Sign Up

Sign Up to our social questions and Answers Engine to ask questions, answer people’s questions, and connect with other people.

Sign In

Login to our social questions & Answers Engine to ask questions answer people’s questions & connect with other people.

Forget Password

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

You must login to ask question.

Olej z nasion wiesiołka – „cud medycyny naturalnej od wieków

Oceń pytanie

Olej z nasion wiesiołka – czy trzymiesięczna kuracja nie zaszkodzi i zdziała cuda?
Znalazłam informację na stronie producenta oleju z nasion wiesiołka (który produkuje olej rydzowy, który nabyłam niedawno):
„Suplement Diety.
Evitol, zawierający niezbędne nienasycone kwasy tłuszczowe korzystnie wpływa na:
– utrzymanie prawidłowego poziomu cholesterolu we krwi,
– obniżenie wartości ciśnienia tętniczego we krwi,
– regulowanie poziomu składników lipidowych w surowicy krwi,
– wzmocnienie naturalnych mechanizmów obronnych organizmu przy niesprzyjającym wpływie środowiska zewnętrznego,
– ogólne funkcjonowanie systemu nerwowego, alergie .
Olej z nasion wiesiołka jest również stosowany w celu:
– regulacji zaburzeń cyklu miesiączkowego,
– złagodzenia problemów skórnych powstałych na tle zaburzeń metabolicznych, np. do skóry z tendencją do trądziku,
– zmniejszenia ryzyka powstawania zakrzepów (ma właściwości antykoagulacyjne). Przeciwwskazania i działania niepożądane: Nie stwierdzono.
Sposób użycia:
1 łyżeczka 1 raz dziennie. Nie należy przekraczać zalecanej dawki.
Zalecany okres spożywania – 3 miesiące
Olej z nasion wiesiołka zawiera kwasy biologiczne czynne : ? – linolowy (LA) > 66% , linolenowy (GAL) >8% Kwasy te mają wysoką aktywność biologiczną i są konieczne między innymi do syntezy prostaglandyn(PG) w naszym organizmie. Nasz organizm sam tych kwasów nie wytwarza, ale posiada zdolność do ich przebudowy. ”

Męczą mnie w większym lub mniejszym te wszystkie dolegliwości (oprócz poziomu cholesterolu), ale najbardziej kusi wyregulowanie cyklu. Inne źródła podają także wiele innych zbawiennych efektów stosowania tego oleju, z czego najbardziej podkreśla się działanie na skórę, włosy i paznokcie, a także zmniejszenie PMS.

Co o tym myślicie? Czy kiedykolwiek już czytałyście o tym oleju i nie wiecie co macie o tym myśleć?

W innych tematach o higienie intymnej i megagórkach pojawiły się informacje o regulacji cyklu i ktoś wcześniej wspominał o wiesiołku. Nie mogę regulować sobie cyklu hormonami, a wiesiołek wydaje się być czymś zupełnie przeciwnym (ułatwia zajście w ciążę, obniża ciśnienie, leczy zakrzepicę) bez efektów ubocznych z tym samym efektem na cerę. Pytanie: dlaczego medycyna naturalna traktowana jest jak jakieś magiczne sztuczki, skoro ma wymierne korzyści?

7 Odpowiedzi

 1. mnie kiedyś ginekolog zalecał kapsułki z olejem z wiesiołka na bolesne piersi (z powodu mastopatycznych zmian), o ile pamiętam to wtedy pomagało, ale trudno powiedzieć czy głównie te kapsułki, czy samo przechodziło z czasem 😉
  Myślę, że ten olej nie zaszkodzi, a warto spróbować.

  • 0
 2. nie słyszałam wiele o tym oleju, mogę ci tylko poradzić żebyś się stosowała do zaleceń dotyczących dawkowanie – zioła są na ogół dość silnymi środkami wbrew przeświadczeniom i można sobie więcej zaszkodzić niż pomóc. jak masz chwilę, to zajdź do zielarni na garncarskiej i zapytaj panią zielarkę co ona o tym oleju wie – mi zawsze dobrze doradzała, nawet w sytuacjach, kiedy za jej radą czegoś u niej NIE kupiłam 🙂

  • 0
 3. nie słyszałam wiele o tym oleju, mogę ci tylko poradzić żebyś się stosowała do zaleceń dotyczących dawkowanie – zioła są na ogół dość silnymi środkami wbrew przeświadczeniom i można sobie więcej zaszkodzić niż pomóc. jak masz chwilę, to zajdź do zielarni na garncarskiej i zapytaj panią zielarkę co ona o tym oleju wie – mi zawsze dobrze doradzała, nawet w sytuacjach, kiedy za jej radą czegoś u niej NIE kupiłam 🙂

  • 0
 4. Ostatnio na wizażu (;P) na włosowym zapanowało też wiesiołkowe szaleństwo, kilka dziewczyn chwaliło i mówiło, że faktycznie PMSy minęły, a cykl się uregulował. W zalecanej dawce nie zaszkodzi raczej, więc też myślę, że warto spróbować 🙂

  • 0
 5. Ja z kolei znam wiesiołek z NPRowego forum. Jeśli mnie pamięć nie myli, poprawiał jakość śluzu, co zwiększało szanse na zajście w ciąże i ułatwiało wyznaczenie fazy płodnej, szczególnie popularny u „starający się”, chociaż głowy nie dam, bo czytałam dość pobieżnie (jako, że w tej chwili jestem bardziej zainteresowana odkładaniem).

  • 0
 6. ashley7 masz rację, wiesiołek cudowne działa na śluz, co do regulacji cyklu to nie sądzę, żeby w normalnej dawce coś zdziałał. Za to na pewno poprawiły mi się po nim paznokcie:)

  • 0
 7. Ja dawno temu znalazłam informację, że olej z wiesiołka poprawia stan sierści psa. U mojego łysola po stosowaniu przez 3 miesiące włosy powyrastały nawet tam gdzie już nigdy nie spodziewałam się ich ujrzeć. Na dodatek przestał w ogóle tracić włos. Więc myślę, że na włosy ma szanse dobrze wpływać acz na sobie nie sprawdzałam.

  • 0
Napisz Odpowiedź Teraz!

Napisz Odpowiedź Teraz!