Recenzujemy staniki, bo wiemy, że dobrze dobrane czynią cuda!

Naprawdę dobre topy sportowe

• motherofcats
    motherofcats · 14-07-17 11:41 · do góry^

Jako że po dłuższej przerwie wróciłam do regularnych treningów (pole dance), najwyższa pora poszukać dobrego biustonosza do zadań specjalnych ;) polecicie mi jakieś firmy, modele? Czy sieciowkowe topy mają szansę coś podtrzymywać i nie robić wiekszej krzywdy piersiom? Zależy mi na tym, żeby stanik dobrze trzymał, ale też był po prostu ladny i nie był pancerny - musi być dość odkryty, ze względu na to ze do rurki potrzeba dużo odkrytego ciała. Aha, i żeby cena mnie nie zabiła :p

67/87/89

Odpowiedz»
  • tyka
    tyka · 14-07-17 14:13 · do góry^

Najlepiej sprawdza się zdecydowanie panache sport, robi ładny kształt, dobrze trzyma i na pewno nic Ci nie wyskoczy. Problem za to może być z ceną (raczej go nie ma na wyprzedażach, ale może coś się trafi, albo używany). Słyszałam natomiast, że całkiem fajne sportowce za niską cenę można znaleźć w decathlonie, bo są ścisłe obwody i pomimo rozmiarów wiele kobiet się mieści :-) Ale to trzeba by było sprawdzić, bo sama nie mam doświadczenia...

Odpowiedz»
  • WelshCorgiPembroke
    WelshCorgiPembroke · 14-07-17 23:25 · do góry^

Mierzyłam jeden sportowieć z Decathlonu i nie potwierdzam, nie był specjalnie ścisły, rozmiary obwodów zaczynały się od 70, miski kończyły się jakoś szybko, ale to był bezfiszbinowiec, więc wcisnąć się można, ale podskakiwałam i podtrzymanie było takie se. Ale to tylko jeden model, może nie ten, który ktoś chwali, zaraz poszukam, który to ja na sobie miałam.

Odpowiedz»
  • WelshCorgiPembroke
    WelshCorgiPembroke · 14-07-17 23:41 · do góry^

motherofcats - posprawdzaj Allegro i ebay, wpisuj rozmiar, którego szukasz i marki, np. Panache, Shock Absorber, Freya (najbardziej znane, bo ze mnie taki sportowiec że hoho, kiedyś było lepiej, ale teraz się rozleniwiłam, w ciągu ostatniego półrocza poszłam biegać raz, oklaski), ale musisz się nastawić, że prawdopodobnie wydasz między 100 a 150 zł, chyba że trafi się jakaś okazja albo kupisz używany. Ale nie żałuj, to jest inwestycja. I jeszcze widzę, że w Figleaves, Belle Lingerie i w lingerioutletstore są poprzeceniane niektóre modele poniżej 20 funtów i są takie rozmiary, które mogłyby Cię interesować, może warto sprawdzić, funt teraz tani :P Sieciówkowe topy to Cię tylko obcisną, a biust Ci się pewnie wyślizgnie dołem, więc nie polecam.

Stanik z Decathlonu: na pewno przymierzałam ten https://www.decathlon.pl/biustonosz-sportance-first-id_8341809.html i to była kiepścizna, ale pewnie łatwo się domyślić bo cena i te dziurki..., a poza nim jeszcze jeden, nie pamiętam który i nie pamiętam, czy był lepszy czy gorszy, może jeszcze sobie przypomnę coś. Ale widzę, że mają jeden taki panaszopodobny, może warto go zmierzyć, choć tani nie jest, bo 119 zł, za tyle to i Panache Sport się znajdzie w zasadzie.

Odpowiedz»
  • motherofcats
    motherofcats · 15-07-17 00:16 · do góry^

Hmm ten model to nawet na zdjęciu nie wygląda obiecująco, ale dwa inne, chyba sportance comfort i coś podobnego, wyglądają całkiem ok - tylko nie wiadomo jak z rozmiarem, a nie wiem czy w decathlonie można mierzyć :p zastanawiam się czy MEF to pasowałoby na to 65f czy bardziej na 75f, a to spora różnica :/
    Z sieciowkami to mam takie doswiadczenie, że ostatnio próbowałam założyć top S i niestety udało się tylko w połowie - był bardzo wąski i ciasny, a co gorsze to nie mogłam go zdjąć, stałam w przymierzalni z piersiami a połowie na wierzchu i próbowałam zdjąć go bez rozerwania, to musiał być komiczny widok XD

67/87/89

Odpowiedz»
  • motherofcats
    motherofcats · 15-07-17 00:19 · do góry^

Z tymi shockami i Panache to tez nie wiem jaki rozmiar brać, każdy pisze co innego i nie wiem czy standardowy, czy mniejszy albo wiekszy... mam nadzieje ze uda mi się upolować coś wygodnego i w promocyjnej cenie, ale liczę tez na te z decathlonu ;)

67/87/89

Odpowiedz»
  • WelshCorgiPembroke
    WelshCorgiPembroke · 15-07-17 01:35 · do góry^

No cóż, z zaplątywaniem się w ubrania w przymierzalni chyba większość z nas ma jakąś historię :D Ja w takich sytuacjach wpadam w panikę i boję się, że kiedyś wykituję w przymierzalni z za ciasną sukienką na głowie xd

W Decathlonie można mierzyć, ja przecież te staniki w sklepie przymierzyłam. Nikt mi na ręce nie patrzył co tam niosę, kiedy skakałam też nie sprawdzali, czy wszystko ok, ale u mnie w Decathlonie w przymierzalniach było fatalne światło i nawet nie było widać, jak to wszystko wygląda, mam nadzieję, że to nie jest u nich standard. W Decathlonie są też Shock Absorbery, ale w bardzo ograniczonej rozmiarówce, ale może akurat by Ci któryś z tych rozmiarów pasował, bo ja na przykład mam 32D i nie widzę oznak niedopasowania poza tym, że ma za długie ramiączka :P. Przymierz Sportance, może będzie ok, ale cena nie jest jakaś super, pamiętaj o tym, że "nasze" marki w tych cenach już spokojnie znajdziesz ;).

Przejrzyj wymiary na Bratabase może? Przynajmniej obwody coś Ci powinny powiedzieć.

Odpowiedz»
  • abcb13
    abcb13 · 15-07-17 10:29 · do góry^

Shocki w zależności od modelu obwód albo swój tabelkowy albo jeden większy i powinno być OK. Nie mam też jakiejś wyjątkowo dużej próby do porównań, ale odnoszę wrażenie na podstawie tego, co mam, że te modele, które mają taką szeroką gumę na obwodzie (jak Run), są trochę ciaśniejsze. Na mnie też Shocki wypadają miskowo raczej większe, tj. zwykle biorę miskę mniej niż normalnie. I tym sposobem z okolic 30D/32C użytkuję w Run'y 34A :D

A w sumie jakbyś chciała Panache Sporta spróbować, to ja swojego (30D) już właściwie nie używam (i raczej nie będę), to ewentualnie mogłabym Ci go do testów odsprzedać :)

Dlatego ja na zakupy nie chodzę sama, żeby mnie w razie czego ktoś ratował :D Czasem tylko jak w domu coś mierzę i mam ten moment utknięcia, to się w myślach przeklinam, że sama jestem, zaklinowana, teraz tu osłabnę, nie będę mogła nic zrobić i nikt mnie nie znajdzie i tak skończę :P

Odpowiedz»
  • nathd
    nathd · 18-07-17 10:09 · do góry^

Siostra (rozmiar biustu okolice 30D/DD) na rurke nosi SA model ten z suwakiem z przodu oraz Run (oba SA w szalonym rozmiarze 34B) i mowi, ze sie sprawdza :)

71/100/107 (70G/70GG )

Odpowiedz»
  • kamm
    kamm · 18-07-17 22:10 · do góry^

Ja na rurke zakładam albo SA Multisports Active (czy jakoś tak to się zwie) 30DD, ale noszę go z przedłużką, bo strasznie ścisły, albo SA Run 32D. Multisports noszę na te bardziej wyczynowe treningi, gdzie jest więcej wiszenia do góry nogami, a Run na techniczne. Z mojego doświadczenia odradzam sportowce z fiszbinami, czyli dla mnie Panache Sport odpada (wersji bezfiszbinowej nie znam), ale to moje zdanie.

Odpowiedz»
  • kamm
    kamm · 18-07-17 22:11 · do góry^

I polecam rozglądać się po sklepach internetowych, bo kiedyś pamiętam że namierzyłam różowe Multisports za 50 zł w Intersporcie chyba

Odpowiedz»
  • Triumfka
    Triumfka · 19-07-17 14:05 · do góry^

Ja lubię Triumfomanię, bo mają fajne promocje i potrafią doradzić. Kupiłam u nich swego czasu stanik sportowy i do dziś jestem z niego zadowolona :)

Odpowiedz»