Zabierając się za pisanie tej notki, zdałam sobie sprawę, że minęło półtora roku od ostatniego mojego wpisu na Balkonetce. Wypada mi więc wyjaśnić Wam, co też takiego się działo w ciągy tych ostatnich miesięcy, i co nowego się szykuje:)

Przeszło półtora roku temu przeprowadziłam się z mężem z Warszawy do Palo Alto w Kalifornii. Samo serce Krzemowej Doliny – to tu właśnie powstawały i rosły Google, Facebook, Apple i mnóstwo innych firm technologicznych, z których produktów wiele z nas korzysta. Po pierwszych dość trudnych miesiącach aklimatyzacji i budowania od zera swojej sieci społecznej (większość przyjaciół i znajomych miałam przecież w Polsce!), dołączyłam do akceleratora przedsiębiorczości Blackbox, prowadząc tam programy edukacyjne dla przedsiębiorców z całego świata. Mając do czynienia z setkami ambitnych i przedsiębiorczych pasjonatów ze wszystkich kontynentów, ponownie odkryłam swoją pasję…

I tak w lutym tego roku doszłam do wniosku, że to, czym naprawdę chcę się zajmować to przecież staniki i dobrze dopasowana bielizna!

Trochę amerykańskiego kontekstu: w tym olbrzymim, 300 milionowym kraju, alfabet kończy się na D. No, może na DDD… W Stanach rządzi Victoria’s Secret, w której oczywiście nie mam czego szukać, może prócz spinek do włosów:) Świadomość stanikowa Amerykanek to Polska 20 lat temu! Brafitting? Jaki brafitting?! Drobniejsze Amerykanki noszą 75A, a te nieco bardziej biuściaste – 85C. Choć ostatnio po brafittingowej wycieczce do domu towarowego z dwiema znajomymi (75A i 85C właśnie), okazało się, że obie najlepiej się czuły w 70DD!

My, Polki, wiemy chyba najlepiej na świecie, jak zmienić rynek stanikowy od zera. Stąd projekt: wellfitting.com – pokażmy Amerykankom, jak zadbać o swój biust dobrze dobranym stanikiem! Dajmy im dostęp do pięknej, europejskiej bielizny, której ze świecą szukać tu w Stanach!

W ciągu najbliższych miesięcy (a mam deadline – we wrześniu spodziewam się potomka:), razem z twórcą znakomitej społeczności stanikomaniaczek Bratabase chcemy uruchomić platformę, przy pomocy której każda kobieta, niezależnie od kształtów i rozmiarów, będzie mogła znaleźć idealny dla siebie stanik.

Cel to dość ambitny, i doskonale zdajemy sobie sprawę, że potrzebujemy pomocy tych, które znają się na stanikach i rozmiarach najlepiej. Czyli Was, drogie Balkonetkowiczki:)

Jeżeli czujecie, że misja krzewienia „stanikowej świadomości” to coś, z czym Wam po drodze, że chciałybyście być częścią większego ruchu, który sprawi, że więcej kobiet nabierze pewności siebie dzięki dobrze dobranej bieliźnie – proszę, wypełnijcie ten króciutki formularz .

Przy okazji, chciałabym podziękować Czarnej Żmii i gronu moderatorek Balkonetki – dziewczyny, jesteście nieocenioną pomocą! Dziękuję:*

Zapraszam Was wszystkie do odwiedzenia strony wellfitting.com – podeślijcie też linka znajomym z zagranicy!

Czekamy też na Was na Facebooku:

 

Pytajcie, dawajcie znać w komentarzach, co sądzicie o pomyśle! A jeśli rozważacie przeprowadzkę do obcego kraju i zastanawiacie się, jak to jest, to także chętnie podzielę się swoimi doświadczeniami:)