Recenzujemy staniki, bo wiemy, że dobrze dobrane czynią cuda!

Rozmiarowka Comexim

• partka
    partka · 31-05-17 17:54 · do góry^

Pierwszy raz zamawiałam na comexim.pl i się rozczarowałam. Zasugerowałam się tabelką na stronie - poskreślają, że nie należy zaniżać obwodu i że rozmiar, jaki wypada z tabeli powinien być dobry. A tymczasem obwód jest luźny, miski za małe. Model to Mimi.
    Wkurzyłam się każa długo czekać na realizację zamówienia i taki finał.

Jakie macie doświadczenia z doborem rozmiaru tej firmy?

Odpowiedz»
  • WelshCorgiPembroke
    WelshCorgiPembroke · 31-05-17 18:13 · do góry^

Miski w Comeximie wypadają ogólnie małe, dlatego warto poprzeglądać wrzutki na Balkonetce i Bratabase i sprawdzić wymiary i porównać z innymi użytkowniczkami, pamiętając, żeby sprawdzić, jakie rozmiary noszą inne osoby w stanikach, które znamy.
    Jak dotąd zamówiłam dwa staniki i oba pasowały mi w 65H, a zwykle noszę brytyjskie 30F i polskie rozmiary między 65E i 65G. Tak ściśle biorąc, too powinno być standardem według tabel porównawczych, ale zwykle faktycznie noszę 65G i mniejsze. A co do obwodów, to chyba jak w każdej marce zdarzają się ścisłe i te mniej ścisłe, moja Ardea była baaardzo rozciągliwa i mnie trochę zawiodła, ale dowiedziałam się, że to jest wyjątkowy wypadek i zwykle tak się nie dzieje.

Comexim ma naprawdę fajną obsługę klienta, jeśli masz jakieś wątpliwości, możesz do nich zadzwonić i pytać, ja rozmawiałam z panią przez telefon, wysłałam i mailem swoje zdjęcia i w ten sposób dobierałam rozmiar. To są bardzo mili ludzie i słuchają, co się do nich mówi, kiedy powiedziałam, że obwód był rozciągliwy, następny stanik dostałam 3 cm krótszy i nie był to model szyty na specjalne zamówienie. Myślę, że nie warto się od razu zniechęcać.

Odpowiedz»
  • WelshCorgiPembroke
    WelshCorgiPembroke · 31-05-17 20:11 · do góry^

Ja jeszcze podrzucę swoją wrzutkę, gdzie w dwóch pierwszych akapitach są moje wrażenia z pierwszego zamówienia w sklepie: http://balkonetka.pl/katalog/bra/comexim-ardea, też byłam zawiedziona, ale dopytałam dokładnie przez telefon o wszystko i za drugim razem już było okej. Ja myślę, że na niekorzyść Comeximu działa trochę to, że długo się czeka na zamówienie i wtedy ewentualne rozczarowanie jest większe. Ile to razy zdarzyło mi się nie trafić z rozmiarem zamówionych w kontri staników, ale przy prawie żadnym nie czułam jakiegoś specjalnego żalu, bo szybko wymieniałam na dobry rozmiar.

No i jak tak się zastanowię, to nie zdarzyło mi się ani razu w polskiej marce jakiejkolwiek dobrać dobrze rozmiaru przy pierwszym zamówieniu, chyba że zamówiłam kilka rozmiarów :| Nie mówię, że to dobrze, ale nikt tu nie jest wyjątkiem. Comexim ma tę przewagę, że jest bardzo popularny wśród zagranicznych stanikomaniaczek i o każdym kroju jest bardzo dużo informacji.

Odpowiedz»
  • partka
    partka · 31-05-17 22:00 · do góry^

Dzieki bardzo za odpowiedź.
    Widzę, że miałaś bardzo podobne początki z Comeximem, co ja. Nawet podobny krój stanika i typ biustu. Też mam takie buły.
    Zastanawiam się, czy wymienić na inny rozmiar, czy zwrócić i dać sobie spokój.
    W przyszłości, jeśli będę u nich zamawiać to chyba od razu kilka różnych, żeby zminimalizować frustrację związana z długim oczekiwaniem i późniejszymi ewentualnymi wymianami.

Odpowiedz»
  • WelshCorgiPembroke
    WelshCorgiPembroke · 01-06-17 00:09 · do góry^

Jeśli masz podobny typ biustu, to odradzam ten krój. Myślę, że lepiej celować w 3HC lub plunge. A u mnie na przykład świetnie zadziałał Vogue - tam w środku pod tą koronką jest half z jednym cięciem, ale on nie ma tej części ramiączkowej i przez to inaczej się układa. No i sprawdzić przed zamówieniem dokładnie na stanikowych stronach, niektóre osoby mają na przykład tak, że 3HC biorą miskę większy niż inne kroje, ale to nie jest regułą, więc trzeba niestety próbować.

Ale obsługa sklepu jest naprawdę w porządku, doradzają, nie robią problemów, pieniądze zwrócili w terminie itd., więc myślę, że mimo wszystko wychodzi, że warto próbować.

Odpowiedz»