Recenzujemy staniki, bo wiemy, że dobrze dobrane czynią cuda!

Sukienki dla niskich dziewczyn (155cm)

• niebieskikamyk
    niebieskikamyk · 20-04-15 11:48 · do góry^

Poszukuję sukienki dla siebie, takiej przed kolano lub do połowy uda. Jestem dość niska (155cm) i znaleźć coś, co pasuje to duży problem. W sieciówkach typu Reserved, Orsay, Camaïeu wszystko jest szyte na osoby wyższe. Problemem jest nie tylko długość takiej sukienki ale też i proporcje tzn. wiązanie w pasie lub model sukienki odcinany pod biustem u mnie wypada na biodrach (lub niżej), skrócenie na długości nie rozwiązuje problemu. Stąd też moje pytanie: czy są tu osoby o podobnym problemie? Jeśli są to bardzo proszę o polecenie mi sklepów, w których mogłabym coś na siebie znaleźć. Mogą to być sklepy stacjonarne ale mogą teź być internetowe.

Odpowiedz»
  • martka00
    martka00 · 20-04-15 12:48 · do góry^

Ja mam 157 i czasem dłuższe tuniki robią za całkiem niezłe sukienki :) ewentualnie próbuj na ebay kolekcje next petite , new Look petite itp

Odpowiedz»
  • wendy
    wendy · 20-04-15 13:02 · do góry^

Nie wiem, jak się zapatrujesz na markę ubraniową Tesco (f&f), ale oni też mają swoją linię przeznaczonych dla drobnych i niskich osób. :)

Odpowiedz»
  • niebieskikamyk
    niebieskikamyk · 20-04-15 16:42 · do góry^

Racja, niektóre dłuższe tuniki mogą robić za sukienki ale to raczej jest tylko jeden fason. Ja bym chciała taką lekko rozkloszowaną, kobiecą, gdzie talia przypada tam, gdzie u mnie faktycznie jest talia.

Odpowiedz»
  • emeska
    emeska · 20-04-15 18:44 · do góry^

mam ten sam problem - nie dość, że jestem niska (156cm), to jeszcze mam krótsze niż standardowo plecy (nie 40 a jakieś 38-39cm), a do tego stosunkowo spory biust, wąską talię i szerokie biodra, więc znalezienie sukienki, której nie musiałabym przerabiać, graniczy z cudem :( także się solidaryzuję, ale niestety nie pomogę. przypomniało mi się o www.ka-fi.pl, ale się już likwidują i nie widzę u nich takiej sukienki, jaką opisujesz, rozmiary też są przebrane. nie miałam nic od nich, bo nie szyją na tak duże jak u mnie różnice wymiarowe w poziomie, ale opinie na stronie mają całkiem dobre ;)

kontakt: em.eska (na tlenie pl)

Odpowiedz»
  • asiis
    asiis · 20-04-15 20:27 · do góry^

Ja fajnie dopasowaną w talii, biuście i biodrach kupiłam (stacjonarnie) w Pretty Girl, niestety musiałam trochę skracać ramiączka. Tak jak wyżej martka00 polecam też linie petite z brytyjskich sklepów. Na moje 155 cm są zazwyczaj ok:)

Odpowiedz»
  • elftherini
    elftherini · 20-04-15 20:29 · do góry^

Na moje 159 jeden z krojów z Orsaya leży dobrze.

Odpowiedz»
  • PeggySue
    PeggySue · 22-04-15 14:03 · do góry^

Ja co prawda jestem nieco wyższa, ale też często standardowe rozmiarowo sukienki są zwyczajnie za długi i kupuję tuniki, bluzki fasonem zbliżone do sukienek - to się sprawdza.
    Zostają też sklepy ukierunkowane na nastolatki, właśnie Pretty Girl, Orsay, a z lepszych jakościowo np. ASOS.
    Tutaj jest sporo sukienek - wzornictwo ciekawe, jakość... różna bardzo, za to ceny niskie: http://www.vubu.pl/
    a może trochę prywaty: http://olx.pl/oferta/nowa-elegancka-sukienka-tunika-34-xs-modern-line-152-158-164-CID88-ID3EOJZ.html#e7664e2b91
    na wspomnianym w ogłoszeniu Aliasmegasklepie też bywają nietypowo niewielkie sukieneczki TARANKO i innych mniej znanych polskich marek, np. Ryłko.

Odpowiedz»
  • laliho
    laliho · 22-04-15 21:00 · do góry^

Ja Cię nie pocieszę. Najczęściej kupuję sukienki i przerabiam u krawcowej. Mega problem jest z za długą talią niestety...

Odpowiedz»
  • WelshCorgiPembroke
    WelshCorgiPembroke · 22-05-17 00:14 · do góry^

Czy tych spamerów od marketingu już do reszty pogięło? Na pytanie o sukienki dla niskich dziewczyn każą kupować ZWYKŁE sukienki w NAJMNIEJSZYM rozmiarze? A jeśli mój tyłek ma 3 m w obwodzie? Ludzie, trzymajcie mnie, głupszej reklamy nie widziałam na balkonetce od czasu tych tabletek antykoncepcyjnych xD

Odpowiedz»
  • nathd
    nathd · 22-05-17 03:45 · do góry^

Mam 157cm i generalnie na wzrost najlepiej trafilam kupujac sukienki z Vubu - dla wiekszosci osob sa za krotkie, wiec nawet wprowadzili podzial na 2 opcje wzrostowe (zawsze biore ta dla niskiej), ale jak nie ma rozroznienia to i tak zwykle pasuje. Siega mi maxymalnie do kolan, a zwykle sa krotsze :D Biust sie spokojnie miesci (zwykle wybieram rozmiar aby w biuscie bylo ok 97cm na 32G, bo sa dosc uciagliwe), choc opcja 'rozmiar uniwersalny' jednak na sobie nie testowalam.

Kupuje tez w Orsay, bo trafiaja sie modele co mi podpasuja.

71/100/107 (70G/70GG )

Odpowiedz»
  • WelshCorgiPembroke
    WelshCorgiPembroke · 22-05-17 07:13 · do góry^

Od dłuższego czasu patrzę na ten sklep i sporo rzeczy wygląda w porządku, widziałam parę takich zwykłych sukienek na co dzień, ale cały czas się wahałam, bo jakoś mi brakowało opinii co do dopasowania i jak to się nosi. Ten komentarz mnie zachęcił i zamówiłam dwie, jestem bardzo ciekawa :D (I przy okazji w czasie mierzenia uświadomiłam sobie, jak bardzo utyłam przez ostatnie pół roku, 5 cm w pasie :o)

Odpowiedz»
  • WelshCorgiPembroke
    WelshCorgiPembroke · 22-05-17 07:16 · do góry^

Mnie się zdarzyło trafić parę sukienek ze Stradivariusa, które sięgały mi przed kolano, czyli dla mnie idealna długość. One chyba w zamyśle miały być takie ledwo za pośladek, a takich to bym nie nosiła, ale co kto lubi. Tylko to było kiedy jeszcze wchodziłam w rozmiar S, jakieś kilka kilogramów temu, pewnie M już by tak dobrze nie leżał. A poza tym ostatnio w tej sieciówce akurat są same szmatki w takim stylu pomieszania wszystkiego, więc już dawno tam niczego nie kupowałam.

Odpowiedz»
  • nathd
    nathd · 22-05-17 08:45 · do góry^

Wiekszosc moich sukienek z Vubu jest dobrej jakosci, choc trafia sie i te ze srednia. Jedyne co mnie denerwowalo, to to, ze albo wszystko przychodzilo blyskawicznie, albo po zamowieniu czegos jednak brakowalo i czekalam, czekalam, czekalam.. Za to wymiany i zwroty sa zwykle bezproblemowe, co bardzo sobie cenie. Mam nadzieje ze zamowiene rzeczy beda ci pasowac :) Pewnie jak wroce do PL to napadne na sklep, bo tyle rzeczy mi sie podoba... Ja tak naprawde nie lubie sie mierzyc, zdecydowanie cm nie odpowiadaja temu jak sie czuje ;p

71/100/107 (70G/70GG )

Odpowiedz»
  • patra1987
    patra1987 · 07-06-17 18:36 · do góry^

Drogie Panie!
    Słyszałyście o nowym sklepie oferującym sukienki dzianinowe szyte specjalnie z myślą o niskich kobietach? Tutaj będziecie mieć możliwość dobrania rozmiaru sukienki do waszego wzrostu.
    Jeśli macie rozmiar między 32, a 40 i wzrost od 152 do 170 cm wzrostu możecie dopasować na swoją miarę idealną sukienkę :-)
    W sklepie znajdziecie też fajne stylizacje sukienek z torebkami skórzanymi.
    http://rozmiar32.pl/
    Sprawdźcie koniecznie!

Odpowiedz»
  • WelshCorgiPembroke
    WelshCorgiPembroke · 07-06-17 19:41 · do góry^

Czyżbyśmy szły w kierunku ludzkiej reklamy na Balkonetce? :> Aż kliknęłam w link.

Odpowiedz»
  • marzycielka
    marzycielka · 27-09-17 08:40 · do góry^

Przecież wszystkie teraz i tak na obcasach chodzą, więc wzrost przestaje odgrywać taką rolę przy wyborze sukienki.

Odpowiedz»
  • mimi81
    mimi81 · 28-09-17 13:59 · do góry^

no tak nie do końca wzrost nie robi różnicy bo szpile się nosi. Moja przyjaciólka ma chyba jakieś 150 cm (jest też nieco pulchniejsza) i nosi na wszystkie wesela rozkloszowane sukienki. Nie wygląda to dobrze i dziewczyna wygląda jak "kulka". Oczywiście zasugerowałabym jej to ale niezbyt trafiło. Myślę, że w przypadku niższych osób lepszymi rozwiązaniami są sukienki mini w jednolitych kolorach

Odpowiedz»
  • mimi81
    mimi81 · 28-09-17 13:59 · do góry^

no tak nie do końca wzrost nie robi różnicy bo szpile się nosi. Moja przyjaciólka ma chyba jakieś 150 cm (jest też nieco pulchniejsza) i nosi na wszystkie wesela rozkloszowane sukienki. Nie wygląda to dobrze i dziewczyna wygląda jak "kulka". Oczywiście zasugerowałabym jej to ale niezbyt trafiło. Myślę, że w przypadku niższych osób lepszymi rozwiązaniami są sukienki mini w jednolitych kolorach

Odpowiedz»
  • mir_A
    mir_A · 18-05-18 17:15 · do góry^

Jeżeli wygląda jak kulka i jest nieco pulchniejsza, jak piszesz mimi81, niech trzyma się tych zasad http://podamto.pl/jak-dopasowac-zakiet-do-sylwetki-jaka-marynarka-dla-puszystej-jaka-dla-niskiej-oraz-wysokiej-kobiety i będzie dobrze wyglądać

Odpowiedz»
  • Flatka
    Flatka · 27-07-18 09:08 · do góry^

Jak się ma proporcjonalna figurę, wzrost nie ma znaczenia. Gorzej przy nadwadze :)

Odpowiedz»
  • Klarson32
    Klarson32 · 21-08-18 10:01 · do góry^

Też jestem niziutka, na zalando jest specjalny dział na niskich "petite" ale zamawiam sobie stamtąd w sumie tylko spodnie. Ostatnio kupiłam bardzo ładną sukienkę w sklepie https://naia.com.pl/sukienkinawesele no i była troszkę przydługa ale krawcowa pięknie mi ją podcięła za 15zł  :-)

Odpowiedz»
  • Inatka93
    Inatka93 · 27-09-18 15:17 · do góry^

Kochana, Ty jeszcze nie masz tak źle.. Ja mam 1,50 m i do tego mam nadwagę.. To dopiero kosmos znaleźć coś dla siebie.. Ech, normalnie, jak pomyślę, to aż mi źle. A jak koleżanka wyżej wspominała, tuniczki to dla nas świetne sukienki, hehe. Może tak szukaj.. Tak sobie myślę, spójrz jeszcze na Sukienki Kelly, może znajdziesz coś, co będzie fajnie na Tobie wyglądało. Jeśli figurę masz, to uwierz, że nie jest tak źle ;) ,

Odpowiedz»
  • mir_A
    mir_A · 19-10-18 13:15 · do góry^

A nie rozwiązałby sprawy taki styl http://womenworld.pl/damskie-kombinezony-na-rozne-okazje/ ,czy koniecznie sukienka?

Odpowiedz»