Oceń pytanie

Zabierając się za pisanie tej notki, zdałam sobie sprawę, że minęło półtora roku od ostatniego mojego wpisu na Balkonetce. Wypada mi więc wyjaśnić Wam, co też takiego się działo w ciągy tych ostatnich miesięcy, i co nowego się szykuje:)

Przeszło półtora roku temu przeprowadziłam się z mężem z Warszawy do Palo Alto w Kalifornii. Samo serce Krzemowej Doliny – to tu właśnie powstawały i rosły Google, Facebook, Apple i mnóstwo innych firm technologicznych, z których produktów wiele z nas korzysta. Po pierwszych dość trudnych miesiącach aklimatyzacji i budowania od zera swojej sieci społecznej (większość przyjaciół i znajomych miałam przecież w Polsce!), dołączyłam do akceleratora przedsiębiorczości Blackbox, prowadząc tam programy edukacyjne dla przedsiębiorców z całego świata. Mając do czynienia z setkami ambitnych i przedsiębiorczych pasjonatów ze wszystkich kontynentów, ponownie odkryłam swoją pasję…

I tak w lutym tego roku doszłam do wniosku, że to, czym naprawdę chcę się zajmować to przecież staniki i dobrze dopasowana bielizna!

Trochę amerykańskiego kontekstu: w tym olbrzymim, 300 milionowym kraju, alfabet kończy się na D. No, może na DDD… W Stanach rządzi Victoria’s Secret, w której oczywiście nie mam czego szukać, może prócz spinek do włosów:) Świadomość stanikowa Amerykanek to Polska 20 lat temu! Brafitting? Jaki brafitting?! Drobniejsze Amerykanki noszą 75A, a te nieco bardziej biuściaste – 85C. Choć ostatnio po brafittingowej wycieczce do domu towarowego z dwiema znajomymi (75A i 85C właśnie), okazało się, że obie najlepiej się czuły w 70DD!

My, Polki, wiemy chyba najlepiej na świecie, jak zmienić rynek stanikowy od zera. Stąd projekt: wellfitting.com – pokażmy Amerykankom, jak zadbać o swój biust dobrze dobranym stanikiem! Dajmy im dostęp do pięknej, europejskiej bielizny, której ze świecą szukać tu w Stanach!

W ciągu najbliższych miesięcy (a mam deadline – we wrześniu spodziewam się potomka:), razem z twórcą znakomitej społeczności stanikomaniaczek Bratabase chcemy uruchomić platformę, przy pomocy której każda kobieta, niezależnie od kształtów i rozmiarów, będzie mogła znaleźć idealny dla siebie stanik.

Cel to dość ambitny, i doskonale zdajemy sobie sprawę, że potrzebujemy pomocy tych, które znają się na stanikach i rozmiarach najlepiej. Czyli Was, drogie Balkonetkowiczki:)

Jeżeli czujecie, że misja krzewienia „stanikowej świadomości” to coś, z czym Wam po drodze, że chciałybyście być częścią większego ruchu, który sprawi, że więcej kobiet nabierze pewności siebie dzięki dobrze dobranej bieliźnie – proszę, wypełnijcie ten króciutki formularz .

Przy okazji, chciałabym podziękować Czarnej Żmii i gronu moderatorek Balkonetki – dziewczyny, jesteście nieocenioną pomocą! Dziękuję:*

Zapraszam Was wszystkie do odwiedzenia strony wellfitting.com – podeślijcie też linka znajomym z zagranicy!

Czekamy też na Was na Facebooku:

 

Pytajcie, dawajcie znać w komentarzach, co sądzicie o pomyśle! A jeśli rozważacie przeprowadzkę do obcego kraju i zastanawiacie się, jak to jest, to także chętnie podzielę się swoimi doświadczeniami:)