Recenzujemy staniki, bo wiemy, że dobrze dobrane czynią cuda!

Krem do bardzo suchej skóry

• Eshi
    Eshi · 26-03-13 21:48 · do góry^

Od paru miesięcy borykam się z mocno suchą skórą na powiekach, za uszami. Nie jest to zwykłe przesuszenie, tylko różowo-czerwone krosty- bąble, które swędziały, piekły, z czasem zrobiły się strupy i zaczęła się mocno łuszczyć skóra. Wyczytałam, że najprawdopodobniej jest to atopowe zapalenie skóry, co w sumie by mnie nie zdziwiło, bo jestem alergikiem całorocznym.
    Nie mam możliwości przez najbliższy miesiąc iść do dermatologa. Czy możecie polecić jakiś dobry krem/maść dla skóry atopowej, alergicznej, który może być stosowany na okolice oczu? Oczywiście bez recepty.

monika.sk8 (małpa) wp.pl

Odpowiedz»
  • beata1978
    beata1978 · 26-03-13 21:50 · do góry^

clobaza, dermobaza - do kupienia w aptece bez recepty, ok 15zł za tubkę

mój mail: tamlin3@wp.pl

Odpowiedz»
  • madzikmedzik
    madzikmedzik · 26-03-13 22:07 · do góry^

Ja mam w planach kupić balsam do suchej skóry Cetaphil. Polecił mi go dermatolog właśnie przy podejrzeniu AZS, oprócz tej marki miałam się rozejrzeć wśród produktów Avene i La Roche Posay, ale dziś współlokatorka zachwalała Cetaphilową emulsję micelarną, więc wybór już podjęty :)
    A może ta łuszcząca i sucha skóra to wina nawilżania podczas tych okropnych mrozów? Bo ja też miałam z tym problem, ale zaczęłam stosować tłusty krem i problem mam tylko wtedy kiedy zapomnę buzi posmarować albo jak mam katar i non stop trę chusteczką o nos.

orzeszekDOLNYINDEKSpistacjowyMAŁPAwpKROPKApl

Odpowiedz»
  • Klara5
    Klara5 · 26-03-13 22:29 · do góry^

Eshi może SVR Topialyse Sensitive Palpebral. Mam rozpoznane AZS i polecam tą markę, szczególnie linie Xerial na moczniku. Dobre doświadczenia mam również z polskim Cerko.

Odpowiedz»
  • Eshi
    Eshi · 27-03-13 08:06 · do góry^

Nigdy nie słyszałam tych nazw. Czy wszystkie te kremy nadaja się do okolic oczu? Powieki dolne, górne (zaraz nad i pod rzęsami, czyli jest opcja dostania się do oczu). Pytałam w aptece o krem tłusty do okolic oczu, to dała mi Oeparol z wiesiołkiem, napina skórę, ale nie natłuszcza.

Posiadam parę produktów La Roche Posay i jesli chodzi o tę łuszczącą się skórę, to odpada, bo kosmetyki mają jakieś perfumy w składzie, czy coś, bo straszliwie pachną ( bardzo ładnie:P) ale już miałam zaczerwienienia po kilku kremach na twarzy i skóra mnie też piekła.

Nie wydaje mi się, żeby to też było zwykłe przesuszenie, bo walczę już chyba z pół roku, na początku używałam tłustych kremów, teraz używam delikatnej oliwki dla niemowląt. Poprawy nie ma, a to coraz bardziej swędzi i się łuszczy. A smaruje kilka- kilkanaście razy dziennie, jak jestem w domu, to co chwilkę, jak poczuję, że już się wsiąknęło.
    Pisałam, że nie zdziwiło by mnie AZS, bo mam silną alergię na kurz, pyłki roślin, zwierzątka, która doprowadziła mnie do astmy. A już zdarzały mi się reakcje skórne na jakie kosmetyki.
    A normalnie mam skórę przetłuszczającą się, więc na czole i policzkach błyszczy, na innych partiach z kolei schodzi jak u węża.

monika.sk8 (małpa) wp.pl

Odpowiedz»
  • Eshi
    Eshi · 27-03-13 08:18 · do góry^

Klara5, sprawdziłam te kremy SVR Topialyse Palpebral, faktycznie wszystkie kosmetyki mają pozytywne opinie, tylko czy są łatwodostępne? Kupię je normalnie w aptece, czy trzeba raczej na zamówienie? Jak Ty kupowałaś? Przyznam, ze nigdy nie słyszałam o takiej firmie

monika.sk8 (małpa) wp.pl

Odpowiedz»
  • Eshi
    Eshi · 27-03-13 08:23 · do góry^

http://zdrowie.gazeta.pl/Zdrowie/1,101580,6992855,Atopowe_zapalenie_skory.html
    coś podobnego miałam na powiekach, miałam bo już się porobiły strupy i skóra schodzi. Z kolei znowu coś podobnego robi mi się na przedramieniu od wewnętrznej strony.

monika.sk8 (małpa) wp.pl

Odpowiedz»
  • beata1978
    beata1978 · 27-03-13 16:45 · do góry^

Clobazą smaruję powieki, bo często właśnie tam łuszczy mi się skóra. Mam AZS, astmę i jestem uczulona na mnóstwo różnych rzeczy. Polecam też Cetaphil - ma emulsję do ciała i spokojnie można nią smarować też twarz.

Odpowiedz»
  • beata1978
    beata1978 · 27-03-13 19:06 · do góry^

od kilku dni testuję krem półtłusty AA seria help i dziś próbowałam na oczy - nic się nie dzieje (przynajmniej u mnie)

Odpowiedz»
  • bubby
    bubby · 18-04-13 19:37 · do góry^

również mam podobny problem, ktoś podpowiedział mi, że w przypadku zaawansowanego wysuszenia skóry warto spróbować emolientów. Czy to dobry pomysł na skórę twarzy? Ktoś z was stosował kremy z tej grupy i jest w stanie polecić jakiś konkretny, powtórzę, do twarzy?

Odpowiedz»
  • sybla1
    sybla1 · 18-04-13 20:02 · do góry^

Używam emolium, najczęściej kupuję emulsję do ciała i smaruję nią również twarz - nic się nie dzieje złego a widzę, że działa. Do emulsji lubię domieszać olejów - arganowego, migdałowego, z awokado, a najfajniej mi na łuszczącą się i swędzącą skórę zadzaiałał z orzechów makadamia. Czyste oleje nakładam wokoło oczu, żaden z nich mnie nie uczulił (na wszelki wypadek nie próbowałam z pszenicy, bo ten mógłby).
    Zimą smarowałam twarz emolium albo olejem 2 razy dziennie, teraz juz raz wystarcza i zwykle na zmianę, cera mi się bardzo poprawiła.

Kontakt: m.smol1(małpa)wp.pl

przeważnie 34FF

Odpowiedz»
  • Eshi
    Eshi · 18-04-13 22:05 · do góry^

Dzięki dziewczyny za odpowiedzi, kupiłam krem tłusty do skóry atopowej- Dermobazę, bo Clobazy akurat nie mieli i uratowało mi to powieki!
    Skóra jest jeszcze sucha, ale nie ma już strupów, nie schodzi i nie łuszczy się:) a używam 2-3tygodnie. Kurczę, pomyśleć, że męczyłam się z tymi powiekami chyba z pół roku.

Też chciałam wypróbować Emolium albo Physiogel, ale do ciała, bo te drogeryjne cuda to mi tylko pogarszają stan skóry. Ale muszę odbudować się trochę finansowo:D na razie używam oliwki i jest ok.

monika.sk8 (małpa) wp.pl

Odpowiedz»
  • honorata
    honorata · 24-04-13 10:42 · do góry^

A mnie w takich sytuacjach pomaga maść z witaminą A, co prawda jest ona mocno natłuszczająco, ale szybko przywraca skórę twarzy do równowagi.

Odpowiedz»
  • bubby
    bubby · 30-04-13 20:04 · do góry^

A czy zna ktoś może jakiś emolient przeznaczony do twarzy ale do codziennego użytku, czyli taki,który będzie nadawał się pod makijaż?

Odpowiedz»
  • neverland
    neverland · 20-07-16 17:23 · do góry^

Żaden krem z drogerii ci nie pomoże. Jedynie emolienty do codziennej pielęgnacji, a miejscowo smarowanie np. Dermaveel'em (jest bez sterydów), który jest kremem stricte do skór atopowych i z łuszczycą.

Odpowiedz»
  • teguise
    teguise · 29-08-17 14:55 · do góry^

Może Alantan Dermoline? Mi zawsze pomaga :) Poleciła mi go kiedyś dziewczyna w salonie kosmetycznym.

Odpowiedz»
  • fonda
    fonda · 30-08-17 08:24 · do góry^

Nie znam, będę musiała sprawdzić, a niestety suchą cerę mam i nawet używanie kremu nie pomaga, bo i tak zawsze jest szorstka i nieprzyjemna

Odpowiedz»
  • KasidyYates
    KasidyYates · 19-09-17 23:37 · do góry^

A może maska? Mi bardzo pomógł Lift&Correct Efektimy.

Odpowiedz»