Recenzujemy staniki, bo wiemy, że dobrze dobrane czynią cuda!

Suche i zniszczone włosy

• pauliska
    pauliska · 16-03-15 12:50 · do góry^

Witam, po zimie moje włosy są w słabej kondycji, rozdwajają się, są suche i łamliwe. Czy możecie doradzić mi jakich kosmetyków używać? Oprócz odżywki co jakiś czas używam maski na włosy, ale nie widzę efektow. Zastanawiam się teraz nad kupnem jakiegos suplementu, który wzmocni moje włosy. Czytałam, że bambus bardzo dobrze działa na włosy, poprawia grubość i elastyczność włosów no i zawiera krzem, bardzo potrzebny dla włosów i skóry głowy. Proszę o opinie :)

Odpowiedz»
  • laliho
    laliho · 16-03-15 12:55 · do góry^

Ja mogę polecić olejowanie włosów :). Jeśli dobierzesz odpowiedni olejek to zdziałasz cuda. Polecam poczytać - http://www.anwen.pl/2014/10/tanie-olejowanie.html http://www.anwen.pl/2013/09/rozne-sposoby-olejowania-wosow-i-nowa.html najlepiej wcześniej określić porowatość włosów http://www.alinarose.pl/2014/06/porowatosc-wosow-wosy-wyskoporowate.html http://www.helfy.pl/wypadanie-wlosow/artykul/pielegnacja-wlosow-porowatosc
    Sorki za mase linków.

Odpowiedz»
  • Trefl
    Trefl · 16-03-15 14:28 · do góry^

Ja też bardzo polecam olejki, ale indyjskie :) Efekty są po prostu super. Jeśli masz ciemne włosy to tym lepiej, bo masz większy wybór (są przeznaczone głównie na rynek indyjski, dlatego też są głównie przeznaczone dla ciemnych włosów). Ja osobiście bardzo polecam Amle. W zasadzie teraz używam już tylko indyjskich kosmetyków (szampony, mydła, olejki, kremy) i one są 100 razy lepsze od tego co można kupić w drogerii. Ja kupuje głównie na Bomabay Baazar, ale możesz też dorwać takie kosmetyki na Magiczne Indie albo na allegro.

PS. Dużo indyjskich olejków ma dość specyficzny zapach- nie każdemu się podobają, ale po zmyciu z włosów nie czuć.

mail: kozaczek1.15 @ o2.pl

Odpowiedz»
  • entazis
    entazis · 16-03-15 16:16 · do góry^

Treflu, a jakich używasz tych kremów? Ciężko się trochę przekopać przez to wszystko za pierwszym razem.

Odpowiedz»
  • Trefl
    Trefl · 16-03-15 18:14 · do góry^

Jak na razie używałam tego http://www.bombaybazaar.pl/pielegnacja-twarzy/kremy-do-twarzy/Himalaya-krem-rozjasniajacy#.VQcNhY6G_fI bardzo fajnie matuje. Nie ma jakiegoś nadzwyczajnego zapachu, choć koleżance się bardzo podoba i twierdzi, że pachnie jak kremy dla dzieci :)
    Oraz od niedawna ten http://www.bombaybazaar.pl/pielegnacja-twarzy/kremy-do-twarzy/Dabur-Gulabari-krem#.VQcN146G_fI ma bardzo ładny różany zapach :) Na początku wydaje się tłusty, lecz po chwili się wchłania, a skóra jest bardzo miękka.
    Moja przyjaciółka miła ten http://www.bombaybazaar.pl/pielegnacja-twarzy/kremy-do-twarzy/vicco-krem-z-kurkuma#.VQcOK46G_fI i też była bardzo zadowolona.

Tylko ja generalnie mam bardzo tłustą cerę :P a po tych kremach już tak się mocno nie przetłuszcza.
    Do nawilżania ciała używam olejku jaśminowego :)

Co do olejku jeszcze to ja nakładam go na rzęsy i muszę przyznać, że dzięki temu mam ich trochę więcej i są nieco dłuższe :)

Odpowiedz»
  • Trefl
    Trefl · 16-03-15 18:20 · do góry^

A i generalnie mogę szczerze polecić puder do włosów z liści Neem. Miesza się go z wodą lub olejkiem i nakłada na skórę głowy- łupież znika po pierwszym razie, a skóra głowy wręcz błyszczy :P

Odpowiedz»
  • entazis
    entazis · 16-03-15 18:49 · do góry^

Mnie się cera nieraz błyszczy jak, za przeproszeniem, psu jajca w sferze T a reszta potrafi być sucha. Do tego dochodzą przebarwienia i skłonności trądzikowe. Raczej trudną mam mordę ;P

Odpowiedz»
  • Paulina_Maslowska
    Paulina_Maslowska · 19-03-15 23:54 · do góry^

Proponuje kosmetyki z olejem arganowym i keratyną.

Odpowiedz»
  • annarea
    annarea · 21-03-15 12:17 · do góry^

Spróbuj metody OMO - odżywka, mycie, odżywka. Ja mimo gęstych i zdrowych włosów zawsze narzekałam na plątanie i mało "blasku", a jeśli lubisz olejki w sprayu to z Joanny Argan Oil jest bardzo dobra i niedroga.

Odpowiedz»
  • annarea
    annarea · 21-03-15 14:44 · do góry^

Olejowanie też jest fajne, musisz sama wypróbować kilku metod i dopasować do siebie. \

Trefl, a dla blondynek też jakiś olej się znajdzie? Trochę boję się ryzykować bo te indyjskie podobno lubią przyciemniać włosy.

Odpowiedz»
  • Trefl
    Trefl · 22-03-15 18:45 · do góry^

Z tego co czytałam opisy olejków na stronie to są olejki dla blondynek :)

Odpowiedz»
  • lolobrygida
    lolobrygida · 23-03-15 21:45 · do góry^

ja jeszcze dodam do Twojej listy olejek babydream :)

http://www.rossnet.pl/Produkt/Babydream-mini-olejek-pielegnujacy-50-ml,104398

jak sie poszuka o nim opinii na blogach wlosomaniaczek to mozna sie zdziwic :)
    ja szukalam wlasnie czegos latwiej dostepnego np z asortymentu rossmana i zainteresowalam sie tym olejkiem :)

Odpowiedz»
  • annarea
    annarea · 23-03-15 23:21 · do góry^

Ja używam oliwki HIPP i czystego oleju kokosowego ale przestało to już dawać zadowalające efekty. OMO się sprawdza.

Własnie na większości tych olejków nic nie pisze o stosowaniu przy jasnych włosach. Znalazłam 2 gdzie wyraźnie pisało że może być używany przez blondynki. Pierwszy jest na oleju z migdałów, tak jak HIPP więc nic nowego. Chyba, że ten jaśminowy...

Odpowiedz»
  • Trefl
    Trefl · 24-03-15 15:10 · do góry^

annarea, http://www.bombaybazaar.pl/olejki-do-wlosow/olejek-dabur-amla-gold200#.VRFwEPmG_fI bardzo lubię Amlę, miałam tą zwykłą, a teraz mam do ciemnych kudłów :) Jestem bardzo zadowolona z tego olejku :)

Odpowiedz»
  • sellenka
    sellenka · 24-03-15 15:29 · do góry^

Jedyne na co ja bym uwazala kupujac indyjskie olejki to sklad olejkow. Wiele z nich zawiera parafine i inne niezbyt ciekawe skladniki. Ja akurat mam wrazliwa skore, na pare olejkow niezbyt dobrze reagowalam - Vatika olejek migdalowy np.

Obecnie kupuje sobie olejki czyste, na zimno tloczone, i sama je mieszam. Uzywam na zmiane albo samego kokosowego, albo mieszanki oleju migdalowego, arganowego, do tego dodaje olejek z nasion winogron. Ale moje wlosy lubia olejowanie, prawie wszystkie olejki im pasuja. W podziekowaniu nie musze ich tak czesto myc :)

Odpowiedz»
  • annarea
    annarea · 25-03-15 18:37 · do góry^

sellenka, arganowy? co za bogactwo:D czysty kokosowy też mi pasuje, myślę, że jest dosyć uniwersalny. Próbowałaś może używać oleju z pestek malin? Bardzo leciutki i fajnie nabłyszcza włosy, nadaje się do mieszanek - ale cena! Kokosowy milszy dla portfela:)

Odpowiedz»
  • sellenka
    sellenka · 25-03-15 18:54 · do góry^

nie wiem ile w polsce kosztuje olej arganowy. Ja zamawiam przez internet w niemczech i nie jest tani, ale nie rozbijam skarbonki zeby kupic olej arganowy. Dodatkowo mieszam go ze znacznie tanszym olejem migdalowym o olejem z pestek winogrona, inaczej jest za ciezki. 250 ml starczylo mi na na okolo 4 miesiecy, moze 5m nie pamietam.

Olej z pestek malin zamowilam z Biochemii Urody. Jeszcze nie probowalam, ale raczej do wlosow nie bede z niego regularnie kozystala...

Odpowiedz»
  • hondka
    hondka · 15-07-15 21:13 · do góry^

Polecam maskę z drożdży spożywczych:)

Odpowiedz»
  • Dziunka
    Dziunka · 29-09-15 19:31 · do góry^

A może jakieś kosmetyki z kreatyną? Maska, szampon, lub odżywka? Widziałam ostatnio, że w Biedronce jest fajna promocja, kosmetyków z serii Total Keratin Complex , opakowania po 1000 ml , za 11,99 zł, do 4 października lub wyczerpania zapasów, brzmi jak dobra okazja :)

Odpowiedz»
  • brawurka
    brawurka · 29-09-15 22:36 · do góry^

Jak włosy są suche, keratyna i inne proteiny narobią tylko więcej szkód. Najpierw trzeba zadbać o nawilżenie włosów- olejowanie i maski emolientowe plus humektanty.

Odpowiedz»
  • mimko
    mimko · 17-11-15 12:55 · do góry^

Ponoć maseczka z drożdży jest dobra.

Odpowiedz»
  • ola_05
    ola_05 · 20-11-15 10:19 · do góry^

też tak słyszałam, ale sama nigdy nie próbowałam:)

Odpowiedz»
  • Asha
    Asha · 05-12-15 13:34 · do góry^

Moje włosy też są w opłakanym stanie. i pomimo tego, że zapuszczam, idę w tym tygodniu do fryzjera, żeby chociaż trochę podciąć, nie wiem, może wycieniować, bo nie mogę na siebie patrzeć. A do tego włosy ostatnio strasznie wypadają..

Odpowiedz»
  • beba75
    beba75 · 14-01-16 17:50 · do góry^

Zachęcona pozytywnymi opiniami o olejowaniu włosów indyjskimi produktami zakupiłam butlę Amli firmy Dabur na Allegro.
    Niestety zapach tego specyfiku powalił mnie na kolana i choć zrobiłam już próbę numer dwa to nie jestem w stanie zrobić już próby numer trzy :)))

Kupiłam 300 ml, więc zostało jeszcze sporo tego produktu.
    Gdyby któraś z Was była chętna na odkupienie "reszty" to proszę o kontakt na maila.

Odpowiedz»
  • myrtle0610
    myrtle0610 · 23-06-16 12:52 · do góry^

Ja z Amlą zakończyłam przygodę już po pierwszym użyciu... Również mi nie przypasowała (nie tylko zapach, ale też parafina w składzie).

Odpowiedz»
  • makeup_lover
    makeup_lover · 07-07-16 11:43 · do góry^

Zacznij stosować oleje, nałóż go jakoś pół godziny/godzinę przed umyciem głowy, może być nawet na ciepło. Działa cuda :)

Odpowiedz»