Recenzujemy staniki, bo wiemy, że dobrze dobrane czynią cuda!

Zmarszczki na dekolcie

• animfa
    animfa · 17-04-10 18:05 · do góry^

Otóż jakiś czas temu zauważyłam na dekolcie pionowe zmarszczki rozciągające się mniej więcej od 10 cm w dół aż do mostka. Jestem w szoku, bo w moim wieku takiej niespodzianki się nie spodziewałam. Dodam że twarz mam gładką (oprócz delikatnych zmarszczek mimicznych, których w ogóle nie widać) i ten zmarchowy dekolt trochę mnie przestraszył. Nie śpię w staniku, więc skóra między piersiami nie jest narażona na nadmierne naciąganie i ściskanie. Czy któraś z was ma podobnie?

Odpowiedz»
  • margoem
    margoem · 17-04-10 19:42 · do góry^

Mi takie zmarszki pojawiają się po kazdej nocy, kiedy nie śpię na wznak. Skóra dekoltu jest bardzo delikatna i po nocnych naprężeniach wygląda właśnie w ten sposób, niestety...
    Na ogól po godzinie wszystko się normuje. Moja mama ma taka samą sytuację. Odkryła, że jogurt naturalny ma swietne własciwosci ściagajace i nawilzajace. Po nocy z jogurtem na dekolcie nie pozostaje ani jedna zmarszka. Stosowała to tylko kiedy sobie spaliła dekolt słońcem, teraz z lenistwa jej się nie chce:) Może moja rada coś pomoże:)

Odpowiedz»
  • elftherini
    elftherini · 17-04-10 19:53 · do góry^

Ja mam pytanie techniczne... Jak ona śpi z tym jogurtem? Moja wyobraźnia podsuwa mi wiele możliwości ale każda kończy się upapraniem wszystkiego i obecnością jogurtu wszędzie oprócz dekoltu:)

Odpowiedz»
  • margoem
    margoem · 17-04-10 21:08 · do góry^

:D To zależy jak się jourt poda:)
    Technicznie wygląda to tak, że mama smaruje sobie jogurtem dekolt, kładzie się w sypialni i ogląda film:) W międzyczasie jogurt zasycha ściągając skórę i tworząc na niej delikatną powłokę. Nie jest to ani lepkie, ani nie ma zapachu, ot taka przeźroczysta, sucha skorupka. Rano to spłukuje i ma dekolt jak pupa niemowlaka.
    Odradzam tzw. "przedobrzenie". Ja mam do tego skłonności, więc rozciapciałam 3 łyżeczki jogurtu (bo przecież im więcej tym lepiej:P) i czekalam dobrą godzinę w oczekiwaniu, że zaschnie, ale się nie doczekałam... Jogurt nie napiął skóry, za to skruszył się tam gdzie był suchy, a tam gdzie był mokry upaprał mi wszystko dookoła:) Tak więc dla chętnych: minimalna warstwa na skórę i niech sobie działa w spokoju:)

Odpowiedz»
  • asia
    asia · 22-05-10 22:42 · do góry^

Ja też mam te zmarszczki po nocy. U mnie to jest w pewnym stopniu spowodowane stanem skóry (ładnych parę lat temu ładnie przypaliłam się nad morzem) od tamtego czasu moja skóra jest chyba tym podniszczona bo o tę zmarszczkę łatwiej.
    Nie mam na to sposobu i nie walczę z tym za bardzo.

Odpowiedz»
  • sybla1
    sybla1 · 16-01-14 19:19 · do góry^

Miałam takie zmarszczki przed uświadomieniem, od jakiegoś czasu się wygładziły, choć nie młodnieję przecież :). Zaznaczam, że nie śpię w staniku, sypiam niestety na boku więc biust jest "sklejony" i skóra się siłą rzeczy marszczy. O dziwo teraz mam dekolt ładniejszy niż kilka lat temu, być może zadziałały też mazidła - od dłuższego czasu nie mogę używać wszelkich kremów drogeryjnych, więc przerzuciłam się na naturalne olejki (arganowy, makadamia, z dzikiej róży, marchwiowy, jojoba) na przemian z ziaja med dla skóry atopowej (seria kuracja dermatologiczna AZS), Na dzień polecam olejek makadamia, fajnie się wchłania i nie zostawia tłustej warstwy, arganowy działa silniej, ale nie wchłania się całkowicie - nakładam, wklepuję, czekam jakiś czas i wycieram nadmiar ręcznikiem papierowym.
    Może to tez ważne - nie lubię się opalać w sensie celowego leżenia plackiem (męczarnia), zawsze wychodząc na zewnątrz (zimą też) stosuję kremy z wysokimi filtrami (minimum 20-ka) na wszystkie odkryte części ciała.

Kontakt: m.smol1(małpa)wp.pl

przeważnie 34FF

Odpowiedz»
  • askawu
    askawu · 05-11-14 12:48 · do góry^

a może spróbuj zastosować jakieś serum ? są w sklepach różnego rodzaju serum przeciwzmarszczkowe właśnie na dekolt. stosujesz je na noc, więc nie ma problemu, że pobrudzi ubranie. z tego, co się orientuję. i też wcale dużo nie kosztuja ;)

Odpowiedz»
  • Monistrona
    Monistrona · 31-07-17 10:47 · do góry^

Dziwne, bo ja takie zmarszczki na dekolcie widzę u siebie zaraz po wstaniu z łóżka. Także to może kwestia krzywego leżenia podczas snu?

Odpowiedz»