Recenzujemy staniki, bo wiemy, że dobrze dobrane czynią cuda!

Gdzie kupię dobrej jakości ubrania?

• Neith
    Neith · 06-06-14 14:22 · do góry^

Oleska, trollu, nie możesz założyć po prostu jednego wątku dla tego swojego sklepu, tylko musisz nim WSZĘDZIE spamować?
    Wybacz, ale tutaj nie znajdziesz osób na tyle głupich i naiwnych, żeby nie zauważyć twojego żałosnego szeptactwa, które już jest po prostu nudne.

Więc albo sobie znajdź inne miejsce do szeptania, albo zacznij się zachowywać jak człowiek, a nie jak spambot :/

Odpowiedz»
  • abcdef
    abcdef · 25-06-14 13:27 · do góry^

dissolved_girl
    tak, są uznawane. Raz mi odrzucili w CCC, poza tym zazwyczaj bez problemu.
    I raz w Zarze dalam sobie wcisnac kartę prezentową.
    Podobno teraz mają zaostrzyć się przepisy odnośnie reklamacji, będzie można żądać wymiany na nowy/ zwrotu kasy bez bawienia się w naprawianie i inne cuda.
    ja odnoszę jak tylko coś mi nie pasuje. TZ uwaza to za cos dziwnego, on nawet paragonu nie raczy nigdy zostawić tylko do razu w kosz.
    Robię to dla zasady, nie pozwolę robić z siebie jelenia i wciskać badziewie które nie nadaje się do użytku sporo wcześniej niż powinno.
    Prawie dwuletnich butów bym nie odniosła ale jeśli po pół roku mi się rozwalają to łaski nikt nie robi:)

Odpowiedz»
  • abcdef
    abcdef · 25-06-14 13:29 · do góry^

chociaz nie mialam zadnych skrupułow zeby oddac telefon ktory zepsuł się 3 dni przed koncem gwarancji, bardzo mnie to ucieszylo, ze musieli dac mi nowy:P

Odpowiedz»
  • Eshi
    Eshi · 26-06-14 21:18 · do góry^

Nie lubię H&M, jak patrzę na te wieszaki, to mam wrażenie, ze do SH weszłam.

Kupiłam jakiś czas temu kolejną rzecz w Mohito:) koszulę z kołnierzykiem w pepitkę. Bluza pluszowa chodzona dość często, prana, koszula również i nic się z tymi rzeczami nie dzieje:) trzymają fason, nie mechacą się, nie rozciągają:) sweter musiał być jakiś felerny, ale ładny, jak się go ogoli, to dalej wygląda ok.

Możecie napisać coś o Top Secret? Weszłam do tego sklepu dzisiaj, może z drugi raz w życiu, kupiłam spodnie, była to miłość od pierwszego wejrzenia. I tak ogólnie obejrzałam się wokół i mają tam całkiem niezłe bluzki i sweterki. Ktoś kupuje tam często?:)

abcdef, ale teraz tak jest. Przy reklamacji to konsument wybiera, czy chce naprawy, czy wymiany na nowy model, sklep nie może z góry narzucić naprawy. Jedynie zwrotu kasy nie można żądać od razu.

monika.sk8 (małpa) wp.pl

Odpowiedz»
  • Neith
    Neith · 27-06-14 07:18 · do góry^

Eshi, kiedyś u nich kupowałam, ale jakościowo podobnie do Reserved. Czyli koszulek zwykłych nie polecam, bo potrafią po pierwszym praniu się poskręcać na szwach. Spódniczki, sweterki - nienajgorsze.
    Raz kupiłam u nich spodenki za kolano. Krój, kolor i cena - świetne. Leżały na mnie super. Niestety po pierwszym praniu (zgodnie z metką) zszedł z nich kolor w kilku miejscach i zostały na nich jasne plamy. Chociaż tyle, że reklamację uznali bez problemu.

Odpowiedz»
  • kluskaleniwa
    kluskaleniwa · 15-10-14 17:07 · do góry^

Podbijam temat bo prawie dosłownie nie mam się w co ubrać. Muszę skompletować nową garderobę ale odrzuca mnie chodzenie godzinami po galeriach bo jestem rozczarowana jakością ubrań w Zarze, H&M itp. Chciałabym żeby od tej pory w mojej szafie były tylko dobre jakościowo, ponadczasowe rzeczy również dlatego, że nie lubię poświęcać czasu modzie. W jakim sklepie najlepiej szukać? Czy zostają same bardzo drogie sklepy? Nawet jeśli tak to może sposobem jest kupowanie używanych rzeczy drogich marek?

Odpowiedz»
  • mokta
    mokta · 16-10-14 08:38 · do góry^

Ktoś pytał o Top secret. Znajoma biuściasta kupuje tam dużo ubran ale wybranych - kurtki, sukienki, płaszcze, żakiety. To mają dobre jakościowo, sama sprawdziłam. Nie poleca za to kupować swetrow, bluz i większosci bluzek (sa wyjatki, po prostu trzeba patrzeć na skład). Odradza też ich podmarkę - Troll bo są gorsze jakościowo.
    Top secret szyje głownie na wysokie dziewczyny.

Odpowiedz»
  • morela888
    morela888 · 21-10-14 08:43 · do góry^

ja ciągle nie mam sprawdzonego sklepu czy marki odzieżowej, do której mogłabym wracać i którą mogłabym polecać w ciemno (biorąc pod uwagę jakość).

Top secret ma wg mnie jakość po prostu sieciówkową. Trafiały się rzeczy ok, a trafiały się też buble (ostatni zakup kardigan granatowo-biały w paski-po 1 praniu biała cześć zszarzała, a raczej "zgranatowiała" ;).

Odpowiedz»
  • zoe_lin
    zoe_lin · 22-10-14 21:47 · do góry^

Wcześniej w tym wątku pojawił się link do sklepu:
    http://www.woolovers.com/womens/cardigans

Poszukuję szarego, bordowego i granatowego, normalnego i zwykłego sweterka rozpinanego z czystej wełny owczej, bez dodatku poliestru, lycry, nylonu, bawełny, akrylu czy wiskozy. Dopuszczalne dodatki to inne naturalne wełny, np. kaszmir, wełna królicza, angora, merino, alpaka oraz jedwab lub len.

Jedynym moim dziwnym wymogiem jest aby guziczków było na tyle dużo, żeby się nie rozpinał na biuście.

Całkiem możliwe, że jestem poznańską pyrą i oszczędzam na wszystkim, ale w Zalando znalazłam 3 sweterki o podanych wyżej parametrach i kosztują 699zł, 659zł i 789zł. O dostępności rozmiaru i tym, czy krój mi odpowiada już nie wspomnę. Uważam, że to trochę dużo, ale widocznie tak się ma ta półka cenowa w polskich sklepach.

Jakość w sieciówkach zdecydowanie mi nie odpowiada. Kupujemy w H&M męskie wełniane swetry, a damskie są o wiele droższe i przedstawiają inną jakość (jeszcze gorszą).

Wełniane czarne swetry kupowałam zawsze w lumpeksach, ale tych powyższych kolorów nie mogę za cholerę znaleźć. Błękitny czy różowy lub jakiś odjechany babciowaty jeszcze można upolować, a klasycznych to tak nie za bardzo.
    Myślałam też o zrobieniu na drutach swetra dla siebie, ale szczerze powiedziawszy nie mam na to czasu. Drugim powodem jest to, że nie wiem, gdzie kupić ładną, czystą cienką wełnę, która nie zrujnuje mojego portfela.
    Inna opcja: TKmaxxx - nie znalazłam nic rozsądnego do 200zł. Jeszcze wtedy się łudziłam, że da radę wydać stówę lub półtorej na sweter.

Czy nie ma alternatywy dla wool lovers? Tam takie w miarę normalne, cienkie kardigany stoją po 35-40 funtów, czyli może zmieściłabym się w 200zł...

Powiedziałabym, że jestem w stanie wydać więcej, jeśli sweterek jest fajny, tylko wszędzie te fajne z wyglądu sweterki maja tak słaby skład, że mi się odechciewa.

Dodam, że męskie swetry lub golfy o takich parametrach można dostać za 50-60zł w promocji, ok. 130-150zł w regularnej cenie. Damskie ciuchy takie drogie ;/

michalinka[kropka]zofia na gmail.com
    Zapraszam do stworzenia szablonu dobrej recenzji!

Odpowiedz»
  • savanett
    savanett · 22-10-14 22:35 · do góry^

"woolovers" jest ok - mam od nich grubszy sweter z suwakiem - jakość jest dobra, nie mechaci się, znosi bez problemu pranie w pralce. Natomiast nie wszystkie swetry trzymają wysoką jakość - ktoś mi znajomy kupił cieńszy sweterek i narzekał bodajże na rozciąganie się materiału.
    Dobrej jakości, ale drogie, są produkty Icebreakera, np.:
    http://www.landersen.pl/damski-sweter-icebreaker-villa-cardigan
    W promocjach zdarzają się po ok 400 zł - zawsze to nie 700 - a jakość jest dobra - 100% wełny z merynosów i można prać w pralce.

Odpowiedz»
  • zoe_lin
    zoe_lin · 23-10-14 17:10 · do góry^

Wełna ma swoje plusy i minusy - jest kapryśna jak wszystkie naturalne włókna. Sweter potrafi się zmechacić od tak pewnego dnia i już koniec. Nie przeszkadza mi to.
    Poza tym dzięki za kolejne miejsce :) Widzę, że mają tam nie tylko swetry, ale i inne ciepłe rzeczy na zimę. Na pewno się link przyda.

Odpowiedz»
  • Yaga7
    Yaga7 · 23-10-14 19:03 · do góry^

Ja mam z wooloversów parę swetrów i jakościowo jest w miarę ok, aczkolwiek po praniu jeden sweterek się skurczył, innym pranie nie zaszkodziło (prane jednocześnie).
    Jedyne zastrzeżenia mam takie, że te ichnie ciuchy są jednak cienkie i nie grzeją mnie tak bardzo, jak bym chciała.

Odpowiedz»
  • inverno
    inverno · 23-10-14 20:46 · do góry^

tez kocham linkowanego powyzej Icebreakera :D W Polsce zreczywiscie o porzadne przeceny ciezko, ale online da sie cos wyhaczyc
    Oprocz nich welniane rzeczy 100% mam jeszcze z uniqlo (http://www.uniqlo.com/uk/store/goods/135626 - dla przykladu) i z lacoste z bardziej znanych i dostepnych w Europie marek. Nie 100%, ale 90% welna i 10% polyamid, za to w duzym wyborze kolorow tanio (chyba po 69 placilam, po sezonie kupowalam) - sa w Peeku w tej ich podmarce czy co to jest. Takie proste, ale fajne. Mam 3, 3 lata temu kupione, wlasnie jeden mam na sobie - dobrze sie nosza.

A ostatnio (wprawdzie to nie kardugany, o ktore pytasz, ale welna, to napisze) kupilam fajne podkoszulki z dlugim rekawem z 100% welny merino w Decathlonie. Wprawdzie swykly prosty i kroj i wybor kolorow nie powala, ale za to za 29,90 :) Sa spoko jakosciowo, bo juz wczesniej jedna mialam, wiele razy prana i wszystko z nia OK. Nie kurczy sie, nie rozciaga, nie mechaci, zalety welny merino wszystkie ma - cienka, komfortowa, nie smierdzi przy dlugiej podrozy. Oprocz koszulek byly tez gatki dlugie (cos a al bielizna termiczna to mialo byc, ale koszulki to zwykle, takie jak t-shirt, tyle ze rekaw dlugi), tez w takiej powalajacej cenie.

Odpowiedz»
  • kortni93
    kortni93 · 24-10-14 16:26 · do góry^

Jak macie gdzieś sieć lumpeksów Biga, to polecam zajrzeć. Kupiłam dzisiaj za 18zł nową kamizelkę z woolovers 70% merino, 30% kaszmir i sweter z french connection 100% wełna. A dla chłopaka sweter z M&S 100% merino za 20zł. Widziałam też swetry 100% kaszmir, ale albo nie mój rozmiar, albo np. wściekle różowe, więc zrezygnowałam. Ogólnie jestem zdegustowana jakością ciuchów w sieciówkach i raczej nie będę tam kupować, bo ceny są wysokie, a materiały beznadziejne.

Odpowiedz»
  • martine
    martine · 31-01-15 23:13 · do góry^

Sporo swetrów z dużym % wełny jest w Unisono - dziś odkryłam :)

Odpowiedz»
  • martine
    martine · 31-01-15 23:15 · do góry^

Zoe_lin, zaglądaj do TK Maxxa, ostatnio mieli swetry 100% wełny merino i znalazłam jeden pół na pół z kaszmirem - bardzo fajne w dotyku. Było kilka na guziczki, bardzo prostych, ale nie wiem czy spełniłyby Twoje wymagania :)

Odpowiedz»
  • KwasekM
    KwasekM · 05-02-15 10:33 · do góry^

Ja ostatnio kupuję ubrania tylko przez Internet. Doszłam już do takiej perfekcji, że praktycznie wszystkie ciuszki są we właściwym rozmiarze:D Można nieźle zaoszczędzić, szczególnie jak szuka się ubrań na stronkach typu odkupuj.pl, czy podobnych. No i w sumie można oczyścić szafę z niepotrzebnych ubrań (i oczywiście zrobić miejsce na nowe:D).

Odpowiedz»
  • zoe_lin
    zoe_lin · 06-02-15 15:54 · do góry^

martine, dzięki :) Widziałam! .. ale nic nie kupiłam.

Odkopałam stary sweter z lumpka Ralph Lauren, który nosiłam za dzieciaka i okazało się, że ma 80% wełny. Dałam mu szansę. Pozbyłam się kulek i wyprasowałam. Dosłownie druga młodość.

Poza tym dorwałam sweter ze 100% kaszmiru - oversize golf i zrobię z niego rozpinany szczuplejszy sweterek.

Nadal szukam kardigana idealnego. Każdy, który ubiorę dla mojego mężczyzny wygląda jak u starej baby.

Na lato postaram się wyczaić fajny sweterek w breton stripe i prawie na pewno kupię na woolovers. Albo sweter do krykieta z dekoltem w serek. Takie one ładne i ponadczasowe.

Odpowiedz»
  • aitem
    aitem · 26-02-15 10:55 · do góry^

Kolejny spam, do wywalenia.

Kontakt: metia <@> gazeta <.> pl
    http://allegro.pl/listing/user/listing.php?us_id=34449242 36E, 32D, torebki

Odpowiedz»
  • biala17a
    biala17a · 27-02-15 18:30 · do góry^

Dziewczyny, czy możecie polecić jakieś marki rajstopowe? Chcę kupić czarne, kryjące matowe rajstopy, takie na teraz i przejrzałam allegro nie mogę się zdecydować.

Odpowiedz»
  • Anydalla
    Anydalla · 27-02-15 20:02 · do góry^

Ja jestem bardzo zadowolona z rajstop Kunert. Mam 3 pary średnio grubych (60 den) i żadne do tej pory się nie przedarły na palcach - co w innych następuje po 1-2 założeniu... A w tych chodzę od jesieni i nic się nie dzieje. Są drogie (30-100 zł), ale super. Kupowałam po... 6 zł w Carrefourze na jakiejś dziwnej wyprzedaży.

http://olx.pl/oferty/uzytkownik/agT/
    anydalla małpa gmail kropka com

Odpowiedz»
  • Anydalla
    Anydalla · 27-02-15 20:04 · do góry^

Aaa i jeszcze Hudson. Też super.

Odpowiedz»
  • Anydalla
    Anydalla · 27-02-15 20:07 · do góry^

Te są genialne, do tego mają wzmocnioną stopę: http://www.kunert.de/en/Women/Tights/WARM-UP-60.html?force_sid=kp2dme78kj86g2fl8agl6kkol5

Odpowiedz»
  • pajeczyna1903
    pajeczyna1903 · 27-02-15 20:45 · do góry^

też załapałam się na wyprzedaż rajstop w carrefourze ale co to za marka nie pamiętam, są niezniszczalne! Być może te same co Anydalla.

Ja i w tym i w zeszłym roku na jesieni kupiłam 3-4 pary 100tek i 60tek z Gatty, 100tki to chyba model Rosalia. Dużo biegam w sukienkach i spódnicach. Trzymają się b. dobrze. ;)

Odpowiedz»
  • biala17a
    biala17a · 01-03-15 19:38 · do góry^

Bardzo dziękuję za odpowiedzi, zapisałam sobie wszystkie wymienione firmy, będę polować na all i sklepach stacjonarnych ;-)
    I pewnie będę prosić o kolejne rady, bo zbliżam się do swojej przedciążowej wagi i zaczynam szafową rewolucję ;-)

Odpowiedz»
  • myrtle0610
    myrtle0610 · 16-05-16 22:25 · do góry^

Zgodzę się jeśli chodzi o Carry, faktycznie ubrania od nich długo wytrzymują :) mam jedną bluzkę tej marki, która jest ze mną już 7 lat !! (co prawda noszę ją tylko w lecie, ale ciągle wygląda jak nowa).

Z sieciówek jestem też bardzo zadowolona z PROMODu - ceny mają dość wysokie, więc kupuję głównie na wyprzedażach (a czasem są spore obniżki). Ubrania faktycznie bardzo dobrej jakości. Raz udało mi się upolować pasek z prawdziwej skóry za 50 zł i mam go już parę lat, nosiłam do pracy czasem dzień w dzień, a nie widać po nim w ogóle zużycia - w przeciwieństwie do pseudoskórzanych z h&m i innych podobnych sieciówek, które czasem nie wytrzymały nawet miesiąca...

Odpowiedz»
  • szydercza
    szydercza · 09-06-16 18:51 · do góry^

Ja bardzo sobie chwalę sklepy Mango:) ubrania wytrzymują bardzo długo, kolory się nie spierają, materiał się nie mechaci. poza tym często szukam po secondhand'ach;) tam można mnóstwo dobrych rzeczy za grosze znaleźć:) plus marki obecnie niedostępne w polsc, a bardzo popularne na zachodzie jak Primark:)

Odpowiedz»
  • kermisza009
    kermisza009 · 15-02-17 13:07 · do góry^

może i stardivarius jest dobrej jakości ale ceny w tym sklepie mnie porażają

cóż też polecam carry - szczególnie wspomniane bluzki też mam taką z rękawami 3/4 i mam ją już chyba z 5 lat - czerwoną - nic się nie rozciągneła ani nie sprała nawet materiał nie jest zmechacony.

Odpowiedz»
  • Monistrona
    Monistrona · 31-07-17 10:38 · do góry^

Ja raczej nie powiedziałabym, że tam są dobrej jakości ubrania. Mojej znajomej zeszła farba ze spodni, a innej koleżance wypruła się podszewka;-).

Odpowiedz»