Sign Up

Sign Up to our social questions and Answers Engine to ask questions, answer people’s questions, and connect with other people.

Sign In

Login to our social questions & Answers Engine to ask questions answer people’s questions & connect with other people.

Forget Password

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

You must login to ask question.

Jakie metody na swędzącą skórę głowy?

Oceń pytanie

Ostatnio koszmarnie swędzi mnie skóra głowy i pojawiają się drobne ropne krostki. Do dermatologa mam termina za uwaga – pół roku(!), jak nie dam sobie rady domowymi sposobami zostanie leczenie prywatne, tylko po ostatnich przebojach kręgosłupowych i długotrwałej prywatnej rehabilitacji portfel świeci pustkami…

Na pewno jedną z przyczyn jest upał i pocenie się do spółki z reakcją alergiczną na kwitnące trawy. Do tego ostatnio reaguję swędzeniem na każdy szampon. Mam od zawsze skórę tłustą, skłonną do łupieżu i wyprysków, łupieżu akurat obecnie nie zanotowano 😛 , podobnie pasożytów, grzybów i innych takich. Skóra pod włosami jest normalnego koloru, tylko to swędzenie i czasami wypryski.
Aktualnie biorę jedynie leki na nadciśnienie, wiesiołek, tran i czasami wapno.
Używam szarego mydła, płuczę wodą z dodatkiem octu jabłkowego i ziołami – to też pomaga, ale na krótko. Mam wrażenie, że mogłabym co 2 godziny spłukiwać głowę. Ewentualnie zadrapać się szczotą ryżową na amen.

Może ktoś zna jakieś działające i możliwe do samodzielnego stosowania sposoby na pozbycie się tych niemiłych i uprzykrzających życie objawów?

Napisz Odpowiedź Teraz!

Napisz Odpowiedź Teraz!