Recenzujemy staniki, bo wiemy, że dobrze dobrane czynią cuda!

Tym razem Gorteks w mniejszch rozmiarach ;) 70AB - 65BC

• kawu
    kawu · 11-10-17 21:02 · do góry^

Dopytałam o Avę, dokonałam zakupu, zrobiłam wrzutkę, więc teraz czas na kolejne poszukiwania. Wpadł mi w oko Gorteks i tak jak poprzednio prośba o opinię - jak przedstawia się rozmiarówka oraz kroje.
    Jako że nie lubię krojów z jednym poziomym/ukośnym szwem (model push-up, określany na stronie jako B1) zainteresował mnie model usztywniany (B4) z 3-częściową miseczką, który jest dostępny od 70B, np.
    https://www.gorteks.com.pl/product-pol-1203-Bluebella-B4-biustonosz-usztywniany.html
    Push up jest od 65B, ale krój jednak mnie odstrasza, ale może nie jest tak źle? Miała któraś z Was styczność z którymkolwiek krojem? Wszystkie uwagi mile widziane :).

Odpowiedz»
  • Margarita01
    Margarita01 · 11-10-17 21:12 · do góry^

Gorteks jest ogólnie małomiskowy i raczej wąskofiszbinowy. Myślę, że to dotyczy również mniejszych rozmiarów.

Odpowiedz»
  • WelshCorgiPembroke
    WelshCorgiPembroke · 12-10-17 00:15 · do góry^

Ja znowu napiszę o swoich doświadczeniach z zastrzeżeniem, że to nie ta strefa rozmiarowa. I właściwie szczerze mówiąc, nie widziałam za wiele wrzutek na stanikowych stronach (o ile w ogóle jakieś widziałam) z B4 na małym biuście.
    Mam kilka Gorteksów B4, najczęściej B-402, czyli właśnie ten, który jest w podlinkowanym modelu. I po pierwsze, faktycznie w porównaniu z innymi markami Gorteks jest małomiskowy w każdym kroju (choć na przykład u mnie rozmiar jest zgodny idealnie z tabelą). Po drugie, ten B-402 jest chyba najbardziej udanym spośród B4. Uważałabym na przykład na B-401, na mnie na przykład zabudowanie pod pachą było w jednym z nich zbyt wysokie, piłował mnie. Po trzecie, mam wrażenie, że w Gorteksie się coś ostatnio zmieniło na lepsze i kroje, które wcześniej nie leżały, zaczynają leżeć, jakby coś w nich poprawili (na przykład nowsze miały mostek o szerokości 1,5 cm - rzecz niespotykana w mainstreamowych markach). Tak na przykład miałam z dwoma najnowszymi B4. I po czwarte, z jakiegoś powodu B-402 jako jedyny z Gorteksów pasuje na mnie w rozmiarze 65G, a nie 65H jak pozostałe, więc moja rada byłaby taka, żeby jednak sprawdzić dokładnie rozmiar na sobie, ale być może jestem wyjątkiem, to się zdarza ;) Jeśli chodzi o obwody, to modele B4 mają zwykle ściślejsze niż push-upy, bo są szyte albo z grubego materiału, albo mają spodnią warstwę pod koronką, a do tego boczne usztywnienia (choć nie wiem, czy w mniejszych rozmiarach też są).

Odpowiedz»