Recenzujemy staniki, bo wiemy, że dobrze dobrane czynią cuda!

nawilżający krem do twarzy

• bzium
    bzium · 16-10-11 18:36 · do góry^

Znów zaczęłam terapię u dermatologa, na razie dostałam maści i mam problem ze zrzucaniem skóry. Możliwe, że dołoży mi tabletki, które problem mogą pogłębić. Jednocześnie moja skóra ma tendencje do przetłuszczania się i świecenia.
    Polecacie jakiś dobry krem na dzień? (na noc mam moje magiczne maści)

Odpowiedz»
  • Belladonna
    Belladonna · 17-10-11 12:47 · do góry^

Bzium, zasiegnij porady lepiej u dermatologa lub w dobre aptece. Fachowcy chyba lepiej beda wiedziec, co laczyc lub nielaczyc z twoimi masciami.

Have I hit a raw nerve?

Have I got a soft touch?

Odpowiedz»
  • edik77
    edik77 · 17-10-11 15:47 · do góry^

Ja, co prawda obecnie nie stosuję żadnych lekarstw, ale teraz, jak i w czasie, gdy musiałam się smarować dalacinem i czymś tam jeszcze zaczęłam stosować kremy La Roche Posay (szczególnie lubię Hydraphase - nawilżający). Myślę, że mogłabyś dobrać coś z tej firmy, warto wypróbować też Avene.

all I ever wanted, all I ever needed is here...

Odpowiedz»
  • stonka
    stonka · 17-10-11 16:10 · do góry^

rival de loop hydro

kosztuje jakies 7-10 zl w rossmanie, a jest kapitalny!!! mam wersje na dzien (lzejsza) i na noc (mocniejsza), obydwie super nawilzaja i koja skore przesuszona leczeniem zaskorników.

sam nie zapycha, ani nic takiego nie robi - po prostu porzadnie nawilza.

a nawet, jak nie podpasuje, to nie bedzie zal tych 7 zl ;)

welcome to our world, we are the wasted youth and we are the future too.

kontakt: stonka.balkonetka@gmail.com

Odpowiedz»
  • bzium
    bzium · 17-10-11 16:23 · do góry^

hmm właśnie ostatnio lekarz mi powiedział, że skóra będzie mi się przesuszać i żebym ją nawilżała jakimś kremem, bez wchodzenia szczegóły. Teraz mam w sumie nowego lekarza, więc ta może poda coś konkretniejszego ;)

Odpowiedz»
  • ismene71
    ismene71 · 17-10-11 18:24 · do góry^

mojej córce dermatolog polecała używać rano tylko tonik ten http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=3489
    jak brała Izotek to smarowała tym http://www.sklep.bio-med.pl/go/_info/?user_id=1362&lang=pl lub http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=5972
    z polecanych przez derm to jeszcze ten http://solidna-apteka.pl/inside_prebiotine_krem_na_dzien_50ml i do mycia biały jeleń z lnem
    co prawda ie wiem czy też masz trądzik czy coś innego więc być może nie na temat moja wypowiedź

Odpowiedz»
  • 3_asiunia
    3_asiunia · 17-10-11 18:31 · do góry^

my polecamy cetaphil, apteczna seria, nawilża, nie utłuszcza, zwykle nie uczula, bo dość małoskładnikowy :)

Odpowiedz»
  • bzium
    bzium · 17-10-11 23:00 · do góry^

trądzik ropny na policzkach i na razie znów odesłano mnie do ginekologa :< więc na razie szukam jakiegoś, który nie powie mi cytuje "nie znam się na hormonach"

Do mycia mam jakieś mydło ziołowe z Cypru, ale śmierdzi jak szare :P rozglądam się tylko za jakimś kremem na dzień pod makijaż. Z uczuleniami raczej nie mam problemów.

Odpowiedz»
  • simeri
    simeri · 17-10-11 23:25 · do góry^

Jako krem nawilżający ja uwielbiam Babydream Extrasensitive Pflegecreme http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=29934&next=1 ale on się raczej nie nadaje na dzień, bo zostawia warstwę na skórze. Ja go używam na noc i czasami zapominam posmarować się kremem na dzień, bo nie potrzebuję. ;) Myślę że będzie dobry też jako maseczka nawilżająca.

simeri na o2 pl

Odpowiedz»
  • squirrell
    squirrell · 17-10-11 23:29 · do góry^

Mam bardzo suchą skórę i najlepszy był krem nivea, ta wersja w granatowym słoiczku na noc i ziaja calma :)

Odpowiedz»
  • zoe_lin
    zoe_lin · 18-10-11 18:06 · do góry^

Można kremem uzyskać efekt mega nawilżonej, promiennej, świecącej cery? Póki co do oporu nawilżam ziają ogórkową, ale po jakimś czasie i tak wychodzi przesuszenie cery (zbytnio się natłuszcza, a po zmyciu wodą jest ściągnięta).

Chyba będzie trudniej nawilżyć cerę, bo zaczyna się sezon grzewczy. Może pij dużo wody? Słyszałam, że to ma o wiele większy wpływ na nawilżenie niż kremy. Na własnym przykładzie mogę się z tym zgodzić, ale badań nie prowadziłam, tylko mi się tak wydaje.

michalinka[kropka]zofia na gmail.com
    Zapraszam do stworzenia szablonu dobrej recenzji!

Odpowiedz»
  • harmartolos
    harmartolos · 19-10-11 11:39 · do góry^

Zależy jaką masz maść/krem złuszczający i jak stosujesz. Nie wszystko ze wszystkim się dobrze łączy, nawet jeśli lekarz to olewa.
    Skóra sie przetłuszcza, bo jest sucha, nie kupuj czasem niczego matującego, lepiej zmatować się pudrem (np. mąką ziemniaczaną z glinką ;D).

Ja używam takiego: http://www.e-naturalne.pl/pl/p/KREM-NAWILZAJACY-Z-HYDROMANILEM-I-KWASEM-HIALURONOWYM/120
    na bazie hydrolatu aloesowego. Nie toleruję większośc kremów, a ten nie pogryzł się z brevoxylem. Ostatnio trochę niechcący złuszczyłam się dość konkretnie kwasem salicylowym (płaty skóry mi odłaziły ;D) i krem mieszałam dodatkowo z porcją olejku jojoba, było ok :)

Co do picia wody - zwiększyłam ilość i nie widzę szalonych efektów. Zalezy, ile się pije, trzeba to zweryfikować i nie przesadzać w żadną stronę. Jesli dobrze pamiętam, kiedy się dużo pije, niektóre związki z organizmu się szybciej wypłukują (nie pamiętam, ale chyba tak np. magnez), z kolei za mała ilość płynów oczywiście może się przyczyniać do powstawania suchej skóry.

A mycie tym mydłem nie wysusza Cię dodatkowo? Wprawdzie te mydła ziołowe często niby mają nie wysuszać, ale ja przetestowałam różne i niestety, większość jednak się nie sprawdziła.

Odpowiedz»
  • Sunachan
    Sunachan · 20-10-11 10:16 · do góry^

jeśli oczywiście jest możliwość i dostęp to polecam krem z Lusha. Nie pamiętam który dokładnie, ale wypróbowany przez osobę z cerą "wybredną" jeśli chodzi o kremy ;), trądzikową, skłonną do przesuszania, o ile dobrze pamiętam to też przy jakiś kuracjach złuszczających.
    Kremy Lush są dostępne na Allegro w zbójeckich cenach, taniej na pewno wychodzi jak ktoś ma znajomego w UK.

pisze się "dekolT" - NIE "dekolD" !!!!!

Odpowiedz»
  • bzium
    bzium · 20-10-11 14:33 · do góry^

Ogólnie skóra powoli przestaje mi schodzić i wygląda lepiej. Coś czuję, że główny winowajca to Locacid :P co 2 dni mam go używać na zmianę z maścią ichtiolowo-siarkową. Oba na noc. Do tego jeszcze Akneroxid również przed snem (nakłada się na 2min i zmywa). Dlatego szukam czegoś na dzień.
    Mydło mnie nie przesusza.

Odpowiedz»
  • wiszer
    wiszer · 22-10-11 18:38 · do góry^

Dziewczyny a co polecacie dla osob z bardzo wrazliwa cera naczynkowa? Mam cere obecnie sucha, bo niestosuje nic, jak uwzywam jakichkolwiek kremow to mam od razu mnostwo wypryskow i zaskornikow, poza tym sie swiece, a policzki robia sie czerwone, probowalam juz roznych kremow od mamy na razie z fatalnym skutkiem.

Odpowiedz»
  • marifiori90
    marifiori90 · 22-10-11 21:05 · do góry^

To ja się podepnę, mam dziwną cerę - niby tłustą ze skłonnością do wyprysków ale też przesuszającą się. Wiem, że taki opis pasuje do cery mieszanej, ale tu zwykle pojawia się stwierdzenie, ze jest ona tłusta w strefie T i sucha na policzkach a ja mam dokładnie odwrotnie :/ największe problemy z przesuszaniem mam w okolicach skrzydełek nosa i kącikach ust :/ Kremy do cery tłustej nawilżające jeszcze bardziej mi ją ściągają do cery mieszanej wywołują wypryski w przeciągu godziny-dwóch a jeśli tylko wyjadę lekko za "przesuszone" miejsca to już całkiem masakra.

"(..)Codziennie jasne słowa wdychamy jak opium(...)"

Odpowiedz»
  • marifiori90
    marifiori90 · 22-10-11 21:16 · do góry^

Bzium -> lepiej, że mówią od razu ze się nie znają niż mieli by w ciemno szpikować cię sterydami które mają mnóstwo skutków ubocznych dla skóry ("psują" kolagen co może skutkować nawet rozstępami na twarzy! Aż nie chce sobie tego wyobrażać :/ no i pękają naczynka) dlatego też wielu lekarzy się nie podejmuje dobierania hormonów bo nie czują się na siłach. Szukaj lekarza z dobrymi opiniami i doświadczeniem.

Odpowiedz»
  • Lenuuusia
    Lenuuusia · 22-10-11 21:17 · do góry^

ja również mam różne dziwne problemy z cerą. Wiele kremów wypróbowałam, głównie aptecznych, od dłuższego czasu używam Cicalfate z Avene, jedyny krem który mi przypasował, często łuszczyła mi się skóra i "sypała" po nim jest o wiele lepiej, stosuje go na dzień i na noc i na razie się sprawdza, u mnie całkiem dobrze nawilża do tego goi. Jest to krem regenerujący, łagodzący i kojący. Cena nie jest niska, ja kupuje na większą wersję czyli 100ml i starcza na długo, jest bardzo wydajny.

lenuuusia (malpa) op.pl

Odpowiedz»
  • marifiori90
    marifiori90 · 22-10-11 21:23 · do góry^

No właśnie cena :/ gdybym mogła wziąć jakąś próbkę tego kremu i byłabym pewna że jest dobry to bym może kupiła ale większość kremów używam w ten sposób, że posmaruję się nim raz i odstawiam :(

Odpowiedz»
  • Hipiska
    Hipiska · 22-10-11 21:39 · do góry^

marifiori90 może Twoja skóra jest poprostu mieszana/tłusta, ale równocześnie odwodniona w strefie T. O odwodnienie i wysuszenie skóry przy cerze mieszanej/tłustej bardzo łatwo. Gorzej później doprowadzić ją do porządku. Do odwodnienia doprowadzają np. środki myjące zawierające SLS lub alkohol, kremy antybakteryjne, przeciwtrądzikowe, odłuszczające, matujące itp. Najważniejsze to utrzymać równowagę skóry i nie doprowadzić do utraty substancji lipidowych. Nie wiem jak wygląda Twoja cała pielęgnacja, czy stosujesz jakiś makijaż, ale od siebie poleciłabym Ci olejek hydrofilny (do kupienia np. na biochemii urody) do oczyszczania cery (2x dziennie rano i wieczorem), delikatne peelingi 1 raz w tygodniu do złuszczenia naskórka i jakiś delikatny krem. W kremach nawet do cery tłustej i mieszanej często można spotkać kwiatki w postaci subtstancji potencjalnie komedogennych (olej kokosowy, parafina, olej mineralny, caprylic/capric triglycerides, masło kakaowe, mirystynian izopropylu, woski itd.). Unikaj w kremach właśnie tych substancji i alkoholu (na doz.pl często przy kremach są składy). Generalnie przy takiej skórze im mniej tym lepiej. Nie polecę Ci żadnego kremu, bo przetestowałam ich mnóstwo, a na każdego co innego działa. Jeżeli mogę Ci coś polecić to do nawilżania dobry jest zwykły olej lniany. :)

Odpowiedz»
  • Sunachan
    Sunachan · 22-10-11 21:49 · do góry^

o próbki takich kremów jak Avene można poprosić w aptece. Ja dostałam kiedyś taką fajną tubeczkę-próbkę kremu nawilżającego, co prawda syt. finansowa mi się pogorszyła i musiałam kupić coś tańszego (ze 4 razy, haha), ale na przyszłość przynajmniej wiem, jak skóra mi na ten krem/markę reaguje.

pisze się "dekolT" - NIE "dekolD" !!!!!

Odpowiedz»
  • anusiaaa81
    anusiaaa81 · 22-10-11 22:00 · do góry^

Ja polecam krem dotleniajacy Dax Cosmetics. Mam sloiczek i na dzien i na noc i jestem bardzo zadowolona, cere ma raczej tlusta,ale mnie nie zatykaja i sie nie swiece. Bardzo fajna jest wersja po 25 roku zycia. Bardzo mi sie po nich poprawila cera.

http://wizaz.pl/kosmetyki/produkt.php?produkt=42534&next=1

Odpowiedz»
  • marifiori90
    marifiori90 · 22-10-11 23:00 · do góry^

Nie stosuję "cieżkiego" makijażu, obecnie mam podkład z tej recenzji http://pat18s.blogspot.com/2011/09/podkad-rimmel-match-perfection-gel.html rzeczywiście nie robi efektu maski, ale nie kryje w 100% wyprysków, jednak wolę taki efekt, no i jak używam kosmetyków do cery tłustej to nie jest aż tak źle - poza wysuszaniem ;P Myję buzię żelem efaclar z apteki ale rzeczywiście w składzie ma SLS może to jest przyczyna :/ Wcześniej stosowałam Garniera niebieskiego żel albo 3w1 teraz od czasu do czasu 3w1 jako peeling albo maseczkę (ale po peeligu przesuszone miejsca pieką jak cholera :/). Kremów nie stosuję prawie wcale bo jeszcze nie trafiłam na taki co by mi nie wysuszał cery albo nie zatykał porów, nawet 10-15 zł czasem żal mi wydać skoro prawie na pewno oddam go koleżance :/
    Fakt, że im mniej tym lepiej w moim przypadku to wiem :)
    Dzięki za nazwy produktów, może skuszę się na ten olejek bo ma bardzo dobre opinie chociaż efaclar zadziwiająco dobrze radzi sobie z demakijażem ;]

Odpowiedz»
  • anusiaaa81
    anusiaaa81 · 22-10-11 23:13 · do góry^

Marifiori a próbowalas cos z Lusha? Mam tlusta skóre, ale swego czasu bardzo przesuszylam skóre róznymi kosmetykami do cery tradzikowej. Lush to kosmetyki wykonane recznie ze skladników naturalnych. Uzywam glównie maseczek, te lubie zmnieniac, a do mycia twarzy uzywam kostki myjacej i zadnego wysuszenia. Mam Fresh Pharmacy i mialam Dark Angels. W Polsce jeszcz nie majá sklepu, ale widzialam,ze sporo jest na allegro. I naprawde widze róznice. Jedyny zel ktory mnie nie wysuszal, to byl Cleanique, ale dosyc drogi jest. W UK ok £13, w Polsce nie mam pojecia.

Odpowiedz»
  • Doris210
    Doris210 · 22-10-11 23:46 · do góry^

Z pryszczami poradziłam sobie w sposób zaskakująco prosty - codziennie/maks co dwa dni zmieniam powłoczkę poduszki... a przed snem po umyciu buzi garnierem (czysta skóra - ogórkowy), przemywam płynem Afronis (z apteki - 10 zł), na miejsca gdzie coś się dzieje - nakłądam benzacne (apteka - 7 zł), a policzki (jedyne gdzie nie przetłuszcza mi się skóra) delikatnie smaruję betaphenem (apteka - 16 zł), oczy smaruję kremem emolium (apteka 30 zł).
    Nie jest idealnie, przed okresem gorzej - ale nie potrzebuję już podkłądu by wyjść do ludzi. Na "ważniejsze" dni używam kremu lekko kryjącego - antybakteryjnego.

Marifiori - pamiętasz o mnie? :)

Odpowiedz»
  • marifiori90
    marifiori90 · 22-10-11 23:53 · do góry^

Lush w Pl tylko przez allegro i trochę boję się zagranicznych przesyłek ale skoro polecasz - może się skuszę. Oglądałam kiedyś ich szampony, ale z racji długich włosów stwierdziłam że za wiele ich zużywam :P
    Teraz muszę wykończyć efaclara a cholerstwo na długo starcza :P Może w okolicy gwazdki pozwolę sobie na takie szaleństwa ;] Dark Agngel wygląda na zdjęciu jak węgielki do grilla - jestem bardzo ciekawa jak to działa ^^
    Cleanique nie mogę znaleźć na allegro :/ a skoro tam nie ma...

Odpowiedz»
  • marifiori90
    marifiori90 · 23-10-11 00:04 · do góry^

Pamiętam, napisałam @.

Odpowiedz»
  • anusiaaa81
    anusiaaa81 · 23-10-11 00:06 · do góry^

Szamponu nie uzywalam ,wiec nie wiem jak dziala, ale wlasnie maseczki i rzeczy do mycia twarzy, czy bomby do kapieli sa bardzo fajne.

wg lusha:

https://phoenix.lush.co.uk/product/113/Dark-Angels-Cleanser

bardzo pomaga na pryszcze i nie wysusza.

ja kupuje kostke za ok £5-6 funtów, starcza na ok 4miesiace.

Odpowiedz»
  • anusiaaa81
    anusiaaa81 · 23-10-11 00:14 · do góry^

jeszcze mietowa Mask of Magnaminty jest super. odkrylam na Wizazu, o ile swieze maski majá krótka trwalosc ok 4 tygodni, to ta jakies 3 miesiace i naprawde redukuje pryszcze. i nie jest to zadna kryptoreklama, uzytkuje od dwóch lat:P

Odpowiedz»
  • bzium
    bzium · 23-10-11 01:01 · do góry^

marifori ale ginekolog nie znający się na hormonach? No sorry ale czego on się uczył, wypisywać recepty (choć to robiła pielęgniarka a on podpisywał :/)? I w ogóle jak bez takiej wiedzy może być ginekologiem? PWZ powinien stracić.

Odpowiedz»