Recenzujemy staniki, bo wiemy, że dobrze dobrane czynią cuda!

higiena intymna - co stosujecie?

• genia
    genia · 31-05-13 14:34 · do góry^

Ja nie używam żadnych płynów do higieny intymnej, żeli pod prysznic ani płynów do kąpieli. Myję się i piorę ręcznie w mydłach - Bambino, Alterra lub Babydream z rossmanna, zwykłym szarym albo Aleppo. Piorę w pralce w orzechach, płatkach mydlanych, a w proszku tylko bardziej zabrudzone ubrania. Odkąd tak robię, mam dużo mniej podraznień, krostek itd. Poza tym szare mydło kosztuje dwa zł, a żel pod prysznic czy inny wynalazek - dziesięć:)

Odpowiedz»
  • Tassarinian
    Tassarinian · 31-05-13 14:42 · do góry^

Ja długi czas stosowałam Ziaję (ale nie tą w wersji zielonej, czy niebieskiej, tylko w białym opakowaniu, Ziaja Intima w różnych wariantach, najlepszy był chyba ten różowy, z kwasem mlekowym), całkiem dobra i wydajna jak na perfumowany płyn za 6 złotych.

Próbowałam zachwalanego Lactacydu w różnych wersjach, jak dla mnie popularność tego produktu i polecanie przez ginekologów to niezwykle szeroko zakrojona akcja marketingowa, u mnie nie sprawdził się zupełnie, miałam całkowicie zerowe wrażenie odświeżenia i umycia, mało wydajny, powodował podrażnienia, więc szybko oddałam babci, jej chyba odpowiada, dla mnie to był koszmar.

Kiedyś przypadkowo natrafiłam w internecie na opinie nt. żelu Pliva Fem F, jest to taki żel apteczny, opinie miał rewelacyjne, więc postanowiłam spróbować i żadnego innego płynu już używać do tych okolic nie będę. Nie jest tani, bo kosztuje 17-20 złotych za opakowanie, ale uważam, że warto, zwłaszcza, gdy ktoś jest w tej kwestii bardziej wymagający. Ładne, nierzucające się w oczy opakowanie z wygodną pompką, całkiem sympatyczny skład, bardzo, ale to bardzo wydajny, dobrze odświeża, łagodzi podrażnienia, z którymi często się borykam, jako "podkład" do golenia okolic intymnych maszynką również się nadaje, generalnie polecam. Gdyby ktoś chciał, to można poczytać o nim tutaj: http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=48128&next=1

Odpowiedz»
  • kenna1
    kenna1 · 02-06-13 08:55 · do góry^

Ja też "zatoczyłam krąg" i po różnych żelach stosuję obecnie naturalne mydła(szare, z Aleppo) i sprawdzają się najlepiej.

Odpowiedz»
  • Eshi
    Eshi · 04-06-13 11:02 · do góry^

Tassarinian, też polecam Pliva, kupiłam to kilka dni temu, a trafiłam na niego przez przypadek na kwc. Wcześniej miałam Lactacyd, wszystkie kolory i po każdym coś było nie tak, albo swędzenie albo pieczenie, jakieś podrażnienia itp., tym bardziej, że mam skórę alergiczną i wrażliwą i ogólnie muszę uważać na kosmetyki, bo często podrażniają.
    Po Pliva nic się nie dzieje, ja dałam za niego 25zł, ale wystarczy dosłownie maleńka kropelka, bo się dobrze rozprowadza.

monika.sk8 (małpa) wp.pl

Odpowiedz»
  • Eshi
    Eshi · 04-06-13 11:05 · do góry^

A jeśli chodzi o mydła naturalne, to one strasznie wysuszają, kiedyś miałam do rąk i do twarzy, to później walczyłam z saharą na skórze. Nie wiem jak by to było w okolicach intymnych, ale chyba wolę nie ryzykować.

monika.sk8 (małpa) wp.pl

Odpowiedz»
  • makja
    makja · 07-06-13 22:23 · do góry^

Polecam emulsję do higieny intymnej Soraya - lactissima active ochrona. Jest to doskonały produkt dla kobiet aktywnych ( jak sama nazwa wskazuje :P) i chodzi tu zarówno o aktywność fizyczną, częste pobyty w saunie, na basenie, jak i aktywność seksualną i stosowanie antykoncepcji. Oprócz kwasu mlekowego, allantoiny i prebiotyków, emulsja zawiera undecylenian, która działa przeciwgrzybiczo!!! Dodatkowym plusem jest duża wydajność i ładny delikatny zapach :)

Odpowiedz»
  • honorata
    honorata · 10-06-13 13:39 · do góry^

Hmm mydło naturalne do hihieny intymnej? To naprawdę działa?

Odpowiedz»
  • EPStudio_pl
    EPStudio_pl · 02-07-13 13:21 · do góry^

Działa równie dobrze jak szare mydło,z racji tego że skóra w miejscach intymnych jest bardzo wrażliwa,a akurat szare mydło w ogóle nei podarżnia,więc polecam je stosowac.

Odpowiedz»
  • czeslava
    czeslava · 12-07-13 07:10 · do góry^

Ja od lat stosuję płyn AA "Intima Fresh", jego nazwa mnie rozwala, ale przynajmniej jest skuteczny ;-)

Jeśli coś jest źle, to przynajmniej ma szansę się poprawić! :)

Odpowiedz»
  • Pierz
    Pierz · 12-07-13 15:45 · do góry^

Ale szare mydło przypadkiem nie ma mocno zasadowego odczynu? A chyba do higieny intymnej powinien być kwaśniejszy wręcz niż do reszty ciała.

Odpowiedz»
  • PinUpGirl
    PinUpGirl · 12-07-13 20:02 · do góry^

"Ale szare mydło przypadkiem nie ma mocno zasadowego odczynu? A chyba do higieny intymnej powinien być kwaśniejszy wręcz niż do reszty ciała."

Generalnie wnętrza pochwy nim nie traktujemy, zdrowa skóra powinna sobie poradzić z chwilową zmianą pH (akurat pod pachami i w okolicach krocza odczyn jest chyba wyższy, niż na reszcie ciała, chociaż nie dam głowy). Tak czy inaczej, niektórym osobom zwykłe szare mydło bardzo pasuje, chyba nie tyle ze względu na swoje cudowne właściwości, ale ze względu na prosty skład bez dodatków zapachowych itd. Ja czasami z powodzeniem używam mydeł dla dzieci w tych rejonach, chociaż i tak moim faworytem jest żel z Rossmanna.

Odpowiedz»
  • stonka
    stonka · 12-07-13 20:04 · do góry^

aktualnie (od grudnia) korzystam z Intimelle z aloesem, kupiony w Naturze, 500 ml za jakies 4-5 zl, o taki: http://3.bp.blogspot.com/-bdqtpSHfxY8/UDilHswWfMI/AAAAAAAAAU8/JGx-1KAMyY8/s400/SDC10548.JPG
    jest szalenie wydajny, mecze go ponad pol roku, pare pompek codziennie, a nadal skurczybyka jest jeszcze 20-25% :D kupilam go z mysla o myciu wlosow, ale tu sie nie sprawdzil. do hig intymnej jest super, bo lagodzi, odswieza, porzadnie myje, nie wysusza i nie powoduje zadnej szkody.
    jesli byscie go kupowaly to zwroccie uwage, zeby to byl konkretny ten z aloesem, bo on jako jedyny nie ma w skladzie silnych detergentow (SLS/SLeS), inne z tej serii juz maja...

welcome to our world, we are the wasted youth and we are the future too.

kontakt: stonka.balkonetka@gmail.com

Odpowiedz»
  • satie
    satie · 30-08-13 11:52 · do góry^

Kupuję żele do higieny intymnej ziołowe albo przeznaczone dla alergików, najchętniej z pałeczkami kwasu mlekowego.

Odpowiedz»
  • minimka
    minimka · 30-08-13 14:14 · do góry^

Ja kupuję żel do higieny intymnej z Rosmanna Facelle w wersji Sensitive
    http://wizaz.pl/kosmetyki/foto/54789_250.jpg

I jest to jedyne czego używam do mycia. Moja skóra mocno się przesusza i po mydle jestem cała ściągnięta. Myję nim nawet włosy bo babydream mi bardzo przesusza skórę głowy i robi się swędząca z suchym łupieżem.

kontakt - 3mkm3(maupa)gazeta.pl

Odpowiedz»
  • minimka
    minimka · 30-08-13 14:16 · do góry^

A i on jest bez SLS

kontakt - 3mkm3(maupa)gazeta.pl

Odpowiedz»
  • Pierz
    Pierz · 30-08-13 21:07 · do góry^

U mnie ten Facelle bez SLS się nie sprawdził, ani do włosów ani nawet do stosowania zgodnie z przeznaczeniem.

Odpowiedz»
  • Jaga
    Jaga · 23-09-13 10:47 · do góry^

Zachęcona pozytywnymi opiniami chciałam spróbować żelu Intimelle z Natury. Odwiedziłam więc 3 drogerie Natura i zonk. Wszędzie jest tylko rumiankowy, który mnie akurat średnio się podoba (czasem źle reaguje na rumianek) a i to w ilościach śladowych.
    Czy on jest wycofywany? Wiecie coś? Czy to tylko w moim mieście tak jest?

Odpowiedz»
  • hondka
    hondka · 29-06-15 15:41 · do góry^

Ja raczej zwykły żel!

Odpowiedz»
  • Stylish
    Stylish · 16-07-15 16:30 · do góry^

Staram się używać takiech bez sls jednak dość ciężko jest je znaleźć. :)

Odpowiedz»
  • Allana
    Allana · 22-07-15 18:48 · do góry^

Ja używam propolisowego żelu do higieny intymnej Korany. Spisuje się bardzo dobrze przy mojej problematycznej skórze, jest delikatny i nie uczula i co najważniejsze jest naturalny.

Odpowiedz»
  • karmel56
    karmel56 · 31-07-16 23:31 · do góry^

ja mam jakis plyn kupiony w biedronce, chyba z AA. nie zwracam uwagi na marke. dobrze zeby mial kwas mlekowy w skladzie i tyle

Odpowiedz»
  • basialem
    basialem · 29-08-16 12:05 · do góry^

polecam zwykłe szare mydło potasowe. Nie kombinowałabym ze środkami "o naturalnym ph" ponieważ te mogą narobić więcej złego niż dobrego.

To ja :D

Odpowiedz»
  • basialem
    basialem · 29-08-16 12:07 · do góry^

na allegro można dostać w bardzo dobrej cenie :)

To ja :D

Odpowiedz»
  • Pankenuna
    Pankenuna · 29-08-16 18:04 · do góry^

Ważne żeby miał pH pomiędzy 4,2 a 3,9 i bez niepotrzebnej chemii. Plus ja zawsze używam dodatkowo żel z kwasem mlekowym, taki nawilżający, na codzień :)

Odpowiedz»
  • Pankenuna
    Pankenuna · 29-08-16 18:05 · do góry^

A moja ginekolog z kolei stosuje sama mydło aleppo i mówi że jest spoko.

Odpowiedz»
  • basia_zalazinska
    basia_zalazinska · 16-12-17 19:57 · do góry^

chusteczki są idealne na drogę.

Odpowiedz»
  • Klarson32
    Klarson32 · 16-12-17 20:55 · do góry^

Podobno szare mydło jest dobre.

Odpowiedz»
  • dadanka
    dadanka · 31-12-17 18:11 · do góry^

ja sobie kupiłam ostatnio emulsję Mucovagin i powiem wam w końcu jest ok, nie swędzi mnie nic ani nie piecze, ona bez mydła jest, bez parabenów, hipoalergiczna no i nawet dzieci mogą ja stosowac i kobiety w ciąży, także cieszę się http://mucovagin.pl/mucovagin-emulsja

Odpowiedz»