pod pachą jest nadmiar skóry - niezbędny do ruszania rękami ;-)
    A jak obwód? Nie podjeżdża? Czy na najciaśniejszej haftce jest Ci wygodniej niż na pierwszej?
    Ramiączka... Możesz je odciągnąć na dwa palce? Są napięte, ani za luźne ani za ciasne?

Odpowiedz»
  • WelshCorgiPembroke
    WelshCorgiPembroke · 13-04-17 21:58 · do góry^

Dziewczyny już wszystko napisały, ale ja tylko chciałam o jednej rzeczy. Patrzenie na boki jest często czymś normalnym, wynikającym z naszej budowy i noszenie dobrego stanika tego nie zmieni. Nie chodzi mi tu o sytuację, w której piersi są zepchnięte na boki przez źle dobrany stanik, ale taką, kiedy to jest naturalny stan. Jeżeli dobrze rozumiem, co masz na myśli z tym patrzeniem na boki, to niekoniecznie oznacza, że biust nie jest zgarnięty spod pach, może być tak, że piersi są i blisko osadzone i skierowane na zewnątrz, tak się dzieje na przykład, gdy większość tkanki znajduje się po wewnętrznej stronie, bliżej mostka. Trzeba to po prostu polubić. Ale jeśli masz na myśli to, że piersi siedzą po pachami, a nie są tam naturalnie, to dobrze dobrany, pomoże je stamtąd wyciągnąć.

Odpowiedz»
  • niuucha
    niuucha · 17-04-17 23:10 · do góry^

Dziewczyny, nawet jak zgarne wszystko z okolic biustu do miseczki, to te wielkie wałki dalej są :( sprobuje z 70d, ale czuje, ze z tymi fałdkami to nic nie zmieni. Najgorzej to wyglada jak leze bez stanika, bo mam płaską klatke i praktycznie pod pachami piersi i jeszcze te wałki.. Masakra

Odpowiedz»
  • WelshCorgiPembroke
    WelshCorgiPembroke · 18-04-17 00:03 · do góry^

Kiedy ja leżę, też mam piersi pod pachami, to nie najlepszy sposób na sprawdzanie, czy uciekają na boki :) I nawet najlepiej dobrany stanik nie sprawi, że będą sterczały, kiedy się położymy bez niczego. W każdym razie myślę, że porządne staniki w bazowych kolorach w okolicach, powiedzmy, 60 zł znajdziesz w polskich sklepach internetowych, to nie jest duża kwota, chociaż może się tak wydawać, jeśli się dotąd kupowało na bazarze za 15 zł. Taki biustonosz posłuży dłużej, więc po pewnym czasie ta inwestycja się zwróci. Trudno doradzić krój, jeśli nie znamy szczegółów takich jak kształt Twojego biustu czy dopasowanie obecnego biustonosza. Twoje wymiary w tabelach producentów polskich są na granicy 70D i 70E i tych rozmiarów spróbowałabym na początek, najlepiej obu od razu i najlepiej znaleźć sklep z darmową wysyłką bądź zwrotem.

Odpowiedz»
  • tyka
    tyka · 18-04-17 00:26 · do góry^

A może wrzucisz swoje zdjęcie w obecnym staniku? Do niczego nie namawiam, ale będzie łatwiej coś podpowiedzieć... Wiesz, piersi są po duch stronach, bo tak rosną i nic tego nie zmieni ;-) Mało która kobieta ma naturalną dolinkę i kulki wystające z dekoltu- nie ma co się sugerować zdjęciami modelek. I mi też biust ucieka pod pachy jak leżę - to normalne :-)

Odpowiedz»
  • motherofcats
    motherofcats · 18-04-17 15:51 · do góry^

Płaska klata przy leżeniu jest chyba całkiem normalna, chyba tak grawitacja działa :p

67/87/89

Odpowiedz»
  • hochigan_
    hochigan_ · 18-04-17 19:51 · do góry^

Piersi nie rozjeżdżają się na boki w pozycji leżącej tylko pod jednym warunkiem: jak są implantami :)

Odpowiedz»
  • tyka
    tyka · 19-04-17 11:24 · do góry^

O matko, dopiero teraz zobaczyłam, że z "dwóch" zrobiło mi "duch", wybaczcie :-)

Odpowiedz»
  • WelshCorgiPembroke
    WelshCorgiPembroke · 19-04-17 11:26 · do góry^

To był duch brafittingu :D

Odpowiedz»
  • tyka
    tyka · 19-04-17 18:23 · do góry^

Dokładnie, aż sam się garnie 😂

Odpowiedz»
  • nathd
    nathd · 22-04-17 09:15 · do góry^

Typowy biust zazwyczaj bez biustonosza opada :)
    Walki moge byc spowodowane noszeniem za malej miski, co spowodowalo, ze biust sie 'podzielil' - jesli taki jest wlasnie powod to poprzez zmiane rozmairu na prawidlowy i codziennym masazu - bedzie poprawa (oczywiscie wymaga to czasu). Ale moze tez to byc taka budowa ciala i tutaj sama zmiana rozmiaru nie da spektakularnych rezultatow. Albo wygladasz normalnie tylko przez skrzywiony obraz w mediach masz wrazenie, ze z twoim biustem jest cos nie tak ;p
    Drobne waleczki przy pachach sa normalne - dzieki tej skorze mozemy ruszac rekami :)

Nie musisz nosic wypasionych stanikow, aby miec prawidlowy rozmiar. Dobre polskie marki sa dostepne w granicach 50-100zl - moze sie to wydawac duzo, ale pomysl ze im dluzej nosisz zly rozmiar problem bedzie sie tylko poglebial i utrwalal.

71/100/107 (70G/70GG )

Odpowiedz»
  • niuucha
    niuucha · 27-04-17 11:00 · do góry^

Kupilam biustonosz firmy gaia, 70d, obwod jest dobry, miska też, ale tylko wtedy kiedy wepcham te fałdki w miske, a jak juz podniose reke, to falda wychodzi znowu poza miske 😠 zrobilam zdjecia, tylko nie wiem jak je tu wrzucic..

Odpowiedz»
  • WelshCorgiPembroke
    WelshCorgiPembroke · 27-04-17 15:56 · do góry^

niuucha - wejdź w zakładkę "Recenzje staników", tam kliknij "dodaj recenzję", w recenzji dodasz zdjęcie, tylko musisz pamiętać o tym, żeby nie było większe niż 300 kB

Odpowiedz»
  • milena9
    milena9 · 17-05-17 11:00 · do góry^

Jja mam ogromny problem z doborem bisutonosza gdyz mam bardzo duzy biust. nawet miseczka E. obwód 70 i ciezko jest znależć taki.. 70tki sa czesto do miseczki c albo małe d....

Odpowiedz»
  • tyka
    tyka · 17-05-17 11:12 · do góry^

To zależy w jakim sklepie :-) Wejdź na stanikomanie w zakładkę "spis dobrych sklepów"-tam bez problemu znajdziesz obwody od 65 ( a nawet 60) z miseczkami do K. Zresztą 70E-F-G coraz częściej można znaleźć w zwykłych bieliźniakach -warto poszukać. A z jakiego województwa jesteś?

Odpowiedz»