Recenzujemy staniki, bo wiemy, że dobrze dobrane czynią cuda!

Dakolen - naprawiacz biustu

 • Pierz
  Pierz · 12-11-11 00:47 · do góry^

  Z tego testu wychodzi, że to dość skomplikowana sprawa z tymi typami hormonalnymi:
  http://www.stenlake.com.au/testwomen.asp
  Objawy kombinowane wskazują na jeszcze inne zaburzenie. Bardzo fajne. Ktoświe, na ile schorzenia tarczycy wpływają na hormony płciowe?

  Odpowiedz»
 • choccolatte
  choccolatte · 12-11-11 02:28 · do góry^

  Margaretka: Linka do ziół dla typu hormonalnego? Teraz się zorientowałam, że link do forum nie działa, więc tak:

  Dla typu estrogennego:
  - koper włoski
  - rutwica
  - czarnuszka siewna
  - rzodkiewka
  - wild yam
  - pieprz
  - anyż
  - kminek
  - melisa lekarska
  - imbir
  - marchew siewna
  - ekstrakt z ostu

  Dla typu gestagennego/androgennego:
  - kozieradka
  - mięta
  - wierzbownica
  - pueraria mirifica
  - szyszka chmielu
  - czerwona koniczyna
  - saw palmetto
  - dynia
  - kwiat malwy
  - don quai
  - rumianek
  - lukrecja
  - żeń szeń
  - pokrzywa
  - korzeń piwonii
  - rdestowiec japoński

  Pierz: ja temu testowi nie do końca ufam, bo wyszedł mi niedobór estrogenu, nadmiar estrogenu, niedobór progesteronu i niedobór testosteronu ;) Czyli praktycznie wszystko, a tak naprawdę brakuje mi testosteronu i mam za dużo estrogenu w porównaniu do ilości progesteronu w organizmie.

  Odpowiedz»
 • linnet
  linnet · 12-11-11 12:04 · do góry^

  Pierz na pewno jakiś związek jest bo h. płciowe to oś przysadka-podwzgórze-jajniki a od drugiej strony tarczyca jest sprzeżona z przysadką więc ich hormony na pewno jakoś na siebie oddziałują. Z tego co rozmawiałam z moim ginekologiem to od jego strony wszystko jest ok (tzn jajniki) a cykle mi się uregulują po uregulowaniu pracy tarczycy (i tak się dzieje póki co). Natomiast z tego co tu piszecie o tych typach to mam coś z każdego, więc traktuję to z przymróżeniem oka ;)

  Odpowiedz»
 • choccolatte
  choccolatte · 12-11-11 15:55 · do góry^

  Jeśli masz z każdego typu po trochu, to jesteś po prostu typem zrównoważonym ;)

  Odpowiedz»
 • Pierz
  Pierz · 13-11-11 17:27 · do góry^

  Nie, nie objawy wszystkiego, chodziło mi o to, że w tym teście wychodzi, że jeśli ma się objawy z grupy 1 i 3 to wskazuje na jakieś tam zaburzenie, bodajże brak równowagi między dwoma hormonami. To ma sens. A co do wszystkich objawów, myślę, że trzeba raczej się sugerować z której grupy najwięcej i w dużym nasileniu, bo wiadomo że każdy u siebie znajdzie jakieś tam objawy większości chorób.

  Odpowiedz»
 • fidelka
  fidelka · 14-11-11 12:57 · do góry^

  Brałam ale tylko miesiąc, osobiście róznicy ogromnej nie zauważyłam bardziej mąż :) ale musiałam odstawić bo mam inne problemy z piersiami:(

  Odpowiedz»
 • iwet38
  iwet38 · 05-07-12 08:35 · do góry^

  Biorę Dakolen..Przy końcu drugiego opakowania zauważyłam, że okresu nie mam, a w ciąży nie jestem. Zaznaczam, że do tej pory cykle miałam regularne. Po 52 dniach okres pojawił się, ale bardzo nikłe to było krwawienie. Piersi rzeczywiście powiększyły się trochę- widzę po staniku, że się wypełnił. Zauważył zmianę nawet mój partner. Nie wiem tylko, czy w kolejnym miesiącu również okres mi się tak opóźni??? Czy u którejś z Was wystąpiło również coś podobnego? :( Po trzecim opakowaniu zrobiłam miesieczną przerwę i okres powrócił całkiem "zdrowy". Dość obfite takie zdrowe krwawienie. Byłam zadowolona, bo mój stanik z rozmiaru b zwiększył się na miseczkę C/D. Znów ( po miesięcznej przerwie) biorę Dakolen, bo jednak widziałam efekty w postaci obfitszego biustu..i niestety-znów brak okresu. NIE JESTEM W CIĄŻY.Niedługo wybieram się w podróż i nie wiem..przerwać zażywanie, by dostać teraz okres, czy brać dalej, ale nie wiadomo wówczas kiedy ten okres dostanę, a tak przynajmniej będę znów miała przy zażywaniu dalej Dakolenu taki nikły, jakby plamienie. Trudna dla mnie decyzja. Ale dlaczego w ogóle Dakolen powoduje zaburzenia miesiączkowania..przynajmniej u mnie??? :(

  Odpowiedz»