Recenzujemy staniki, bo wiemy, że dobrze dobrane czynią cuda!

Jaki biustonosz na mikropiersi?

• alcia00
    alcia00 · 21-05-17 00:01 · do góry^

Mam baardzo mały biust, z lupą go trzeba szukać i kompletnie nie potrafię dobrać dobrego biustonosza. Pod biustem mam 75, w biuście 81 i to chyba jakiś żart, nie wiem czy źle mierzę czy po prostu jestem taka niewymiarowa. Zawsze kupuje staniki w rozmiarze 75b czy coś takiego, bo wydaje się być dość 'uniwersalny', ale to zdecydowanie nie mój rozmiar. Po ułożeniu wszystko wygląda ładnie, ale za chwilę już jakoś ucieka, znika, zaczyna odstawać i latać. W końcu wychodzi na to, że biustonosz zamiast trzymać i nosić biust, stanowi formę czapeczki i przykrywki. Kompletnie nie rozumiem tabelek, bo albo nawet nie ma mojego rozmiaru albo wychodzi jakieś 75A/AA, które jest malusieńkie i nie jestem w stanie go nosić (a mierzyłam!!)
    Czy naprawdę jestem taka mikroskopijna i nie ma dla mnie ratunku?

Odpowiedz»
  • tyka
    tyka · 21-05-17 00:22 · do góry^

Spokojnie, z tego co opisujesz wnioskuję, że chyba źle się mierzysz :-) Ułóż miarkę tuż pod biustem, ważne żeby była w poziomie, roznolegle do podłogi. Następnie nabierz powietrze, wypuść i kiedy już wypuścisz przyciśnij miarkę do ciała i odczytaj wynik. W biuście zmierz się albo w miękkim staniku, albo pochylając się do podłogi-tu też jest ważne żeby miarka była prosto. Jak nakładasz stanik? Wygarniasz piersi spod pach, tak żeby całe były w miseczkach? Wtedy miseczki w tym 75B odstają? To, że potem wszystko lata to wina zbyt dużego obwodu. Tego 75AA nie jesteś w stanie nosić, bo jest za mały, tak?

Odpowiedz»
  • tyka
    tyka · 21-05-17 00:23 · do góry^

Równolegle do podłogi*

Odpowiedz»
  • alcia00
    alcia00 · 21-05-17 00:43 · do góry^

Zmierzyłam się jeszcze raz. Wyszło 73 pod biustem, 82 w biuście, przy pochyleniu 87. Wygarniam i wydaje mi się, że robię to tak jak powinnam, wtedy jest wszystkie dobrze, ale później i tak wraca do formy sprzed ułożenia.

Odpowiedz»
  • WelshCorgiPembroke
    WelshCorgiPembroke · 21-05-17 00:54 · do góry^

tyka ma rację, ucieka Ci, bo masz za luźny obwód, na pewno powinnaś zejść do 70, ale co do miski to dość trudno poradzić. Tak czysto teoretycznie - z tabel wychodzi cały przedział między 70A i 70B, myślę, że rady nie ma innej - musisz zamówić te rozmiary i przymierzyć (bądź pójść do sklepu z brafittingiem, w którym mają małe rozmiary). Biust jest mało jędrny i dlatego masz tak dużą różnicę pomiaru między wyprostem i pochyleniem? To może pomóc w poleceniu jakichś krojów. Ja nie pomogę, bo w tych rozmiarach jestem zielona, niestety.

Odpowiedz»
  • tyka
    tyka · 21-05-17 05:09 · do góry^

Myślę, że skoro 75B jest ok to spróbuj zamówić 70B i C :-) I właśnie... Jak kondycja biustu?

Odpowiedz»
  • WelshCorgiPembroke
    WelshCorgiPembroke · 21-05-17 05:27 · do góry^

*Przedział miał być od 70A do 70C - literówka :)

Odpowiedz»
  • motherofcats
    motherofcats · 21-05-17 12:35 · do góry^

Może dodaj tez zdjęcia w obecnym staniku i dziewczyny zobaczą co i jak. Czasem nam może się wydawac ze stanik pasuje a wprawione oczy stanikomaniaczek szybko wypatrza, że nie i dlaczego :p

67/87/89

Odpowiedz»