Recenzujemy staniki, bo wiemy, że dobrze dobrane czynią cuda!

dentysta we Wrocławiu

• bzium
    bzium · 23-05-11 13:22 · do góry^

Chyba muszę wyrwać ósemki (a przynajmniej jedną)... i bardzo się tego boję, dlatego chętnie poszłabym do jakiegoś sprawdzonego dentysty najlepiej w zakresie wyrywania tych zębów. Ponoć liczy się siła, więc chętnie znalazłabym mężczyznę. ;)

Pocieszcie, że to nie jest takie straszne!

Odpowiedz»
  • zdzblo
    zdzblo · 23-05-11 16:07 · do góry^

to wcale nie jest takie straszne :) serio serio :) ja miałam wycinane i dłutowane dwie ósemki w trakcie jednego zabiegu - obie górne. dostałam znieczulenie i oprócz nacisku na szczękę nie czuje się nic. potem kilka godzin masz drętwą twarz, ale nawet niezbyt opuchniętą, a na następny dzień jest już spoko, tylko trzeba płukać usta 3 razy dziennie szałwią i używać miękkiej szczoteczki do zębów przez jakiś tydzień (tak było u mnie, bo zakładali mi szwy). po tygodniu-dwóch wyciągają szwy, ale to nic nie boli.
    mnie operował jakiś profesor chirurg stomatolog w klinice uniwersyteckiej - było tanio i porządnie :)

alea iacta est ;)
    kotolot@gmail.com

Odpowiedz»
  • nefretam
    nefretam · 23-05-11 16:10 · do góry^

Polecam doktora Krzysztofa Pakulskiego. Przyjmuje na ul.Ołtaszyńskiej również na NFZ.
    Jest ordynatorem chirurgii szczękowej na Weigla, więc zna się na tym co robi

.

Odpowiedz»
  • nefretam
    nefretam · 23-05-11 16:12 · do góry^

Polecam doktora Krzysztofa Pakulskiego. Przyjmuje na ul.Ołtaszyńskiej również na NFZ.
    Jest ordynatorem chirurgii szczękowej na Weigla, więc zna się na tym co robi

.

Odpowiedz»
  • bzium
    bzium · 23-05-11 19:50 · do góry^

o dzięki ;) na NFZ to chyba nie będę czekać, za miesiąc jadę do RPA i muszę zrobić porządek z zębami :D

Odpowiedz»
  • bzium
    bzium · 23-05-11 19:51 · do góry^

szczękowe mam w porządku, żuchwowe jakaś tragedia a to one są bardziej kłopotliwe x.x
    ogólnie to mam fobie i słabo znoszę zajęcia ze stomatologii xD co dopiero jak mi grzebią

Odpowiedz»
  • borelioza
    borelioza · 23-05-11 21:47 · do góry^

Ja rwałam u dra Pawła Stępnia - prywatny gabinet na Kamieńskiego, naprzeciw szpitala. Wybrałabym go jeszcze raz. Na dodatek jak do niego zadzwoniłam i powiedziałam, że musze się zęba pozbyc natychmiast, żeby mi się zagoiło przed wyjazdem za granicę, to podszedł do tego z pełnym zrozumieniem i dał mi tak krótki termin wizyty, że nie zdążyłąm się wystraszyć i zrejterować ;)

Odpowiedz»
  • bzium
    bzium · 23-05-11 23:13 · do góry^

jeszcze mnie nikt nie oglądał, więc nie mam 100% pewności, że będzie wyrywanie, ale na samą myśl o tym mnie trzęsie x.x
    jutro będzie trzeba gdzieś zadzwonić

a jeszcze spytam o ceny - jakie są normalne za ekstrakcje, bo widzę że ten Stępień woła 250-500zł :< strasznie dużo

Odpowiedz»
  • bzium
    bzium · 23-05-11 23:14 · do góry^

z ubezpieczeniem mam teraz zawirowanie, mama zaczyna pracować legalnie za granicą i kompletnie nie wiem jak to ugryźć od strony ubezpieczenia mnie w Polsce

Odpowiedz»
  • nefretam
    nefretam · 24-05-11 10:58 · do góry^

Nie am pojęcia jak to jest z ubezpieczeniem, ale koniecznie idź zrobić sobie zdjęcie panoramiczne. Ja robiłam na Szewskiej i płaciłam chyba 40zł czy jakoś tak. Tylko musisz mieć skierowanie

.

Odpowiedz»
  • bzium
    bzium · 24-05-11 11:11 · do góry^

wiem, zdjęcie to pewniak tylko najpierw wybiorę dentystę :P jeszcze rozejrzę się w swoich okolicach

Odpowiedz»
  • borelioza
    borelioza · 24-05-11 22:07 · do góry^

Z cenami nic nie pomogę, bo ja to sobie robiłam w 2008. Pamiętam, że na pewno było drożej niz na zwykłej wizycie (plomby, itp.)
    Ja nie robiłam zdjęcia panoramicznego, tylko tej konkretnej 8-ki.

Odpowiedz»
  • korina
    korina · 06-06-11 12:52 · do góry^

Ja mogę polecić świetną panią stomatolog z gabinetu na ulicy Długiej- T-Dent(zaraz na przeciwko Tesco 24 h, taki z niebieskim szyldem). Pani dr Nalepa. To jest gabinet, który ma podpisaną umowę z NFZ. Pani dr jest młoda, miła, bardzo dokładna, pamięta pacjentów. Po wizytach u niej już nie boję się umówić na kolejną wizytę.

kora kropka r małpa wu pe kropka pe el

Odpowiedz»
  • bzium
    bzium · 06-06-11 17:36 · do góry^

Poszłam na łatwiznę i jednak wybrałam dentystę najbliżej siebie - na ul. Grunwaldzkiej. Wizyta w czwartek - boję się. Prześwietelnia już mam :< są straszne.

Odpowiedz»
  • nefretam
    nefretam · 07-06-11 11:07 · do góry^

Nie! Musisz iść do chirurga nie do zwykłego dentysty. Po pierwsze się nie zgodzi, a nawet gdyby to istnieje duże prawdopodobieństwo, że zrobi to źle, ponieważ to nie leży w jego kompetencji.

.

Odpowiedz»
  • bzium
    bzium · 07-06-11 13:32 · do góry^

Ale tam przyjmuje chirurg, szukałam po gabinetach z chirurgami ;)

Odpowiedz»
  • nefretam
    nefretam · 07-06-11 18:05 · do góry^

A to dobrze. Napisałaś, że wybrałaś dentystę, więc pomyślałam, że idziesz do dentysty :)

.

Odpowiedz»
  • Sabaka
    Sabaka · 12-11-17 21:29 · do góry^

Też szukam dobrego dentysty we Wro, bo na nfz raczej boję się chodzić..

Odpowiedz»
  • Sabaka
    Sabaka · 12-11-17 21:29 · do góry^

Też szukam dobrego dentysty we Wro, bo na nfz raczej boję się chodzić..

Odpowiedz»