Recenzujemy staniki, bo wiemy, że dobrze dobrane czynią cuda!

trądzik i sucha skóra

• Alchemia
    Alchemia · 25-04-13 18:39 · do góry^

Odnośnie filtrów - rozglądając się za nowościami filtrowymi trafiłam na tego bloga (zna ktoś?) i ten wpis. Fajne prównanie składów matującej 50 Vichy i nowego matującego Antheliosa. U autorki wygrało Vichy, ja chyba pozostanę przy LPR, ponieważ większość LRP nie robi mi krzywdy (nawet jeśli nie pomoga). Oba kremy bardzo ciekawe.
    http://kosmostolog.blogspot.com/2013/04/emusja-matujaca-vichy-spf-50-kontra.html?showComment=1366710711800

Odnośnie trądziku, ciekawy wpis o kontrowersyjnej kuracji, polecam też komentarz Anonima, zwłaszcza ten drugi - interesujący głos w dyskusji. Tutaj akurat chodzi o trądzik przy tłustej skórze, tak zrozumiałam, ale jednak lektura myślę ciekawa.
    http://kosmostolog.blogspot.com/2012/10/basi-i-izotek-czyli-na-tradzik-potrzeba.html

albeddo[na]gazeta.pl

Odpowiedz»
  • Alchemia
    Alchemia · 25-04-13 18:43 · do góry^

Nowego Antheliosa jeszcze nie miałam, ale na pewno spróbuję i podzielę się przeżyciami.

albeddo[na]gazeta.pl

Odpowiedz»
  • Pierz
    Pierz · 29-05-13 15:10 · do góry^

Alchemia, można w ogóle zrezygnować ze zbóż. Ogólnie zboża, ziarna, strączkowe mogą uczulać lub podrażniać. Szczególnie jeśli ma się jakieś alergie, problemy żołądkowe, ale skórne też, warto zrobić odstawkę na jakiś czas i zobaczyć, czy pomaga. Mi przeszły bóle brzucha i inne przykre dolegliwości.
    Oczywiscie zboża zastępujemy innymi węglowodanami, czyli warzywami i owocami. Można też zwiększyć spożycie tłuszczu, jeśli przedtem czerpało się większość energii z pieczywa i produktów zbożowych. Ja teraz tak robię i jestem bardziej syta, nie mam takich napadów głodu jak kiedyś.

Odpowiedz»
  • Alchemia
    Alchemia · 29-05-13 23:44 · do góry^

Ciekawe, ciekawe... Akurat mnie pieczywo raczej nie uczula ani nic, i muszę się przyznać, że je uwielbiam. Myślałam raczej o koleżance, która właśnie od gastrologa usłyszała, że pieczywo tylko pszenne, a wielu warzyw, tych popularnych w Polsce, też lepiej, żeby nie jadła. Oczywiście nie wszystkich, więc jakoś się da. Tylko tak sobie pomyślałam o tym przy okazji. Ja natomiast na pewno muszę uważać na mleko i mleczne przetwory (zawsze jak je ograniczam czuję się o 2 nieba lepiej) i rośliny strączkowe, które mnie poprostu zabijają - najmniej groszek zielony i fasolka szparagowa, ale reszta - mogiła.

OT Pierz, zajrzałam na Twojego bloga i muszę przyznać, że baaardzo do mnie trafia ta koncepcja kolorystyczna, o której piszesz - teraz tylko zachodzę głowę, czy jestem intensywną zimą, czy wiosną :)

albeddo[na]gazeta.pl

Odpowiedz»
  • abcdef
    abcdef · 03-02-14 22:49 · do góry^

mam problem..
    Zrobiły mi się na policzkach okropne ropne grudy.. na plecach również.
    Trądzik miałam zawsze, ale zazwyczaj takie krostki, które po wycisnieciu znikały, drobne, niegroźne..
    To co mam teraz pojawiło się w sumie ze 4 dni temu, probowałam wycisnąc ale sączy się ropa i nic w srodku nie ma. Przy dotykaniu nie boli.
    Miał ktoś coś takiego? Paskudztwo po prostu!!! :(
    I zaden podkład tego nie chce zamalować, wyglądam jak tędowata jakaś, wstyd wychodzić z domu..
    Probowałam tonikiem antybakteryjnym, maścią Brevoxyl.. ani drgnie..

Odpowiedz»
  • tula
    tula · 04-02-14 00:01 · do góry^

abcdef, ja miałam kiedyś coś podobnego. Szczęściem znalazłam dobrego dermatologa, który od razu mnie dobrze zdiagnozował, okazało się, że to zapalenie mieszków włosowych, dość zaostrzone. Przepisał mi jakąś maść z antybiotykiem, po paru dniach przeszło.

Co trądziku samego w sobie, opowiem pewną historię, może komuś pomoże :)
    Mój przyjaciel od lat boryka się z potwornymi pryszczami. Jako nastolatek zajętą miał twarz, plecy, ramiona. Po trzydziestce trądzik ostał mu się "tylko" na plecach. Co ciekawe: skórę ma bardzo suchą, w dodatku od lat choruje na łuszczycę. I tu zaczyna się opowieść właściwa :)
    Od paru miesięcy M. bierze udział w badaniach klinicznych nowego leku biologicznego na łuszczycę (to w dużym uproszczeniu rodzaj przeciwciała wyprodukowanego półsyntetycznie poza organizmem człowieka, później podawane w formie zastrzyków). Jest to faza testów, prowadzona przez niektóre placówki w Polsce. Łuszczyca CAŁKOWICIE ustąpiła po tygodniu od pierwszej dawki. Po latach zmagań z chorobą (kto chorował lub ma chorującego bliskiego, ten wie) to coś niebywałego. Wracam do trądziku: podobnie jak łuszczyca pryszcze skończyły się niemal w 100%. Teraz to tylko pojedyncze wypryski. Wniosek z tego taki: trądzik może być chorobą autoimmunologiczną, podobnie jak łuszczyca. Prowadząca dermatolog potwierdziła te przypuszczenia, szczególnie że wcześniej przyjaciel wypróbował, z niewielkim skutkiem, nieskończoną ilość różnych specyfików. Oczywiście nie znaczy to, że nie da się trądziku wyleczyć "klasycznymi" lekami. Po prostu trądzik, szczególnie ten o zaostrzonym przebiegu, może być chorobą bardziej złożoną, niż się wydaje, i hasło "taka twoja uroda" staje się u wielu lekarzy wytłumaczeniem bezradności (niestety często wynikającej z niedouczenia).

Odpowiedz»
  • elftherini
    elftherini · 20-02-14 21:06 · do góry^

tula: od dawna jest możliwość zrobienia autoszczepionek na trądzik. Szczegółów nie znam, ale z tego co wiem mój tata miał robione. Chyba z 30 lat temu, nie jest to nowość ;)

Odpowiedz»
  • malwa2
    malwa2 · 23-02-14 22:36 · do góry^

Przeszłam leczenie trądziku pare miesięcy temu i udało się a chorowałam naprawdę długo. Co do suchej skóry bo o tym chce napisać to pomaga cetaphil.

Odpowiedz»
  • Irka222
    Irka222 · 28-04-16 19:02 · do góry^

Trądzik i zarazem sucha skóra to trochę problematyczna sytuacja, ponieważ większość kosmetyków na trądzik działo wysuszającą. Idealnym rozwiązaniem jest zwykły nierafinowany olej kokosowy, on bardzo dobrze nawilża skórę i zarazem jest bakteriobójczy, dosłownie dezynfekuje twarz, można go nawet nawkładać brudną dłonią :) Dodatkowo można użyć mydełka kokosowego do twarzy. Polecam :)

Odpowiedz»
  • Pierz
    Pierz · 06-07-16 16:31 · do góry^

LOL, chyba aż tak bakteriobójczy nie jest (jeśli w ogóle)/ Oleje nawilżają skórę tylko o tyle, że przez natłuszczenie zapobiegają ucieczce wilgoci, ale większości osobom z naprawdę suchą skórą sam olej nie wystarczy. Akurat kokosowy zwykle nie jest polecany do skóry z trądzikiem, chociaż oczywiście można spróbować. Czasem czyste oleje sprawdzająsię lepiej niż "lekki" krem, oczywiście trzeba obserwować reakcję skóry.

Nie radziłabym nakładać czegokolwiek brudną dłonią.

Odpowiedz»