Recenzujemy staniki, bo wiemy, że dobrze dobrane czynią cuda!

Sukienki dla niskich dziewczyn (155cm)

• niebieskikamyk
    niebieskikamyk · 20-04-15 11:48 · do góry^

Poszukuję sukienki dla siebie, takiej przed kolano lub do połowy uda. Jestem dość niska (155cm) i znaleźć coś, co pasuje to duży problem. W sieciówkach typu Reserved, Orsay, Camaïeu wszystko jest szyte na osoby wyższe. Problemem jest nie tylko długość takiej sukienki ale też i proporcje tzn. wiązanie w pasie lub model sukienki odcinany pod biustem u mnie wypada na biodrach (lub niżej), skrócenie na długości nie rozwiązuje problemu. Stąd też moje pytanie: czy są tu osoby o podobnym problemie? Jeśli są to bardzo proszę o polecenie mi sklepów, w których mogłabym coś na siebie znaleźć. Mogą to być sklepy stacjonarne ale mogą teź być internetowe.

Odpowiedz»
  • martka00
    martka00 · 20-04-15 12:48 · do góry^

Ja mam 157 i czasem dłuższe tuniki robią za całkiem niezłe sukienki :) ewentualnie próbuj na ebay kolekcje next petite , new Look petite itp

Odpowiedz»
  • wendy
    wendy · 20-04-15 13:02 · do góry^

Nie wiem, jak się zapatrujesz na markę ubraniową Tesco (f&f), ale oni też mają swoją linię przeznaczonych dla drobnych i niskich osób. :)

Odpowiedz»
  • niebieskikamyk
    niebieskikamyk · 20-04-15 16:42 · do góry^

Racja, niektóre dłuższe tuniki mogą robić za sukienki ale to raczej jest tylko jeden fason. Ja bym chciała taką lekko rozkloszowaną, kobiecą, gdzie talia przypada tam, gdzie u mnie faktycznie jest talia.

Odpowiedz»
  • emeska
    emeska · 20-04-15 18:44 · do góry^

mam ten sam problem - nie dość, że jestem niska (156cm), to jeszcze mam krótsze niż standardowo plecy (nie 40 a jakieś 38-39cm), a do tego stosunkowo spory biust, wąską talię i szerokie biodra, więc znalezienie sukienki, której nie musiałabym przerabiać, graniczy z cudem :( także się solidaryzuję, ale niestety nie pomogę. przypomniało mi się o www.ka-fi.pl, ale się już likwidują i nie widzę u nich takiej sukienki, jaką opisujesz, rozmiary też są przebrane. nie miałam nic od nich, bo nie szyją na tak duże jak u mnie różnice wymiarowe w poziomie, ale opinie na stronie mają całkiem dobre ;)

kontakt: em.eska (na tlenie pl)

Odpowiedz»
  • asiis
    asiis · 20-04-15 20:27 · do góry^

Ja fajnie dopasowaną w talii, biuście i biodrach kupiłam (stacjonarnie) w Pretty Girl, niestety musiałam trochę skracać ramiączka. Tak jak wyżej martka00 polecam też linie petite z brytyjskich sklepów. Na moje 155 cm są zazwyczaj ok:)

Odpowiedz»
  • elftherini
    elftherini · 20-04-15 20:29 · do góry^

Na moje 159 jeden z krojów z Orsaya leży dobrze.

Odpowiedz»
  • PeggySue
    PeggySue · 22-04-15 14:03 · do góry^

Ja co prawda jestem nieco wyższa, ale też często standardowe rozmiarowo sukienki są zwyczajnie za długi i kupuję tuniki, bluzki fasonem zbliżone do sukienek - to się sprawdza.
    Zostają też sklepy ukierunkowane na nastolatki, właśnie Pretty Girl, Orsay, a z lepszych jakościowo np. ASOS.
    Tutaj jest sporo sukienek - wzornictwo ciekawe, jakość... różna bardzo, za to ceny niskie: http://www.vubu.pl/
    a może trochę prywaty: http://olx.pl/oferta/nowa-elegancka-sukienka-tunika-34-xs-modern-line-152-158-164-CID88-ID3EOJZ.html#e7664e2b91
    na wspomnianym w ogłoszeniu Aliasmegasklepie też bywają nietypowo niewielkie sukieneczki TARANKO i innych mniej znanych polskich marek, np. Ryłko.

Odpowiedz»
  • laliho
    laliho · 22-04-15 21:00 · do góry^

Ja Cię nie pocieszę. Najczęściej kupuję sukienki i przerabiam u krawcowej. Mega problem jest z za długą talią niestety...

Odpowiedz»
  • WelshCorgiPembroke
    WelshCorgiPembroke · 22-05-17 00:14 · do góry^

Czy tych spamerów od marketingu już do reszty pogięło? Na pytanie o sukienki dla niskich dziewczyn każą kupować ZWYKŁE sukienki w NAJMNIEJSZYM rozmiarze? A jeśli mój tyłek ma 3 m w obwodzie? Ludzie, trzymajcie mnie, głupszej reklamy nie widziałam na balkonetce od czasu tych tabletek antykoncepcyjnych xD

Odpowiedz»
  • nathd
    nathd · 22-05-17 03:45 · do góry^

Mam 157cm i generalnie na wzrost najlepiej trafilam kupujac sukienki z Vubu - dla wiekszosci osob sa za krotkie, wiec nawet wprowadzili podzial na 2 opcje wzrostowe (zawsze biore ta dla niskiej), ale jak nie ma rozroznienia to i tak zwykle pasuje. Siega mi maxymalnie do kolan, a zwykle sa krotsze :D Biust sie spokojnie miesci (zwykle wybieram rozmiar aby w biuscie bylo ok 97cm na 32G, bo sa dosc uciagliwe), choc opcja 'rozmiar uniwersalny' jednak na sobie nie testowalam.

Kupuje tez w Orsay, bo trafiaja sie modele co mi podpasuja.

71/100/107 (70G/70GG )

Odpowiedz»
  • WelshCorgiPembroke
    WelshCorgiPembroke · 22-05-17 07:13 · do góry^

Od dłuższego czasu patrzę na ten sklep i sporo rzeczy wygląda w porządku, widziałam parę takich zwykłych sukienek na co dzień, ale cały czas się wahałam, bo jakoś mi brakowało opinii co do dopasowania i jak to się nosi. Ten komentarz mnie zachęcił i zamówiłam dwie, jestem bardzo ciekawa :D (I przy okazji w czasie mierzenia uświadomiłam sobie, jak bardzo utyłam przez ostatnie pół roku, 5 cm w pasie :o)

Odpowiedz»
  • WelshCorgiPembroke
    WelshCorgiPembroke · 22-05-17 07:16 · do góry^

Mnie się zdarzyło trafić parę sukienek ze Stradivariusa, które sięgały mi przed kolano, czyli dla mnie idealna długość. One chyba w zamyśle miały być takie ledwo za pośladek, a takich to bym nie nosiła, ale co kto lubi. Tylko to było kiedy jeszcze wchodziłam w rozmiar S, jakieś kilka kilogramów temu, pewnie M już by tak dobrze nie leżał. A poza tym ostatnio w tej sieciówce akurat są same szmatki w takim stylu pomieszania wszystkiego, więc już dawno tam niczego nie kupowałam.

Odpowiedz»
  • nathd
    nathd · 22-05-17 08:45 · do góry^

Wiekszosc moich sukienek z Vubu jest dobrej jakosci, choc trafia sie i te ze srednia. Jedyne co mnie denerwowalo, to to, ze albo wszystko przychodzilo blyskawicznie, albo po zamowieniu czegos jednak brakowalo i czekalam, czekalam, czekalam.. Za to wymiany i zwroty sa zwykle bezproblemowe, co bardzo sobie cenie. Mam nadzieje ze zamowiene rzeczy beda ci pasowac :) Pewnie jak wroce do PL to napadne na sklep, bo tyle rzeczy mi sie podoba... Ja tak naprawde nie lubie sie mierzyc, zdecydowanie cm nie odpowiadaja temu jak sie czuje ;p

71/100/107 (70G/70GG )

Odpowiedz»
  • patra1987
    patra1987 · 07-06-17 18:36 · do góry^

Drogie Panie!
    Słyszałyście o nowym sklepie oferującym sukienki dzianinowe szyte specjalnie z myślą o niskich kobietach? Tutaj będziecie mieć możliwość dobrania rozmiaru sukienki do waszego wzrostu.
    Jeśli macie rozmiar między 32, a 40 i wzrost od 152 do 170 cm wzrostu możecie dopasować na swoją miarę idealną sukienkę :-)
    W sklepie znajdziecie też fajne stylizacje sukienek z torebkami skórzanymi.
    http://rozmiar32.pl/
    Sprawdźcie koniecznie!

Odpowiedz»
  • WelshCorgiPembroke
    WelshCorgiPembroke · 07-06-17 19:41 · do góry^

Czyżbyśmy szły w kierunku ludzkiej reklamy na Balkonetce? :> Aż kliknęłam w link.

Odpowiedz»
  • marzycielka
    marzycielka · 27-09-17 08:40 · do góry^

Przecież wszystkie teraz i tak na obcasach chodzą, więc wzrost przestaje odgrywać taką rolę przy wyborze sukienki.

Odpowiedz»
  • mimi81
    mimi81 · 28-09-17 13:59 · do góry^

no tak nie do końca wzrost nie robi różnicy bo szpile się nosi. Moja przyjaciólka ma chyba jakieś 150 cm (jest też nieco pulchniejsza) i nosi na wszystkie wesela rozkloszowane sukienki. Nie wygląda to dobrze i dziewczyna wygląda jak "kulka". Oczywiście zasugerowałabym jej to ale niezbyt trafiło. Myślę, że w przypadku niższych osób lepszymi rozwiązaniami są sukienki mini w jednolitych kolorach

Odpowiedz»
  • mimi81
    mimi81 · 28-09-17 13:59 · do góry^

no tak nie do końca wzrost nie robi różnicy bo szpile się nosi. Moja przyjaciólka ma chyba jakieś 150 cm (jest też nieco pulchniejsza) i nosi na wszystkie wesela rozkloszowane sukienki. Nie wygląda to dobrze i dziewczyna wygląda jak "kulka". Oczywiście zasugerowałabym jej to ale niezbyt trafiło. Myślę, że w przypadku niższych osób lepszymi rozwiązaniami są sukienki mini w jednolitych kolorach

Odpowiedz»