Recenzujemy staniki, bo wiemy, że dobrze dobrane czynią cuda!

Walizka podróżna- jak wybrać i gdzie kupić?

• abcdef
    abcdef · 19-07-14 11:24 · do góry^

Mam problem. Moja stara walizka się popsuła. Taka zwykła, z bazarku, wyjątkowo badziewna i w sumie to mnie to cieszy, bo co chwile coś się w niej psulo.
    Potrzebuje nowejm chciałbym coś, co łatwo jeździ i jest dobrej jakości.
    Na co zwrócić uwage i gdzie w ogóle szukać?
    Chodzi mi o walizkę w której zmieszcze się na 3 tyg i na pół roku :)
    Mozecie mi jakoś doradzić/ polecić jakiś model lub markę? Kolor itp to sprawa drugirzedna, mogę kupić coś mniej ladnego, byle by działało jak trzeba.

Odpowiedz»
  • madzikmedzik
    madzikmedzik · 19-07-14 19:38 · do góry^

Ostatnio kupowałam mini walizkę, na Marywilskiej. Po kilku kursach nie mam na co narzekać. Chciałam koniecznie różową, a w "normalnych" sklepach nie dość, że nalatałabym się za tym kolorem, to jeszcze wybuliłabym ze dwie stówy jak ie więcej.
    Mama też kupowała na M44, tylko większą niż ja, ale tak samo "skorupkowa". Kilka razy miałam ją w podróży i jak na "chińczyka" to trzyma się elegancko.

Mam też podróżną lodówkę - to znaczy dużą walizkę. Kupiłam ją pięć lat temu w TK Maxxx za śmieszne pieniądze w podównaniu do rozmiaru i jakości. Śmigałam z nią iks razy i sprawuje się idealnie. Wrócę do domu, to napiszę jaka to marka. W TK zawsze widziałam dużo walizek i to raczej takich "lepszych".

gggggg

Odpowiedz»
  • abcdef
    abcdef · 19-07-14 20:47 · do góry^

Ooo bede w Wawie to popatrzę, może akurat.
    A jakie są lepsze, takie skorupki czy zwykle?
    Ja bylam w ochniku, spodobala mi się taka:
    http://www.sklep.ochnik.com/walizka-na-kolkach-29-bpt-th125-71-29.html
    Ale nie wiem czy taki materiał dziwny (sliski, ciut jak ortalion? ) to się nadaje.
    Takiej plastikowej "skorupki" ciut się boję, że się połamie i zniszczy i szybko bedzie brzydka :(

Odpowiedz»
  • magda86
    magda86 · 19-07-14 22:27 · do góry^

ja co roku kupowałam sobie nową walizkę w supermarkecie. Zazwyczaj w Tesco lub realu i po roku niestety coś w walizce się psuło, a to kółeczka , a to rączka się urwała i za każdym razem jak chciałam gdzieś pojechać to okazywało się, że walizka kupiona za 100 złoty jest praktycznie jednorazowa. W zeszłym roku mój partner się zbuntował i powiedział dość waliek z supermarketów. Kupił mi walizkę z Witchena w promocji za niecałe 200 złoty. Walizką przetrwała już pięć naszych współnych wyjazdów i kilka służbowych. Jest w moim ukochanym czerwonym kolorze, bardzo pojemna, lekka. Jednym słowem fantastycZNA

Odpowiedz»
  • inverno
    inverno · 19-07-14 23:29 · do góry^

@abcdef
    nie wiem, czy chcesz z nia jezdzic wlasnym autem glownie, czy np. latac i wrzucac ja do luku autobusu;
    jesli to drugie - ja bym nie inwestowala zbyt duzych pieniedzy; w samolotach walizki sa przerzucane jak siano, zdarza sie, ze rozwalane, gina, luki autobusowe brudne itd.

sama mam od pewnego czasu walizke z chinskiego bazaru, za cale 40pln :) materialowa, nie plastikowa skorupke, uzywana juz sporo, byla w wielu miejscach, na drugimm koncu swiata tez, nic sie nie zepsulo, peknac nie ma co, w sytuacjach typu tani autobus (gdzie nie mam w koncu tego bagazu nad glowa) nie wywoluje niezdrowego zainteresowania zlodziei itd.; jak mi sie kiedys rozwali (na razie sie nie zanosi) - kupie identyczna;

jakbys chciala z jakiegos powodu cos tzw. lepszego - to rzeczywiscie w tk maxx sa, praktycznie zawsze;

Odpowiedz»
  • abcdef
    abcdef · 19-07-14 23:44 · do góry^

Wlasnie latac i jezdzic autobusem.
    Jedyny powod z jakiego chcialabym cos lepszego, to po prostu to, ze nie zawsze jestem w stanie uniesc to, co zapakuje i chcialabym miec w koncu walizkę, która jezdzi i nie musze sie martwic, ze jej raczka odpadnie, kólka albo wszstko na raz;))
    Moja dotychczasowa wygladala tak i to byl koszmar, jakich malo : http://torbygospodarcze.pl/opis/id,3212895/from,nokaut/#nclid=c087f1348c5fa1f962bc170722dd6e37

Odpowiedz»
  • inverno
    inverno · 19-07-14 23:57 · do góry^

hmmm, moze mialas pecha i trafilas na jakis badziew?

Ja Ci swojej nie podlinkuje, bo bazarowa, ale w srodku jest calkiem ladnie wykonczona, wewnetrzny material tez przyjemny, walizka ma w srodku dodatkowe paski zeby rzeczy nie "lataly", mozna regulowac jej objetosc, raczka i kolka trzymaja sie dobrze.

Odpowiedz»
  • marcelaatak
    marcelaatak · 20-07-14 12:45 · do góry^

Jeśli masz zamiar latać to radziłabym jednak jakąś wzmacnianą plastikiem, bo mojej siostrze w zwykłej materiałowej zrobili dziurę, na szczęście nic z zawartości się nie uszkodziło. W pepco można kupić w miarę sensowne jeśli nie chcesz wydawać za dużo kasy, ale mają trochę za niskie kółka i na nierównym terenie materiał wierzchni się przedziera.

Odpowiedz»
  • lavaenn
    lavaenn · 20-07-14 22:40 · do góry^

od kilku lat mam Puccini, jest niezniszczalna, a kosztowała (duża) coś między 200 a 300 zł.

lavaenn AT gazeta.pl
    Sprzedam: http://bit.ly/1A9hmKm

Odpowiedz»