Recenzujemy staniki, bo wiemy, że dobrze dobrane czynią cuda!

Cleo Marcie

• maja51
    maja51 · 26-09-17 14:23 · do góry^

Cześć, to mój pierwszy post na tym forum. Pół roku temu kupiłam cleo marcie w kolorze magneta z obwodem 65 ( nam moje 71 pod), który rozciągnął się dosyć mocno. To typowe dla tego modelu czy mój taki felerny? :)

Odpowiedz»
  • Margarita01
    Margarita01 · 03-10-17 12:59 · do góry^

Ja mam ten model w rozmiarze 30F, kolor tangerine, użytkuję go od około 2,5 m-ca, do tej pory obwód się nie rozciągnął. Piorę stanik wyłącznie ręcznie w letniej wodzie.

Odpowiedz»
  • maja51
    maja51 · 03-10-17 15:39 · do góry^

Dziękuję za odpowiedź.

Odpowiedz»
  • Margarita01
    Margarita01 · 04-10-17 16:17 · do góry^

Nie ma za co. Może niech się jeszcze inne osoby wypowiedzą.
    Czasami bywa tak, że różne wersje kolorystyczne danego modelu wypadają mniejsze/większe/bardziej rozciągliwe.

Odpowiedz»
  • maja51
    maja51 · 05-10-17 11:10 · do góry^

Ze względu na swój rozmiar i upodobanie do miękkich staników jestem skazana na zakupy przez internet. Marcie jest jedynym modelem Cleo, który mi dobrze leży i przymierzam się do zakupu go w innej wersji kolorystycznej także każda opinia będzie mile widziana.

Odpowiedz»
  • Margarita01
    Margarita01 · 05-10-17 12:23 · do góry^

A jaki masz rozmiar? I dlaczego pasuje Ci tylko Marcie?

Odpowiedz»
  • Baska100
    Baska100 · 05-10-17 12:23 · do góry^

ja mam Marcie w kilku kolorach. Różowy i morski jest ciasny, bezowy i czarny sie rozciagnał. Dwa ostatnie maja ok 2 lat, dwa pierwsze sa mlodsze.

edysiak(małpa)poczta.fm

Odpowiedz»
  • maja51
    maja51 · 05-10-17 13:55 · do góry^

W dziedzinie brafitingu to ja jestem zielona :) może wy dziewczyny mi pomożecie. Byłam w 3 salonach we Wroc za każdym razem Panie wciskały mnie w push-up typu superboost gossarda albo allesa (60d ) w których wyglądałam i czułam się tragicznie. Przez długi czas myślałam ze to mój rozmiar mam więc sporo małych staników na braswap.

Odpowiedz»
  • maja51
    maja51 · 05-10-17 13:57 · do góry^

Aktualnie nosze marcie 65 dd szkoda mi że się obwód tak rozciągnął bo to jeden z 2 staników jaki na mnie pasuje aktualnie :(. Poza dwoma sztukami na allegro nigdzie nie mogę znaleźć Marcie w tym rozmiarze.

Odpowiedz»
  • Margarita01
    Margarita01 · 05-10-17 14:21 · do góry^

A jakie masz wymiary (pod biustem i w biuście) i jaki masz kształt biustu?
    Ja też nie lubię staników z grubą pianką, ale są firmy, które mają fajne usztywniane modele z bardzo cienutkiej pianki. Polecam polskie firmy - Comexim (mają bardzo fajne staniki, dobra jakość materiałów, ale są niestety drogie) i Gorteks (są tańsze, na ich stronie często są promocje i mają bezpłatną wysyłkę od 50 zł). Te firmy mają też miękkie modele. Od razu zaznaczam, że staniki tych firm są raczej wąskofiszbinowe i małomiskowe. Dla przykładu wg tabeli rozmiarów Comexim powinnam mieć rozmiar 65F (taki mam w innych polskich stanikach), ale 65G jest mocno na styk, więc muszę celować w 65H. W Gorteksach mam tak samo 65G/65H.

Odpowiedz»
  • maja51
    maja51 · 05-10-17 14:49 · do góry^

71/92-93 :) ale to się ma nijak to tabelek. Kształt ciężko mi określić jest pełny po bokach natomiast przy mostu pusto i nie chce się upchać do misek. Mierzyłam ostatnio cleo minnie 65 dd przy mostku trochę luzu natomiast z boku tragedia biust ucieka pod pachę i w stronę ramiączek rozmiar więcej z boku jest ok natomiast przy mostu wiatr hula.

Odpowiedz»
  • Margarita01
    Margarita01 · 05-10-17 15:59 · do góry^

Może wrzuć jakieś zdjęcia, wtedy na pewno będzie nam łatwiej ocenić i coś doradzić:-)
    W przypadku biustu uciekającego na boki fajnym rozwiązaniem są staniki z tzw. side support - dodatkowym panelem zbierającym biust do środka.

Odpowiedz»
  • WelshCorgiPembroke
    WelshCorgiPembroke · 05-10-17 17:10 · do góry^

Ja mam kształt biustu, który jest przeciwieństwem tego, co opisujesz, i nie leżał na mnie z tego powodu dwuczęściowy half-cup Comeximu. Może powinnaś spróbować go? :)

Z tego samego powodu (chyba) nie leży na mnie Gaia semisoft w kroju SS10.

Próbowałaś Freye? Ja na przykład mam z nimi wiecznie problem z pustką z boku i wcinającą się tasiemką w środku w plandżobalkonetkach, a half cupy mają dość szerokie fiszbiny i mostki, a miski nie są specjalnie głębokie w okolicach mostka, więc też jest jakaś szansa, że zadziała. Mają teroetycznie rozmiary 30D i 28D, więc powinno się coś znaleźć.

Odpowiedz»
  • maja51
    maja51 · 06-10-17 09:24 · do góry^

Bardzo podobają mi się halfy comeximu szczególnie model Ardea :) mam ochotę zaryzykować tylko nie mam pojęcia w jaki rozmiar celować.

Odpowiedz»
  • Margarita01
    Margarita01 · 06-10-17 18:32 · do góry^

Ja uwielbiam Comexim, ale ubolewam nad cenami :-( Ciężko jest mi coś doradzić w kwestiach rozmiaru, trzeba próbować, jak już znajdziesz u nich swój rozmiar, to nie będzie problemu z kolejnymi zakupami:-) Na pewno musisz wziąć rozmiar lub dwa większy - ja wg ich tabeli rozmiarów powinnam mieć 65F, a mam 65H. I ich obwody są raczej ścisłe, więc nie ma potrzeby jakiegoś dużego zaniżania.

Odpowiedz»
  • maja51
    maja51 · 13-10-17 16:04 · do góry^

Baska100 zauważyłaś może różnice w wielkościach misek w Marcie? Dostałam od siostry czarną Marcie babydolly 65 dd i nijak się ma do magnety jest co najmniej pól miski za mała).

Odpowiedz»