Recenzujemy staniki, bo wiemy, że dobrze dobrane czynią cuda!

mozecie polecic jakis serial?

• inverno
    inverno · 09-08-14 22:08 · do góry^

dziewczyny, potraficie polecic serial?

Potrzebuje czegos dla kolezanki - moze byc do kupienia na dvd lub sciagniecia, obejrzenia on-line

albo jakis fajny kryminalny (tu moga byc rozne jak np. the killing, lie to me, criminal minds) albo cos w stylu obyczajowki zrobionej dookola zycia zawodowego (cos w stylu greysow, house)
    ewentualnie cos zupelnie innego co mi nie przychodzi do glowy (ja sie nie znam za bardzo), ale nie z kategorii odrzuconych ponizej. Przejrzalam niby iles opisow, ale bez obejrzenia po pare odcinkow trudno powiedziec, co to warte.

najlepiej dlugi bo kolezanka unieruchomiona, nie zadne 6 odcinkow;)

na pewno nie: sitcomy, wszystko co ma odcinki po 20minut, historyczne (zadnej akcji w 1600 albo w latach 30), sf, fantasy, zadnych wampirow, nie dla mlodziezy;)

jesli nie anglojezyczny to z dajacymi sie znalezc pol/ang. napisami

Jakies pomysly?

Odpowiedz»
  • vesela_krava
    vesela_krava · 09-08-14 22:30 · do góry^

co prawda nie bardzo dlugie, ale mimo wszystko polece bo na prawde warto: top of the lake (7 godzinnych odcinkow) i broadchurch (8 odc 52 min).

jest tez scandal (scenariusz shonda rhimes od grey's anatomy). bardzo mi sie tez podobalo strike back, klimaty troche wojenne, nie wiem czy kolezance sie spodoba.

same tytuly Ci starcza czy chcesz tez opis? ;) niestety nie wiem skad je mozna wziac :(

Odpowiedz»
  • inverno
    inverno · 09-08-14 22:36 · do góry^

vesela, dzieki, zadnego nie znalam, zaraz wygugluje, co to takiego:)

scenariusze shondy to prawie na pewno na dlugie wieczory sie beda nadawac:)))

Odpowiedz»
  • kredka_indygo
    kredka_indygo · 09-08-14 22:38 · do góry^

Breaking Bad,
    Numbers,
    House of Cards

Odpowiedz»
  • squirrell
    squirrell · 09-08-14 23:03 · do góry^

Top of the Lake
    Masters of Sex (serial, którego akcja rozgrywa się w latach 60/70 nie jest chyba historyczny ;D nie nazwałabym tak też serialu o latach 30 ;p)
    Mad Men (jak wyżej :) - oba seriale są super, retro fryzury, stroje, wnętrza - uczta dla oczu, fabuły pierwsza klasa :)
    Six Feet Under, jeśli nie oglądała, trochę starszy, ale warto :)

Odpowiedz»
  • inverno
    inverno · 09-08-14 23:18 · do góry^

@ vesela, dzieki, pierwsze trzy z opisow i kawalkow wygladaja super, wlasnie o cos takiego, mniej znanego mi chodzilo :)

@ squirrel - nie chodzi o nazwy, moze zle to napisalam, po prostu akcja ma byc wspolczesna, zadnego retro wlasnie, nie wszyscy to lubia, tak jak nie wszyscy lubia sf - kwestia gustu;

Top of the Lake wydaje sie super, az sama mam ochote na nocny maraton.

Odpowiedz»
  • Alchemia
    Alchemia · 09-08-14 23:22 · do góry^

Broadchurch - oglądałam, polecam :)
    Masters of Sex - również
    House of cards
    nie oglądałam, jeszcze, ale za granicą Homeland robi karierę od kilku sezonów

albeddo[na]gazeta.pl

Odpowiedz»
  • asiis
    asiis · 09-08-14 23:25 · do góry^

Luther! świetny brytyjski serial w mrocznym klimacie:)
    The Good Wife (prawniczy)
    Homeland
    Girls

i jak już Squirrell wspomniała, mój ukochany Six Feet Under :)

Odpowiedz»
  • abcdef
    abcdef · 09-08-14 23:36 · do góry^

A coś dobrego do nauki niemieckiego?;)

Odpowiedz»
  • inverno
    inverno · 09-08-14 23:43 · do góry^

Dzieki za wszystkie sugestie

Dziewczyny, jak napisalam, ja sie slabo znam, kolezanka tez, ale nie az tak slabo, zebysmy nie widzialy 6 feet;)
    W sumie moze powinnam napisac - czegos mniej znanego szukam, kojarze (co nie znaczy, ze wszystkie widzialam, a juz zwlaszcza w calosci) te bardziej znane seriale, przy wejsciu House of Cards bylo tyle szumu, ze sie nie dalo nie obejrzec. Podobnie np. z Homeland, nie dalo sie nie obejrzec Numbers itd.

A Luther - ha, kiedys o tym czytalam i to same dobre rzeczy. Musze odgrzebac.

A juz z mojej wlasnej ciekawosci - kojarzycie jakies nieamerykanskie/niebrytyjskie? Nie wiem - hispzanskie, wloskie, niemieckie?

Odpowiedz»
  • squirrell
    squirrell · 09-08-14 23:53 · do góry^

Love/Hate - irlandzki kryminalny (co prawda serial z kraju anglojęzycznego, ale nigdy dotąd nie widziałam irlandzkiego serialu i można się troszkę zaskoczyć :)
    The Returned - francuski :)

Odpowiedz»
  • Alchemia
    Alchemia · 09-08-14 23:56 · do góry^

Kiedyś zaczęłam oglądać hiszpański "Internat" - to takie przedziwne połączenie telenoweli i thrillera kryminalnego z elementami horroru - w sumie nie wiem, czy dobre, ale wciągało :)

albeddo[na]gazeta.pl

Odpowiedz»
  • Alchemia
    Alchemia · 10-08-14 00:00 · do góry^

Aaa z seriali skupionych wokół grupy zawodowej, ale to też brytyjski, Zawołajcie położną Call the Midwife - nie wiem tylko, czy wczesne lata powojenne to już się kwalifikują do szufladki "historyczne-kostiumowe".

albeddo[na]gazeta.pl

Odpowiedz»
  • vesela_krava
    vesela_krava · 10-08-14 00:01 · do góry^

the returned - bardzo nie polecam :P glownie ze wzgledu na powiedzmy szczerze niezbyt wybitny casting, ktory skutecznie odwraca uwage od fabuly.

z francuskich polecam engrenages (spiral) - serial policyjny

Odpowiedz»
  • silhas
    silhas · 10-08-14 00:03 · do góry^

O, tak Les Revenants jest bardzo fajne (i ma super ścieżkę dźwiękową zespołu Mogwai). Tylko, że tam gdzieś majaczą elementy sf.

Z brytyjskich: wcześniej wymienione Broadchurch, Luther. Oprócz tego Happy Valley, Silk (prawniczy) i dla pięknych widoków Shetland.

Z hamerykańskich: The Good Wife (ostatnio mój chyba ulubiony, z sezonu na sezon coraz lepszy), Fargo.

kontakt: anomandaris[małpa]poczta.fm

Odpowiedz»
  • strawberry_field
    strawberry_field · 10-08-14 00:14 · do góry^

orange is a new black - bardzo fajny i spokojnie można obejrzeć on line. Jeśli koleżanka lubi seriale z dreszczykiem to polecam penny dreadfull i hannibala. Rewelacyjny (mimo troszkę nudnego początku) jest True Detective, Woody Harrelson i Matthew McConaughey grają tam fenomenalnie. Niezłe jest Suits. Z takich bardziej kobiecych seriali: Chirurdzy, Czysta Krew i podobno Downtown Abbey.

Odpowiedz»
  • pajeczyna1903
    pajeczyna1903 · 10-08-14 00:17 · do góry^

Ja ostatnio wkręciłam się w Oragne is The New Black, spodobał mi się, jest taki jakiś inny niż to co do tej pory oglądałam. Ambitny może nie jest, ale wciąga tak, że oglądałam całą sesję.
    Niestety odcniki są długaśne, z 50-60minut.

Dużo osób szaleje na punkcie Suits, też obejrzałam, akcja spoko, taki typowo amerykański, ale ja tam oglądam dla Harveya w garniturze :)

Odpowiedz»
  • pajeczyna1903
    pajeczyna1903 · 10-08-14 00:17 · do góry^

Strawbery_field - :D :D :D

Odpowiedz»
  • strawberry_field
    strawberry_field · 10-08-14 00:20 · do góry^

widzę, ze pisałyśmy niemal jednocześnie :)

Odpowiedz»
  • pajeczyna1903
    pajeczyna1903 · 10-08-14 00:24 · do góry^

Dokładnie :)

Odpowiedz»
  • Yuvenall
    Yuvenall · 10-08-14 01:50 · do góry^

Z filmów około policyjnych baaaardzo polecam brytyjski Wire in the blood i amerykański Wire (tytuły podobne, ale poza głównym wątkiem policyjnym to całkiem inna bajka;p).
    A z tytułów znanych (choć w Polsce mniej:<) na wszelki wypadek dopiszę Sons of Anarchy - nawet jeśli opis się nie podoba, polecam obejrzeć ze 2 odcinki i sprawdzić czy nie podpasuje (mnie do niego nie ciągnęło, obecnie stał się moim ideałem serialowym - nie wliczając rzecz jasna twin peaks:D)

Odpowiedz»
  • jogurtwaniliowy
    jogurtwaniliowy · 10-08-14 13:47 · do góry^

Polecam:

Mad Men- nie znam osoby, której by się nie spodobał

Sons of Anarchy - pierwsze sezony super, ostatnie trochę zaczynają przypominać modę na sukces, ale cała oprawa- klimat, świetna muzyka nieporównywalne z niczym innym ;) Ten serial naprawdę wywołuje we mnie emocje.

Słyszałam, że the wire jest b. dobry.

Przez moją miłość do horrorów to:

American horror story
    i the walking dead

Suits - prawnicze klimaty, czyli kto jest najlepszy na świecie ;)

Luther - oglądałam, polecam.

Z mniej znanych:

Salem - jeżeli zmieniliby trochę oczywisty scenariusz, to byłby naprawdę dobry. Jednak to są znowu klimaty około - horrorowe.

Deadwood - też trzeba lubić takie klimaty.

True detective, z marnowanym potencjałem, ale można obejrzeć.

Odpowiedz»
  • Kyasarin
    Kyasarin · 10-08-14 22:13 · do góry^

Ale tutaj całymi sezonami lecimy z pirata:
    Friends (10 sezonów obejrzałam z5 razy),
    the Big Bang Theory <3
    Two and a Half Men (przynajmniej do 8 sezonu z Charie)
    Third rock from the sun
    That 70s show (nie aż taka rewelacja, ale przyjemny wypełniacz)
    "kryminałowate"
    Dexter
    Sons of Anarchy (chłopak uwielbia)
    Breaking Bad
    ciepłe i uniwersalne
    Modern Family <3
    Tha War at Home (tylko dwa sezony, ale każdy odcinek pyszny)

Anime nie będę wypisywać, a moim zdaniem warto sobie czegoś poszukać (niestarzejący się aktorzy, którzy rujnują producentów itd itd :p)

Odpowiedz»
  • vesela_krava
    vesela_krava · 10-08-14 23:32 · do góry^

jeszcze mi przyszlo do glowy shameless ale to troche specyficzne jest :P

Odpowiedz»
  • alicia
    alicia · 11-08-14 09:33 · do góry^

Ja polecam "Jak poznałem waszą matkę/How I met your mother" - na prawdę fajna komedia:)

Odpowiedz»
  • brawurka
    brawurka · 11-08-14 10:03 · do góry^

Też polecam Friends, uwielbiam :) Ciekawy też jest Hart of Dixie, tylko trzy sezony ale każdy po 22 odc. więc jest trochę oglądania.

Odpowiedz»
  • Mania31
    Mania31 · 12-08-14 18:54 · do góry^

Ja oglądam Inną na MTV, jest super ;)

---------------------------------------------------------
    Najlepsza [url=http://www.kaloria.com.pl/poradnia-dietetyczna]poradnia dietetyczna poznań[/url]

Odpowiedz»
  • cichawoda
    cichawoda · 12-08-14 19:24 · do góry^

Chyba się jeszcze nie pojawiły, a są też spoko:

House of Lies - konsultanci-ściemniacze
    Lie to Me - konsultanci od prawdy ;)
    The Mentalist - kryminalny, lekki i przyjemny
    Revenge - knucie w wyższych sferach, wątek romantyczny tylko cienki, ale dużo zwrotów akcji
    Perception - kryminalny, lekki i przyjemny
    White Collar - kryminalny, lekki i przyjemny
    Castle - kryminalny, lekki i przyjemny
    The Closer - kryminalny
    Varg Veum (norweski, filmy jak serial) - kryminalny
    Black Books (brytyjski) - komediowy, ale super ;)
    Weeds - też komediowy

Odpowiedz»
  • Neith
    Neith · 12-08-14 21:39 · do góry^

To ja dorzucę:
    Monk
    Castle (ktoś pisał?)
    Elementary
    Fringe
    Bones

I wiem, że zupełnie niepasujący, ale ja właśnie zaczynam łykać drugi sezon "nowego" Doctor Who i jestem zachwycona <3

Odpowiedz»
  • silhas
    silhas · 12-08-14 22:12 · do góry^

Neith, ależ Ci zazdroszczę - jeszcze tyle fantastycznych odcinków przed Tobą :)
    Allons-y!

kontakt: anomandaris[małpa]poczta.fm

Odpowiedz»