Recenzujemy staniki, bo wiemy, że dobrze dobrane czynią cuda!

Nie mam już siły :(

• ameliennie
    ameliennie · 16-06-17 22:00 · do góry^

Cześć dziewczyny!

Od dłuższego czasu mam problem. Troszkę mi się przytyło, przez co biust stał się większy. Wcześniej kupiłam biustonosz w chińczyku, było okej, przylegał do mostka, piersi nie wylewały się z miseczki - to mi wystarczało. Aż do teraz.
    Nie wiem co się dzieje, brafitterki rozkładają ręce. Czy to w sklepach, gdzie to oferują profesjonalny brafitting, czy po prostu w Triumphie, Etam itp. Od zawsze moje piersi były tak zbudowane, że są po prostu złączone. Taka natura, nie rozdzielone, one naturalnie są takie jakbym nosiła za mały stanik. Tak mam od zawsze. Problemem jest to, że z mniejszych rozmiarów wchodzę na większe i mostek mi po prostu nie przylega do ciała tak jak powinien. Albo stanik jest za mały, ale świetnie leży, albo mostek przylega, z tym, że stanik jest olbrzymi, normalnie w nim pływam, co mi z mostka, skoro wyglądam wręcz karykaturalnie? Chodziłam po różnych miejscach i słyszę: Uuuuu rzeczywiście problem (!!!). Nie mam już siły, bo nie wiem, czy nosić stanik, który świetnie leży w mostku, jest dobry w obwodzie, ale piersi mi w nim skaczą w każdą stronę, czy mniejszy, który nie leży idealnie w mostku, ale fiszbina celuje w środek pachy, nigdzie nie odstaje, nie uwiera... Pomóżcie.

Odpowiedz»
  • hochigan_
    hochigan_ · 16-06-17 22:36 · do góry^

A co z krojem plunge? Skoro to sam mostek jest problemem, to szukaj staników z jak najbardziej niskim.

Odpowiedz»
  • ameliennie
    ameliennie · 16-06-17 23:00 · do góry^

Plunge jest fajne na chwilę, ale przy dłuższym noszeniu piersi wychodzą środkiem. Miałam kiedyś jeden, przepiękny, seledynowy, Triumph. Dałam za niego ponad stówkę, co z tego? Lipa, poszedł do kontenera na odzież.

Odpowiedz»
  • ameliennie
    ameliennie · 16-06-17 23:01 · do góry^
    Odpowiedz»
  • WelshCorgiPembroke
    WelshCorgiPembroke · 17-06-17 00:59 · do góry^

Ostatnio pod wrzutkami wypłynął (w tym kontekście to słowo brzmi co najmniej dziwnie :|) temat zwężania mostka, jeśli bardzo Ci zależy, żeby mostek był mimo wszystko między piersiami, to może w tę stronę trzeba iść? Czy coś ok. 1 cm zmieściłoby się u Ciebie? Bo to by się jeszcze pewnie dało zrobić.

Przejrzyj może jakieś staniki na Bratabase i popatrz, które z nich mają wąskie mostki.
    No i próbuj różnych modeli, ja mam podobny problem, ale chyba nie aż tak nasilony jak Twój, sądząc po tonie wypowiedzi ;) i u mnie też się zdarza, że większa (za duża w zasadzie) miseczka dopiero leży dobrze przy mostku, tylko co z tego, skoro odstaje gdzie indziej albo mam prawie po szyję miski. Mam wrażenie, że to trochę jest tak, że stanik nie przewiduje odpowiednio dużo miejsca na biust w środku, ale nie wszystkie tak mają, więc skoro u mnie się zdarzają modele, które tego nie robią, to może i Ty znajdziesz jakiś lepszy. Tylko ponieważ, tak jak pisałam, u mnie chyba nie jest aż tak fatalnie, pewnie jest mi łatwiej i więcej modeli mimo wszystko pasuje. Właśnie od kilku dni walczę z dwiema Gaiami, które dokładnie to mi robią, rozmiar, który wygląda w porządku, nie jest w porządku z powodu mostka, większy rozmiar wygląda fatalnie, bo zakrywa mi klatkę piersiową po obojczyki, ale dopiero wtedy mostek przylega :)
    Może jakiś inny krój plunge? Taki, który będzie lepiej trzymał? Ja też często wylatuję z plandżów środkiem, ale nie każdy jest taki słabo trzymajacy, np. z Deco Vibe nie wypływam, a z Charm już tak.

Odpowiedz»
  • emeska
    emeska · 17-06-17 11:48 · do góry^

Ale Deco nie ma wcale takiego wąskiego mostka - np. na mnie jest za szeroki i mnie dziabie w nieco wypływające środkiem piersi. Chętnie pośledzę wątek, bo sama mam małą przerwę między piersiami i jak dla mnie jedyne dotąd staniki, które spełniają wszystkie wymagania moich cycków - w tym zapotrzebowanie na niskie i wąskie mostki - są Effuniaki. Btw, próbowałaś Effuniaków?

kontakt: em.eska (na tlenie pl)

Odpowiedz»
  • WelshCorgiPembroke
    WelshCorgiPembroke · 17-06-17 13:28 · do góry^

Nie mają wąskiego, ale to jest normalne, że niższy mostek jest szerszy. Co nie oznacza, że każdemu biustowi to będzie pasowało. Jest jeszcze dużo elementów budowy, które mogą wpływać na to, że źle się czujesz w Deco. U mnie na przykład jest ok, ale podejrzewam, że gdybym obie piersi miała zawieszone na tej samej wysokości, co mniejszą, kłułby mnie.
    Naprawdę niski mostek, a raczej brak mostka, ma Cleo Koko Muse, ale to jest stanik tego typu, z którego się po prostu wylatuje, jeśli biust sam się nie trzyma na miejscu. Jeśli jesteście w w rozmiarówce Kingi, to jest tam taki push-up w konstrukcji 611 (wyjmowane wkładki), który ma niziutki mostek, tylko tu jest podobnie jak z Koko. No i nie wszystkie modele w tym kroju są jednakowej jakości.

Odpowiedz»
  • emeska
    emeska · 17-06-17 16:05 · do góry^

Nie wiem, co masz na myśli pisząc "normalne". Chodzi Ci o to, że jak fiszbiny kończą się niżej to z automatu góra jest szersza niż jakby kończyły się wyżej? Bo to to chyba oczywiste ;) Mnie chodzi o to, że fiszbiny są od siebie mocno oddalone - nie na samej górze na mostku, tylko na całym mostku - a za mostek uważam cały ten materiał między fiszbinami z przodu. I w Deco ta odległość nie jest wcale taka mała. Ze zdjęć wnioskuję, że w tych pozostałych stanikach będzie to samo. Osobiście​ nie sprawdzę, bo zniechęcają mnie wiszące fiszbiny ;) Ale jak komuś to nie przeszkadza, to takie mostki najłatwiej zwęzić :)

Odpowiedz»
  • WelshCorgiPembroke
    WelshCorgiPembroke · 17-06-17 16:39 · do góry^

Czuję się zaatakowana i zupełnie nie rozumiem z jakiego powodu - piszemy o jednym zjawisku.

Odpowiedz»
  • emeska
    emeska · 17-06-17 17:34 · do góry^

Nie wiem, czemu czujesz się atakowana, nie taki był mój zamiar. Ale skoro masz na myśli to samo, co ja, to nie wiem, dlaczego nazywasz to normą. To żadna norma, to po prostu powszechne. I tu leży cały problem - większość firm szyje na rozdzielone piersi, a jak ktoś na złączone to ma problem. W każdym razie Deco nie jest tu rozwiązaniem, bo ma szeroki mostek ;)

Odpowiedz»
  • ameliennie
    ameliennie · 18-06-17 23:01 · do góry^

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi. Jedna rzecz - bardzo chętnie zwróciłabym uwagę na modele, o których piszecie, problem w tym, że sklepy internetowe odpadają z wiadomego względu. Muszę przymierzyć, zobaczyć, podskoczyć, aby upewnić się, że nic nagle nie wypadnie :) Nie mogę kupować w ciemno, bo na to poszły krocie, a i zdarzyło się tak, że pół wypłaty szło na biustonosze, które potem okazywały się tragedią. Wyobraźcie sobie - idziecie do sklepu, gdzie potrzebujecie pomocy, profesjonalnego braffitingu, a nie jesteście bra - maniaczkami, po prostu potrzebujecie fajny, konkretny model w swoim rozmiarze. Słyszycie, że jest problem, że mostek odstaje, biustonosz za duży, nie wiadomo co, a Pani: hmmmmm... Biorę jakiś model, bo "jakoś to będzie" przychodzę do domu, a po jakimś czasie klapa, bo jak to napisała WelshCorgiPembroke mam miski na szyi, skórę porozdzieraną do krwi, bo materiał nie przylega, tylko się przesuwa z każdej strony, albo piersi na środku, a miski po bokach (raz tak szłam po ulicy, co za wstyd...) Nie chcę już biustonosza na zasadzie - jakoś to będzie. Raczej w pewnym momencie pomyślałam o czymś takim, żeby po prostu nosić minimalnie mniejszy rozmiar, no bo, miski super, a co z tego, że mostek nie przylega w 100%, ale np. świetnie rozdziela piersi?

Odpowiedz»
  • WelshCorgiPembroke
    WelshCorgiPembroke · 18-06-17 23:15 · do góry^

Ej, ale tak sobie myślę, że w takiej sytuacji zakupy internetowe są właśnie lepszą opcją, bo można sobie dłużej poprzymierzać, porobić dziwne wygibasy itp. Ogólnie staram się nikogo nie namawiać zbytnio do zakupów internetowych, chociaż wydaje mi się, że mają znaczną przewagę, bo rozumiem, że preferencje są różne. Ale w tym wypadku to kupno w sklepie wydaje mi się właśnie braniem w ciemno, skoro tak jak mówisz, zdarzało Ci się już kupić coś, co wyglądało ok, a potem okazało się tragedią. W domu sprawdzasz spokojnie, czy to właśnie tragedii nie zapowiada i jeśli tak - prosta sprawa, rzecz wraca do sklepu. Nie wyobrażam sobie nawet, żeby najlepsza brafitterka była w stanie przewidzieć, co się z Tobą stanie za pół godziny, godzinę. Musiałabyś chyba spędzić cały dzień albo i kilka w sklepie.

Odpowiedz»
  • WelshCorgiPembroke
    WelshCorgiPembroke · 18-06-17 23:25 · do góry^

Jeszcze mi się coś przypomniało. W ostatnich wrzutkach Margarita01, która ma chyba podobny problem z biustem blisko osadzonym i zbiegającym się, napisała, że najlepiej dotąd na niej leżał Comexim Mascotte, więc może ich plandże warto wypróbować? Z danych z Bratabase wynika, że mostki faktycznie są węższe niż w innych stanikach, ale to jeszcze samo nie oznacza, że będzie dobrze leżał, wiadomo. Ale jeśli chcesz mimo wszystko kupić stacjonarnie, to nie mam zielonego pojęcia, gdzie takie cuda można przymierzyć. Jeszcze wspomnę tylko, że nie polecałabym kroju 2HC, chociaż też mostki są dosyć wąskie, przy takiej budowie biustu, bo u mnie się nie sprawdził do końca mimo wąskiego mostka, a moje piersi mają gdzieś tak z pół palca przerwy między sobą (nie stykają się), więc problem mniejszy.
    I wymiary mostków Ewy Michalak też by wskazywały, że warto się nimi zainteresować (ja sama teraz się trochę nakręciłam), ale sklepów stacjonarnych z tą marką w asortymencie malutko.

Odpowiedz»
  • WelshCorgiPembroke
    WelshCorgiPembroke · 18-06-17 23:28 · do góry^

A, emeska już wcześniej napisała o Ewie, wybaczcie powtarzanie. Emeska, mogę zapytać, czy biustonosze Ewy leżą na Tobie idealnie, znaczy mostek cały mieści Ci się między piersiami i nic nie odstaje po zewnętrznej stronie? Bo u mnie jak się takie rzeczy dzieją, to przymykam na to oko i uznaję, że stanik pasuje, jestem okropnie ciekawa, czy Ewa jest w stanie zrobić stanik, który by na mnie leżał lepiej niż cokolwiek :P

Odpowiedz»
  • emeska
    emeska · 19-06-17 00:42 · do góry^

Próbowałam krojów PL, HP (już nieprodukowany, niestety), CH, CHP, HM i ostatnio SM. Pod względem idealnego przylegania mostka leżą/leżały na mnie wszystkie poza HM, który ma akurat wysoki mostek i ten właził mi na piersi. A piersi mam generalnie takie, że już delikatne ich zbliżenie (bez stanika) powoduje brak przerwy między nimi przy widoku z góry. W dolnej części na wysokości​ mojego mostka mam ok. 1cm.

Odpowiedz»
  • emeska
    emeska · 19-06-17 00:51 · do góry^

Albo mniej niż 1cm... Nie wiem jak to zmierzyć. Palec niby się mieści, ale fiszbiny to co innego ;)

Odpowiedz»
  • nathd
    nathd · 19-06-17 03:03 · do góry^

@ameliennie - piszesz, ze bylas w sklepach z profesjolanym brafittingiem typu Triumphie, Etam - a probowalas sklepow nie sieciowkowych? Takich, gdzie w ofercie sa marki typu Panache, Audelle?

71/100/107 (70G/70GG )

Odpowiedz»
  • emeska
    emeska · 19-06-17 11:16 · do góry^

Nathd, ja zrozumiałam, że autorka wątku była zarówno w sklepach z profesjonalnym brafittingiem, ja i w Triumphie itp. ;)

Odpowiedz»
  • abcb13
    abcb13 · 19-06-17 16:20 · do góry^

Ja jeszcze takie dość bluźniercze zdanie wtrącę: skoro stanik pasuje, miska dobrze się układa, fiszbiny nie są za wąskie/szerokie, a odstający mostek nie robi krzywdy, to może nie warto się na siłę upierać, że ma przylegać? ;) Wiadomo, fajnie by było, żeby każdy stanik leżał na 100% zgodnie z Dekalogiem Dobrego Dopasowania, ale każda z nas jest inna i nie zawsze wszystko można osiągnąć z danym biustem, czasem potrzebny może być mały kompromis :) Przy czym oczywiście warto szukać czegoś, co będzie ideałem (albo blisko), ale w międzyczasie jak się trafi jakiś fajny "kompromisowy" stanik, to czemu (zaznaczam: o ile oczywiście nie krzywdzi) go nie nosić?

Tak swoją drogą to Effuniak nie miał jakoś ostatnio takiego modelu/modeli z wiązanym mostkiem? Może one dałyby radę - po prostu zasznurować maksymalnie, żeby był ten mostek jak najwęższy.

Odpowiedz»
  • ameliennie
    ameliennie · 19-06-17 19:36 · do góry^

Jest dokładnie tak, jak pisze emeska - byłam w różniastych sklepach. Po prostu szukałam pomocy, a nie wzruszania ramionami i łapania się za głowę, cena właściwie nie grała roli i trochę boli mnie to, że nikt nie był w stanie mi pomóc. I wiecie, wyłożyłam ciężkie pieniądze na biustonosze, które, tak jak już wcześniej wspomniałam wyrzuciłam do kontenerów albo rozdałam znajomym. Później, jak będę w domu pokażę wam mniej więcej budowę moich piersi, żebyście oceniły jak to wygląda - może podsuniecie wtedy konkretny model, bo tak w ciemno podawać przykłady... No ciężko :) Liczyłam też, że porozmawiam z osobami, które mają podobny problem, widzę, że nie jestem jedyna i dziękuję wam za porady. Jedna rzecz - weszłam sobie na stronkę Ewy Michalak, przeglądam, spójrzcie na to:
    https://www.ewa-michalak.pl/product-pol-814-Biustonosz-KM-FB-Bezowy.html
    Tutaj kobiecie też ten mostek nie przylega tak perfekcyjnie, jak to powinno wyglądać, fiszbina, przynajmniej tak mi się wydaje, nie leży na ciele. Może i biustonosz do karmienia, ale to właściwie nie ma znaczenia.

Odpowiedz»
  • ameliennie
    ameliennie · 19-06-17 19:38 · do góry^

Aaaa i dodam, że w pewnym momencie myślałam już tak, jak abcb13. Z resztą, niektóre Panie w sklepach też mówiły, żebym się nie martwiła, bo mostek nie odstaje jakoś drastycznie, a biustonosz tak czy siak rozdziela piersi.

Odpowiedz»
  • aitem
    aitem · 19-06-17 20:21 · do góry^

Ten przykład nie jest zbyt dobry. To nie jest stanik do karmienia, a specjalny krój opracowany przez Ewę Michalak na bardzo, bardzo duże biusty - 75KK i więcej. Takie piersi rządzą się swoimi prawami, bo ważą po kilka kilo każda - nie sugeruj się widocznym na stronie dopasowaniem.

Kontakt: metia <@> gazeta <.> pl
    http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=34449242 36E, 32D, torebki

Odpowiedz»
  • ameliennie
    ameliennie · 19-06-17 20:56 · do góry^

Nie znam się aż tak, nie chcę wyjść na ignoranta, raczej podać przykład, bo małobiusta też nie jestem.

Odpowiedz»
  • ameliennie
    ameliennie · 19-06-17 20:59 · do góry^

Okej, moje piersi naturalnie wyglądają tak:

https://images83.fotosik.pl/646/b96a4361b8ed2bf7.png

Odpowiedz»
  • emeska
    emeska · 19-06-17 22:42 · do góry^

A jak je rozsuniesz rękami, to na wysokości zawieszenia masz jakąś przerwę między nimi? I generalnie to jakie masz wymiary w podbiuściu i w biuście w pochyleniu?

Odpowiedz»
  • myrtle0610
    myrtle0610 · 22-06-17 13:43 · do góry^

Jaki nosisz / powinnaś nosić teraz rozmiar? Może Gossard Glossies usztywniany by pasował? Mostka praktycznie nie ma, ale trzyma piersi dość przyzwoicie

https://brastop.cachefly.net/content/images/thumbs/0006404_gossard-glossies-padded-bra-aqua.jpeg

Odpowiedz»
  • ameliennie
    ameliennie · 03-07-17 22:19 · do góry^

Wybaczcie mi, że tak długo nie pisałam. Przez te gorące dni odparzyło mnie pod piersiami i dostałam zakażenia, dlatego na chwilę obecną nie jestem w stanie zmierzyć sobie obwodu i podać konkretnych, precyzyjnych wymiarów. Powinnam nosić rozmiar 90E, zdarza się, że lepiej leży 85E. A teraz taka ciekawostka - jedyny biustonosz, który leży w mostku, nigdzie nie odstaje, jest w miarę ok to biustonosz F&F z Tesco. Niestety - jest miękki i jego wadą jest taki materiał, który marszczy się na piersi i robią się takie "fale". Śmiałam się, że chyba takich sobie nakupię... Ale bez przesady :)

Odpowiedz»
  • ameliennie
    ameliennie · 03-07-17 22:20 · do góry^

Aaaa i na wysokości zawieszenia nie ma żadnej przerwy. Jest pierś na piersi, nie ma nawet jednego centymetra "luzu".

Odpowiedz»
  • martine
    martine · 04-07-17 20:56 · do góry^

Ameliennie, wrzuć coś do szuflady, łatwiej będzie doradzić widząc, jak staniki na Tobie leżą.
    Moja mama ma prawie taki sam biust - bez żadnej przerwy. Normalnie nosi staniki i mostki po prostu leżą lekko na piersiach, nie robiąc krzywdy. Nie ma takiego stanika gdzie mostek leżałby książkowo - no nawet nie umiem sobie wyobrazić takiej konstrukcji, chyba musiałby wyciągać ten biust na metr do przodu, a i tak w sumie podstawa jest złączona, więc żeby to się trzymało to chyba tylko na fiszbinach w dolnej części stanika ;-)
    Wygląda to mniej więcej jak na zalinkowanym zdjęciu ze sklepu Ewy - i to jest spoko. U Ciebie też tak leżały staniki w brafitingowych sklepach?

Odpowiedz»
  • ameliennie
    ameliennie · 09-07-17 23:08 · do góry^

Dokładnie tak leżą, nawet nie muszę tego obrazować, czy dokumentować konkretnymi zdjęciami. Ostatnio skoczyłam do jednego sklepu, wieeeeele biustonoszy, a jak to zawsze ze mną bywa - dwie Panie zgłupiały. Najlepiej leżał ten:

https://veronabielizna.pl/biustonosze-balkonetka/5363-biustonosz-vena-vb-291-balconette.html

Kobiety stwierdziły, żebym nie przywiązywała aż tak dużej wagi do tego, że mostek minimalnie odstaje. Wybierając inne rozmiary, albo były zdecydowanie za duże, albo za małe i piersi się wylewały. W tym modelu akurat 85F.

Odpowiedz»