Recenzujemy staniki, bo wiemy, że dobrze dobrane czynią cuda!

Stały aparat na zęby

• PinUpGirl
    PinUpGirl · 20-03-12 20:33 · do góry^

Jeśli Ci zależy, to możesz kupić płyn do płukania i żel do fluoryzacji z Elmexa (dostępny w aptekach). Mój dentasta mi polecał, zupełnie niezależnie od aparatu, bo mam podatne zęby na próchnicę, zawsze miałam, po aparacie się nie pogorszyło.
    Ale pastę ja dopieram do stanu zębów i dziąseł, aparat tu chyba nie ma wiele do rzeczy, poza tym, że dokładne czyszczenie zajmuje więcej czasu. Czyli jeśli mam więcej osadów, wybieram zwykłą pastę, mocniej ścierającą, jeśli mam problem z dziąsłami, to delikatniejszą.
    Aparat nie robi nic magicznego z zębami, żeby miały one inne wymagania, niż "gołe" zęby, różnica jest taka, że utrudnia czyszczenie, ale tutaj pasta sama w sobie cudów nie zrobi, lepiej zainwestować w irygator i różne szczoteczki, bo chodzi o dokładne usunięcie resztek pokarmu i płytki nazębnej.
    Jeśli o mnie chodzi to lubię Elmexa, Meridol, Parodontax, ostatnio kupiłan Lacalut i też mi podszedł. Ale używam też np. Colodent czy jakieś pasty no name. Mam zwykle kilka past i szczoteczek na stanie, żeby mieć zawsze pod ręką. Nie lubię mocno miętowych past, niby smak to najmniej ważna rzecz, ale przy aparacie trzeba myć zęby często, trwa to długo, piekąca pasta u mnie skutkuje krótszym, bylejakim myciem, a to raczej nie wychodzi na zdrowie zębom.

Odpowiedz»
  • Baska
    Baska · 21-03-12 10:03 · do góry^

Przy aparacie korzystałam z pasty o nazwie Ajona, ale miałam już ją wcześniej, przed jego założeniem. Później zresztą dalej korzystałam. Nie kazano mi wybierać jakiejś specjalnej pasty - niczego w tym zakresienie nie zmieniałam.

Odpowiedz»
  • aldonka
    aldonka · 22-03-12 07:44 · do góry^

Każda z Was ma inne propozycje - nie mogę się zgadać ze znajomym jakoś. Liczę, że przez weekend uda się to szybko załatwić.

Odpowiedz»
  • Baska
    Baska · 23-03-12 09:51 · do góry^

A to myślałaś, że każdy korzysta z tego samego? Zapytaj tego farmaceutę i będziesz miała pozamiatane. Gdybanie - może to, a może to nie ma kompletnie sensu.

Odpowiedz»
  • Baska
    Baska · 26-03-12 10:47 · do góry^

No i powiedział żebym zmieniła, na tą Ajonę. Pytałam się - po co? A ten zaczął mi wymyślać jakieś dziwne teksty, których nie rozumiałam. Dał mi próbki i mam sobie sprawdzić czy mi odpowiada. Ehhh... ;/

Odpowiedz»
  • linnet
    linnet · 26-03-12 20:16 · do góry^

no i jak mam teraz pytanie, dlaczego Baska rozmawiała z farmaceutą do którego wybierała się aldonka... ktoś tu chyba gada sam ze sobą

Odpowiedz»
  • aldonka
    aldonka · 27-03-12 07:41 · do góry^

No właśnie - nie ogarniam. Baska o co ci chodzi?
    Ja nawet jeszcze nie pytałam...

Odpowiedz»
  • regula_przekory
    regula_przekory · 27-03-12 09:40 · do góry^

Epic fail :D

Odpowiedz»
  • linnet
    linnet · 27-03-12 11:42 · do góry^

hahahahhahahahha
    pełna kompromitacja ;]

Odpowiedz»
  • Pierz
    Pierz · 06-04-12 01:48 · do góry^

Marketing szeptany - profesjonalny i dyskretny :D

Odpowiedz»
  • mariola123
    mariola123 · 30-09-13 16:44 · do góry^

Ja założyłam aparat w wieku 25 lat w Stomarcie w Opolu. Szczerze mówiąc myślałam, że nic nie da, bo osobom dorosłym zęby się słabo prostują . Okazała się, żepo jego zdjęciu zęby wyglądają o niebo lepiej. Po prostu są zdrowe. Warto zadbać o zęby, nawet tak póżno jak ja :)

Odpowiedz»
  • EPStudio_pl
    EPStudio_pl · 09-10-13 07:47 · do góry^

Nawet u dorosłych osób moze coś dać,to zależy od opinii ortodonty,przecież zawsze musimy się z nim tak cyz inaczej skonsultować zanim zdecydujemy się na te krok. W młodszym wieku po prostu szybciej przynosi efekty.

Odpowiedz»
  • agnieszka24
    agnieszka24 · 29-09-17 21:14 · do góry^

Czy słyszałyście o niewidocznym aparacie Invisalign? Jest w pełni dyskretny, gdyż nie ma żadnych, metalowych elementów (zamiast nich, są przeźroczyste nakładki, wymieniane co dwa tygodnie). Metodą tą zęby prostuje warszawska klinika dentystyczna http://www.declinic.pl - warto się na nią zdecydować?

Odpowiedz»
  • siteczka
    siteczka · 04-10-17 10:05 · do góry^

Ja też chciałabym nosić aparat bo mam krzywe zęby, ale nie widzę za dobrych opinii o tym :P

Odpowiedz»
  • WorkIt
    WorkIt · 13-11-17 19:04 · do góry^

Jak to Siteczka nie widzisz dobrych opinii? Aparat to jedyny ratunek na krzywy zgryz. Na pewno w trakcie leczenia trzeba się liczyć z pewną niewygodą, bardziej trzeba dbać o higienę i patrzeć, co się je, ale moim zdaniem efekt jest tego wart.
    Agnieszka, nie wiem, o jakim niewidocznym aparacie piszesz. Jeśli to nie jest aparat lingwalny (mocowany po wewnętrznej stronie zębów), to moim zdaniem się nie opłaca. Aparat lingwalny natomiast polecam jak najbardziej - leczenie trwa dużo krócej, zmniejszone jest też ryzyko próchnicy. W Krakowie dr Mituś-Kenig specjalizuje się w tym rodzaju aparatów, na stronie http://www.orto.info.pl/ można zobaczyć aktualny cennik. Dla studentów i uczniów oferuje rabat 10%.

Odpowiedz»