Sign Up

Sign Up to our social questions and Answers Engine to ask questions, answer people’s questions, and connect with other people.

Sign In

Login to our social questions & Answers Engine to ask questions answer people’s questions & connect with other people.

Forget Password

Lost your password? Please enter your email address. You will receive a link and will create a new password via email.

You must login to ask question.

Zmarszczki na dekolcie

Oceń pytanie

Otóż jakiś czas temu zauważyłam na dekolcie pionowe zmarszczki rozciągające się mniej więcej od 10 cm w dół aż do mostka. Jestem w szoku, bo w moim wieku takiej niespodzianki się nie spodziewałam. Dodam że twarz mam gładką (oprócz delikatnych zmarszczek mimicznych, których w ogóle nie widać) i ten zmarchowy dekolt trochę mnie przestraszył. Nie śpię w staniku, więc skóra między piersiami nie jest narażona na nadmierne naciąganie i ściskanie. Czy któraś z was ma podobnie?

6 Odpowiedzi

 1. Mi takie zmarszczki pojawiają się po kazdej nocy, kiedy nie śpię na wznak. Skóra dekoltu jest bardzo delikatna i po nocnych naprężeniach wygląda właśnie w ten sposób, niestety…
  Na ogól po godzinie wszystko się normuje. Moja mama ma taka samą sytuację. Odkryła, że jogurt naturalny ma swietne własciwosci ściagajace i nawilzajace. Po nocy z jogurtem na dekolcie nie pozostaje ani jedna zmarszka. Stosowała to tylko kiedy sobie spaliła dekolt słońcem, teraz z lenistwa jej się nie chce:) Może moja rada coś pomoże:)

  • 1
 2. Ja mam pytanie techniczne… Jak ona śpi z tym jogurtem? Moja wyobraźnia podsuwa mi wiele możliwości ale każda kończy się upapraniem wszystkiego i obecnością jogurtu wszędzie oprócz dekoltu:)

  • 1
 3. To zależy jak się jourt poda:)
  Technicznie wygląda to tak, że mama smaruje sobie jogurtem dekolt, kładzie się w sypialni i ogląda film:) W międzyczasie jogurt zasycha ściągając skórę i tworząc na niej delikatną powłokę. Nie jest to ani lepkie, ani nie ma zapachu, ot taka przeźroczysta, sucha skorupka. Rano to spłukuje i ma dekolt jak pupa niemowlaka.
  Odradzam tzw. „przedobrzenie”. Ja mam do tego skłonności, więc rozciapciałam 3 łyżeczki jogurtu (bo przecież im więcej tym lepiej:P) i czekalam dobrą godzinę w oczekiwaniu, że zaschnie, ale się nie doczekałam… Jogurt nie napiął skóry, za to skruszył się tam gdzie był suchy, a tam gdzie był mokry upaprał mi wszystko dookoła:) Tak więc dla chętnych: minimalna warstwa na skórę i niech sobie działa w spokoju:)

  • 0
 4. Ja też mam te zmarszczki po nocy. U mnie to jest w pewnym stopniu spowodowane stanem skóry (ładnych parę lat temu ładnie przypaliłam się nad morzem) od tamtego czasu moja skóra jest chyba tym podniszczona bo o tę zmarszczkę łatwiej.
  Nie mam na to sposobu i nie walczę z tym za bardzo.

  • 1
 5. Miałam takie zmarszczki przed uświadomieniem, od jakiegoś czasu się wygładziły, choć nie młodnieję przecież :). Zaznaczam, że nie śpię w staniku, sypiam niestety na boku więc biust jest „sklejony” i skóra się siłą rzeczy marszczy. O dziwo teraz mam dekolt ładniejszy niż kilka lat temu, być może zadziałały też mazidła – od dłuższego czasu nie mogę używać wszelkich kremów drogeryjnych, więc przerzuciłam się na naturalne olejki (arganowy, makadamia, z dzikiej róży, marchwiowy, jojoba) na przemian z ziaja med dla skóry atopowej (seria kuracja dermatologiczna AZS), Na dzień polecam olejek makadamia, fajnie się wchłania i nie zostawia tłustej warstwy, arganowy działa silniej, ale nie wchłania się całkowicie – nakładam, wklepuję, czekam jakiś czas i wycieram nadmiar ręcznikiem papierowym.
  Może to tez ważne – nie lubię się opalać w sensie celowego leżenia plackiem (męczarnia), zawsze wychodząc na zewnątrz (zimą też) stosuję kremy z wysokimi filtrami (minimum 20-ka) na wszystkie odkryte części ciała.

  • 0
 6. a może spróbuj zastosować jakieś serum ? są w sklepach różnego rodzaju serum przeciwzmarszczkowe właśnie na dekolt. stosujesz je na noc, więc nie ma problemu, że pobrudzi ubranie. z tego, co się orientuję. i też wcale dużo nie kosztuja 😉

  • 0
Napisz Odpowiedź Teraz!

Napisz Odpowiedź Teraz!