Recenzujemy staniki, bo wiemy, że dobrze dobrane czynią cuda!

dlaczego tak tanio na allegro?

• EmCa
    EmCa · 12-06-15 10:41 · do góry^

Znalazłam arabellę za 90 pln i kostium jednoczęściowy freya za 50 pln. Nowe.
    Sprzedawcy z 1 negatywem na pareset.
    Okazja czy jakiś haczyk?

Odpowiedz»
  • Irka222
    Irka222 · 13-06-15 18:35 · do góry^

Moze sprzedawca kupil na wyprzedazy i nie trafil z rozmiarem i sprzedaje w cenie w ktorej kupil ? Czy ten negatyw dotyczy oszustwa ?

Odpowiedz»
  • Jaga
    Jaga · 13-06-15 20:28 · do góry^

ale w "kup teraz" takie ceny? Z metkami? Może one są np. powystawowe albo ze sklepu gdzie były często mierzone?

Odpowiedz»
  • EmCa
    EmCa · 13-06-15 23:34 · do góry^

Z metkami. Nie, nie oszustwa, chociaż jeden, że towar niezgodny z opisem...
    A o powystawowych nie pomyślałam...

Odpowiedz»
  • Yaga7
    Yaga7 · 13-06-15 23:37 · do góry^

Sama sprzedawałam nówki w okolicach 90-100 zeta. Na ebayu można dostać nowe staniki z metkami za poniżej 15 funtów, więc spokojnie za tyle można sprzedać.

Odpowiedz»
  • Irka222
    Irka222 · 14-06-15 09:36 · do góry^

Ja np teraz na allegro sprzedaje nowy z metkami Gossard temptation w popularnym rozmiarze 30dd za 100 zł, jego regularna cena to 250 zł. Zamówiłam dwa rozmiary ( nie byłam pewna rozmiaru) , które były przecenione i po prostu odsprzedaje jeden w cenie, która za niego zapłaciłam, zwrot nie wchodzil w grę poniewaz zamawialam z UK. Nie jest to zadane oszustwo a też mam jeden negatywny komentarz :(

Odpowiedz»
  • martka00
    martka00 · 14-06-15 09:46 · do góry^

Ja rowniez sprzedaje w niższych cenach nowe biustonosze ponieważ czasem model, wzór lub cokolwiek innego mi nie odpowiada a często nabywam te rzeczy od osób prywatnych wiec nie ma zwrotów i sama musze sobie radzić i często tracić na kosztach bo lepiej sprzedać taniej niż ma leżeć niepotrzebnie

Odpowiedz»
  • EmCa
    EmCa · 14-06-15 13:13 · do góry^

dzięki :)

Odpowiedz»
  • mkudawa82
    mkudawa82 · 19-06-15 15:47 · do góry^

Albo są "przeterminowane", tudzież niesezonowe, albo spadły z tira. Szczerze odradzam kupowania na allegro od prywaciarzy, chyba, że da się podjechać do sprzedawcy i samemu obczaić towar.

Odpowiedz»
  • Irka222
    Irka222 · 19-06-15 17:07 · do góry^

mkudawa82 - a co moze byc nie tak z biustonoszami kupowanymi od osob prywatnych ? masz jakies zle doswiadczenia ?

Odpowiedz»
  • sybla1
    sybla1 · 19-06-15 19:07 · do góry^

No właśnie, dlaczego prywatna osoba ma być zaraz oszustem? Też sprzedaję swoje nietrafione albo nienoszone zakupy na aukcjach, ceny wstawiam niskie z prostej przyczyny - jeśli zaproponuję za wysoką, to nie sprzedam. Po prostu. Każdy chce kupić jak najtaniej i ja to rozumiem, sama szukam dobrych cen bielizny. Z jednej strony chciałabym odzyskać jak najwięcej zamrozonych pieniędzy, z drugiej - czasami wolę sprzedać za np 1/3 ale sprzedać. A ostatnio wcale o to niełatwo.

Kontakt: m.smol1(małpa)wp.pl

przeważnie 34FF

Odpowiedz»
  • Irka222
    Irka222 · 19-06-15 20:31 · do góry^

Wiem ze moze byc taka sytuacja ze sprzedajacy zapewnia ze biustonosz jest nowy, a okazuje sie ze ma slady uzytkowania lub jest zniszczony - ale to sie chyba żadko zdarza. Pozatym kupowanie od prywatnych osob jest bezkonkurencyjne jezeli chodzi o cene. Wiadomo zamawiac ze sklepu ma sie 100% pewnosci, ale tez cena jest 2-3 razy wyzsza, dlatego mysle ze prywatne osoby sprzedajace na allegro to cos normalnego i nie trzeba sie tego obawiac, a mozna sporo zaoszczedzic :)

Odpowiedz»
  • martka00
    martka00 · 19-06-15 20:51 · do góry^

Zdecydowanie popieram Irke ;) sama kupuje jak rowniez sprzedaje, i raczej baardzo zadko zdarza mi sie felerny produkt ;)

Odpowiedz»
  • sonka_
    sonka_ · 30-06-15 23:38 · do góry^

A nie jest to przypadkiem tak, że osoby prywatne kupują w outletach i sprzedają po wyższej cenie?;)

Odpowiedz»
  • sybla1
    sybla1 · 01-07-15 10:01 · do góry^

"A nie jest to przypadkiem tak, że osoby prywatne kupują w outletach i sprzedają po wyższej cenie?;)"
    Przypuszczam, że jakaś część tak, podobnie jak to ma miejsce z innymi przedmiotami. Częściowo mozna takie osoby wyłapać - zwykle patrzę na inne aukcje, jeśli ktoś ma dużo staników w przeróżnych rozmiarach, do tego nie orientuje się za bardzo w modelach / markach i okrasza tytuły zwrotami w stylu cacuszko, cudeńko czy ideał, to mi się zapala kontrolka. Ale to nie znaczy, że rezygnuję z zakupu "bo handlarz". Mam w ulubionych kilka osób na 99% sprzedających rzeczy ciucholandowe czy outletowe, ale skoro się nie zawiodłam na żadnej transakcji, to dlaczego mam u nich nie szukać fajnych okazji?
    Sama wystawiam w sumie 3 okolice rozmiarowe, czasami nawet 4 - moje, młodszej siostry małobiuściastej, chrześniaczki i jednej kumpeli. One się średnio orientują, więc zwalają wszystko na głowę stanikomaniaczki i czekają na rezultat :P

Zdarzają się na pewno osoby, które kupiły coś okazyjnie ale nie dopasowały rozmiaru czy kroju i wystawiają aukcję od jakiejś kwoty pokrywającej koszty. Skoro ktoś licytuje za wyższą, to widocznie mu to odpowiada, w końcu przymusu nie ma.

Kontakt: m.smol1(małpa)wp.pl

przeważnie 34FF

Odpowiedz»
  • Stylish
    Stylish · 07-07-15 09:17 · do góry^

Niska cena niekoniecznie musi znaczyć złą jakość bądź podróbkę :) Jeśli był to jeden negatywny komentarz na pareset to jest bardzo dobry wynik. Wystarczy jeden złośliwy klient do którego np przesyłka doszła zniszczona ( na co nie ma wpływu sprzedawca) bądź dostał zły rozmiar, i zamaist pokusić się o rozmowę ze sprzedawcą o wymianę ( takie pomyłki mogą zdarzyć się każdemu) wystawia negatywny komentarz. Sprawdź co piszę w tym negatywnym komentarzu i będziesz wiedziała czego dotyczy. I możesz jeszcze zapytać sprzedawcę czy dany produkt jest oryginalny, zawsze to jakieś zabezpieczenie dla Ciebie i dowód, jeśli przyjdzie i okaże się podróbką. :)

Odpowiedz»
  • Pierz
    Pierz · 14-10-16 22:20 · do góry^

Popieram przedmówczynie - okazje się zdarzają.

Odpowiedz»
  • myrtle0610
    myrtle0610 · 14-02-17 12:44 · do góry^

Ja na przykład wyprzedaję na allegro (jako firma) zwykle z minimalną marżą, staniki ze starszych kolekcji, bo zwyczajnie chcę się ich pozbyć albo jeśli została 1-2 sztuki z danego modelu i zajmuje miejsce w magazynie ;)

Odpowiedz»
  • tyka
    tyka · 14-02-17 15:26 · do góry^

Myrtle jakby była możliwość się z Tobą umówić i pomierzyć to byłabym chętna :-)

Odpowiedz»
  • myrtle0610
    myrtle0610 · 17-02-17 11:09 · do góry^

Prowadzę sprzedaż jedynie wysyłkowo i nie będzie takiej możliwości (chwilowo nawet sklep internetowy jest zawieszony, bo jestem po operacji i mam problemy zdrowotne :( więc wystawiam niewiele aukcji, a mąż chodzi wysyłać paczki ;)

Odpowiedz»
  • tyka
    tyka · 17-02-17 12:01 · do góry^

W porządku, zdrowia życzę :-)

Odpowiedz»