Recenzujemy staniki, bo wiemy, że dobrze dobrane czynią cuda!

Wątek dekoratorski :)

• chamsin
    chamsin · 25-05-11 18:42 · do góry^

Chyba nie ma takiego na balkonetce a sądzę, że nie tylko mi się przyda :)

Niedługo wprowadzam się do nowego mieszkania i muszę odmalować i umeblować pokój dla siebie. Ma 9 m2 i okno wychodzące na północ, więc jest mały i dość ciemny. Wybrałam sobie już meble - szaro - orzechowe, proste i nowoczesne, ale wciąż nie wiem, jaki wybrać kolor ścian, jaki dywan (wykładzina?) i sofka. Chciałam mieć jasnoszare ściany, ale pokój mógłby stać się zbyt nudny, a tego nie chcę... Możecie mi coś zaproponować? Link do mebli: http://www.meble.vox.pl/kolekcje-mebli/--2pir--/pokoj-mlodziezowy/ , fronty orzechowe, bez naklejek.

KUPIĘ effuniaki w rozmiarach 65a lub 70a/aa lub freyę deco 60d :)
    mail: chamsin2 @ gazeta.pl

Odpowiedz»
  • Yarrowia
    Yarrowia · 25-05-11 19:00 · do góry^

Ja mam w pokoju, co prawda większym trochę, szare ściany i też się tego bałam, ale nie żałuję. Może jedną ścianę pomaluj jakimś żywym kolorem? Nie będzie całkiem nudno, a do szarego pasuje wszystko :)

nicnepowiem gmail com

Odpowiedz»
  • cichawoda
    cichawoda · 25-05-11 19:06 · do góry^

Ja bym została w odcieniach szarości przy ścianach i podłodze... i ewentualnie dobrała dodatki (poduszki na kanapę, zasłony, wazony, jakiś mały stolik) w jakimś bardzo mocnym żywym kolorze: czerwony, fiolet, zieleń... zależy od upodobań

jak się znudzi, to można zmienić małym kosztem dodatki, a baza jest taka sama uniwersalna

Odpowiedz»
  • chamsin
    chamsin · 25-05-11 19:10 · do góry^

cichawoda, właśnie o tym myślę (tyle, że kanapa jakaś jasna), ale boję się tej ciemności, pamiętaj, że to północny pokój. Ten orzech na meblach jest dość ciemny. Dodatki marzą mi się zielone :)

Odpowiedz»
  • chamsin
    chamsin · 25-05-11 19:20 · do góry^

Yarrowia, wszystkie kolory, jakie sobie wyobrażę, gryzą się z koncepcją pokoju ;) myślałam nad fototapetą, ale nie lubię przeładowania i nie umiem nakładać takich rzeczy. Jaki kolor na ścianę byś zaproponowała?

Odpowiedz»
  • cichawoda
    cichawoda · 25-05-11 19:32 · do góry^

ja w domu mam jeden pokój północny, w dodatku mały i z małym oknem, na ścianach pomalowany na gołębi niebieski... biurko, krzesło, łóżko, regał i 2 wielkie szafy też na niebiesko... powinno być zimno i ciemno, ale nie jest, wręcz odwrotnie robi się taki klimacik ;) może ponieważ jest dużo mebli to chyba to wprowadza tzw. 'przytulność', szczególnie regał z książkami...
    oczywiście to moje jakieś indywidualne odczucia ;)

poza tym myślę, że żywe dodatki potrafią wystarczająco nadać charakteru wnętrzu, to one tak naprawdę będą dominować i robić ten klimacik

Odpowiedz»
  • September
    September · 25-05-11 20:11 · do góry^

Dosyć trudną wybrałaś sobie kolorystykę tych mebli, ze względu na doświetlenie wnętrza.
    Jasnoszare ściany (tylko bardzo jasno) to całkiem dobry pomysł, a żeby nie było nudno, możesz np. jedną zrobić odrobinę ciemniejszą ( ale musisz się liczyć z tym, że stanie się ona takim centrum pokoju ściągającym wzrok, więc jej wybór musisz uzależnić od orientacji mebli; poza tym optycznie "wyjdzie" trochę do przodu). Szarość będzie tu o tyle w porządku, że zostawiasz sobie więcej miejsca na kolor w pozostałych rzeczach, ale musisz brać pod uwagę, że będzie również neutralizowała w odbiorze barwy ciepłe i chłodziła neutralne. Sofa- dywan/wykładzina: fajna będzie tu duża plama wyrazistego koloru, ale tylko jedna z racji niezbyt dużego metrażu, więc jeśli zdecydujesz się np. na neonowozieloną sofę, wykładzine lub dywan dobrze byłoby zostawić w jakimś stonowanym kolorze (np. w rozbielonym beżu- podbijesz w ten sposób kolor frontów mebli). Oczywiście kolory dobierzesz wg. własnego gustu, ale unikaj raczej tych ciemnych , bo w tak małym i tak zorientowanym wnętrzu, jeszcze je pomniejszą.

Odpowiedz»
  • chamsin
    chamsin · 25-05-11 20:16 · do góry^

Zastanawiam się jeszcze nad jasną opcją tych mebli, a ściany w kolorze jasnobrązowym, bardziej pastelowym.

September, widzisz to tak samo jak ja ;) Też myślałam nad jednym wyróżniającym się kolorystycznie elementem (właśnie o sofie), ale z drugiej strony wtedy dodatki musiałyby byś stonowane, a już sama nie wiem, co wolę. Kurczę, meble muszę zamówić w piątek, a tyle opcji mi tu podałyście że już nie wiem, co wybrać! :p

Odpowiedz»
  • Pogoria
    Pogoria · 25-05-11 20:19 · do góry^

Przy tych meblach fajnie wygląda jedna ściana w jakimś ostrym odcieniu, np. pomarańczowym, powinno wyglądać całkiem fajnie. Resztę pomalowałabym na delikatny szary, albo dobrała taką tapetę z jakimś malutkim wzorkiem.

Odpowiedz»
  • Pogoria
    Pogoria · 25-05-11 20:29 · do góry^

A i nie wiem na jaką się szafę zdecydowałaś, ale ja mam meble magellan z Voxu i uważam, że mają świetną szafę narożną. Zajmuje mało miejsca, a mieści się w niej więcej rzeczy niż w zwykłej dwudrzwiowej. I jeszcze mogę dodać, że meble z tej firmy są świetnej jakości, mam je od 4 klasy podstawówki, czyli jakieś 13 lat i nadal są w świetnych stanie i nic się nigdy z nimi nie działo :)

Odpowiedz»
  • chamsin
    chamsin · 25-05-11 20:38 · do góry^

Też słyszałam dużo dobrych opinii na ich temat :) Narożna jest świetna, oglądałam ją w sklepie, ale nie zmieści się prawdopodobnie. Nad nią strasznie ubolewam, bo ustawna i pakowna jest niesamowicie.

Odpowiedz»
  • Isiek14
    Isiek14 · 25-05-11 20:57 · do góry^

Jeśli pokój jest mały i ciemny lepszy byłyby jasne, lekkie w konstrukcji meble. Nie mogą obciążać pokoju ani kolorem ani swoją wielkością/ilością bo optycznie go zmniejszą. Jeżeli te orzechowe Ci się naprawdę podobają i nie chcesz ich zmieniać, to rozważ wersję minimalistyczną, czyli ograniczenie ich ilości (np. szafa, mała komoda plus ewentualnie jakiś stolik/biurko). Ściany faktycznie lepiej na jasno i lepiej cieplejsze odcienie (np. waniliowy, magnolia) bo naprawdę w takim pokoju bywa mrocznie ;) Jeżeli musi być szary na ścianach, to naprawdę jasny, taka brudna biel bardziej.
    I tak jak dziewczyny pisały - dodatki. Tutaj możesz zagrać już kolorami, choć jeśli zdecydujesz się na te orzechowe meble, to raczej obstawiałabym pastele.
    Na podłodze (zależy oczywiście od jej stanu - jeżeli jest ładna np. wycyklinowany parkiet lub panele) położyłabym mały dywanik koło sofy, ale te dodatki to najlepiej wybrac na samym końcu jak już będziesz miala cały pokój przed oczami łącznie z meblami. Wtedy ewentualnie można też poszaleć ze ścianami, np. w którymś miejscu dać pasek/paski jakieś tapety stylistycznie pasującej do dodatków :)
    W ogóle polecam Ci http://deccoria.pl/galerie,kategoria,wnetrza,14,0.html
    tam znajdziesz mnóstwo inspiracji i ewentualnie będziesz mogła dodać zdjęcia pokoju z prośbą o poradę.
    :)

Odpowiedz»
  • coquelicot
    coquelicot · 25-05-11 22:14 · do góry^

ja mam Imperium z VOXu i kocham moją szafę narożną! Można ją porównać do składziku na wszystko xD

a co do koloru, to faktycznie coś szaro-beżowego lub delikatny żółty (ale wtedy jakoś ogranicza w dodatkach do odcieni żółtego, pomarańczowego)

Odpowiedz»
  • coquelicot
    coquelicot · 25-05-11 22:15 · do góry^

o, waniliowy! Super pomysł :)

Odpowiedz»
  • chamsin
    chamsin · 25-05-11 22:23 · do góry^

Isiek14, mebli będzie mało: komoda, toaletka, sofka, jakieś krzesełko i wąski regał, więc powinno być w miarę przestronnie. Próbuję sobie wyobrazić tą wanilię i jakoś gryzie mi się z szarością mebli, to jest dość zimny szary odcień. Nie pasuje mi po prostu. Dziękuję za linka do strony, już przeglądam :)

Odpowiedz»
  • Isiek14
    Isiek14 · 25-05-11 22:37 · do góry^

Pomyślałam sobie, że mogłabyś pójść do sklepu (chyba, że masz już meble w domu) z paletą kolorów farb jakiejś firmy (można takie karteczki z kolorami wziąć ze sklepów np. Praktikera, Leroy, Castoramy itp.) i sobie przyłożyła do tych mebli i zdecydowała, który będzie najlepszy i jakie odcienie wchodzą w grę/podobają Ci się.
    W ogóle mały pokój, to duży problem ;) Zwłaszcza jeżeli ma służyć nie tylko jako sypialnia ;)

Odpowiedz»
  • jogurtwaniliowy
    jogurtwaniliowy · 26-05-11 12:37 · do góry^

Faktycznie, najlepiej będzie poszalec z dodatkami.

Nie wiem też, ajki układ ma pokój, ale są szablony na ścianę i możesz narysowac coś na farbie, żeby nie było nudno. Sama kiedyś odręcznie narysowałam kwiaty, takie tatuażowe na jednej ze ścian i świetnie to wyglądało. Nie było nudno, a jakoś nie zmniejszało to optycznie pokoju.

Odpowiedz»
  • chamsin
    chamsin · 27-05-11 15:24 · do góry^

Zamówiłam ciemne meble jednak :) Teraz mam rozterki, czy lepsze będą ściany jasnoszare czy w kolorze złocistego brązu (czyli ciepłe). Jak myślicie? Dodatków ani łóżka jeszcze nie mam, więc pełna dowolność :)

Odpowiedz»
  • chamsin
    chamsin · 28-05-11 14:09 · do góry^

Dziewczyny, zrobiłam przykładową wizualizację pokoju z meblami, które zamówiłam (krzesło i sofa przypadkowe). Co o tym myślicie? Jestem otwarta na wszelkie sugestie :) http://img703.imageshack.us/i/pokjm.png/ http://img846.imageshack.us/i/pokj2.png/

Odpowiedz»
  • Yarrowia
    Yarrowia · 28-05-11 22:08 · do góry^

Oj, trochę przegapiłam dyskusję:( W każdym razie połączenie szarego z brązem jest trudne(sama nie mogę dobrać mebli do moich szarych ścian;P) i wydaje mi się, że ściany waniliowe/beżowe/w ciepłych odcieniach do frontów pasować będą, ale z szarością mebli mogą się gryźć, albo wyglądać mdło. Lepiej już chyba postawić na zielony, albo błękit jak w katalogu? Tylko taki zielony będzie chyba trochę zbyt ciemny, przytłaczający, może coś bardziej pastelowego, jeśli nie szary? Wszystko zależy od tego, jakie kolory lubisz i w jakich się dobrze czujesz.
    Albo...biel ostatnio wraca do łask, wyraziste dodatki i też jest fajnie!

nicnepowiem gmail com

Odpowiedz»
  • asia
    asia · 31-05-11 13:21 · do góry^

Zgadzam się, że szary i brąz to ciężki orzech do zgryzienia. Żółte ściany do brązowych frontów pasują, ale ten szary... Nie wiem czy to wynika z samego faktu, że szary to zimny kolor a brąz ciepły. W każdym razie, jeśli musi być tak jak to "zwizualizowałaś" czyli żółte ściany do szaro-brązowych mebli to brakuje czegoś co by dało wnętrzu charakteru. Jakiegoś mocnego akcentu.

Odpowiedz»
  • aguska28
    aguska28 · 17-05-18 07:30 · do góry^

Meble bardzo ładne, ja bym postawiła właśnie na jakiś żywy kolor przynajmniej na którejś ze ścian. Jasne, szare ściany byłyby w porządku, ale wtedy pomieszczenie byłoby stonowane. A może jakiś turkus? Teraz szarość łączą ze wszystkim :)

Odpowiedz»
  • Mira11
    Mira11 · 20-05-18 10:15 · do góry^

Fajnie jest skorzystać z dobrej pracowni designerskiej http://designoff.com.pl/ Konkretny fachowiec. Profesjonalna praca.

Odpowiedz»
  • tatankaa
    tatankaa · 29-05-18 23:58 · do góry^

Jeśli wątek dekoratorski, to mam pytanie o lustro.
    Wymyśliłam sobie takie prostokątne, stojące w ozdobnej ramie w stylu rustykalnym http://www.lustrowramie.pl/kategoria/rustykalne/
    Czy w sypialni sprawdzi się taki pomysł?

Odpowiedz»
  • mazajka
    mazajka · 20-06-18 08:29 · do góry^

Mnie podobają się naklejki z kotami: http://naklejkomania.eu/28-koty-tygrysy
    Myślę, że świetny pomysł na ozdobienie ścian np. w salonie czy sypialni.

Odpowiedz»
  • monika199
    monika199 · 10-07-18 13:43 · do góry^

Warto zobaczyć też płytki do kuchni polcolorit https://www.twojelazienki.pl/polcolorit/plytki-kuchenne.html. Świetnie wyglądają oraz są wysokiej jakości.

Odpowiedz»
  • Flatka
    Flatka · 19-07-18 09:58 · do góry^

Całkiem ładne, szczególnie te ciemne :)

Odpowiedz»
  • zamojska
    zamojska · 30-10-18 09:47 · do góry^

zobacz mozaiki do kuchni. Moim zdaniem dają lepszy efekt https://top-mozaika.pl/

Odpowiedz»
  • mir_A
    mir_A · 30-10-18 12:45 · do góry^

Tym razem dekoracja i zarazem wyposażenie kuchni i odwieczne pytanie, chlebak drewniany czy metalowy http://wnetrzaplus.pl/art2417-chlebak-metalowy-czy-drewniany-w-czym-najlepiej-przechowywac-pieczywo.html gdzie naszemu pieczywu będzie najlepiej/ :)

Odpowiedz»
  • paniola
    paniola · 16-11-18 12:24 · do góry^

Szare ściany są teraz bardzo na czasie, idealnie komponują się z drewnianą podłogą, którą mam u siebie. Musze przyznać że montaż drewnianej podłogi to była mega dobra decyzja, podłoga jest bardzo trwała i wytrzymała, żadnych wgniecień. Tylko oczywistym jest, że o taką podłogę trzeba odpowiednio dbać. Zawsze kupuje na https://dlapodlogi.pl/ i jestem zadowolona oraz spokojna o moją podłogę, bo wiem ze jest dobrze zabezpieczona. Jestem przekonana, ze to był nasz najlepszy wybór.

Odpowiedz»